Marcin Celejewski p.o. prezesa LOT-u

Marcin Celejewski p.o. prezesa LOT-u Celejewski zastąpi Sebastiana Mikosza, który w połowie sierpnia złożył rezygnację. Jako powód podał przeciągające się rozmowy Ministerstwa Skarbu Państwa z zainteresowanym inwestorem, funduszem Indigo Partners. Według Mikosza zwłoka ta grozi wystraszeniem inwestora, a bez prywatnego kapitału spółka nie będzie mogła się rozwijać. Nowy p.o. prezesa LOT-u zapewne będzie...
31/08/2015 20:07   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_dec1c 2015-09-02 21:11   
gość_dec1c - Profil gość_dec1c
Nowaka mu dajcie i kupią pendolino powietrzne i zegarki!!!!!!!!!!!
gość_9ef86 2015-09-02 14:29   
gość_9ef86 - Profil gość_9ef86
@Affinitor gość przynajmniej pracował w branży, a nie wyciągnięty z kapelusza SM "pasjonat", który prawie do końca nie potrafił rozpoznać typów samolotów, które operowały w jego linii. btw wszak SM to też z zawodu dyrektor :)
adam7691 2015-09-01 11:43   
adam7691 - Profil adam7691
gość_2dcef: tyle tylko, że Celejewski to człowiek PO, tak dobry, że za efektywne wprowadzenie Pendolino nawet PO odstawiło go z IC. Widać, że nie na długo ...

dla mnie przynależność partyjna nie ma żadnego znaczenia, nie mam pojęcia zwolennikiem jakiej partii był (jest) Mikosz, ale uważam, że w ostatnich latach był jedynym który LOT mógł wyprowadzić na prostą, .... ale nie ma się czym martwić Mikosz do LOT wróci... pod warunkiem, że jeszcze będzie LOT
banan86 2015-09-01 11:30   
banan86 - Profil banan86
człowiek który dokończył dzieła zniszczenia na polskiej kolei międzyregionalnej teraz będzie zarządzać naszym "narodowym" przewoźnikiem?

transport w tym kraju spada na psy...
gość_22a49 2015-09-01 10:45   
gość_22a49 - Profil gość_22a49
Ludzie którzy twierdzą że cała sprawa jest przez PiS w ogóle nie maja pojęcia jak to działa. Otóż gdyby tak było, to właśnie obserwowalibyśmy gorączkowe obsadzanie wszystkich stołków przez ludzi PO i PSL, bo czasu mało a przynajmniej jak wywalą to odprawa będzie. Nie, to zupełnie inna sprawa.
gość_2dcef 2015-09-01 10:18   
gość_2dcef - Profil gość_2dcef
adam7691: W tym, że próbują odłożyć prywatyzację i nie narażać się na krytykę ze strony tej partii. Wiesz chyba, że PiS jest przeciwny prywatyzacji?
adam7691 2015-09-01 08:23   
adam7691 - Profil adam7691
gość_2dcef: a gdzie ty widzisz panikę przed PiS
pcharasz 2015-09-01 05:40   
pcharasz - Profil pcharasz
gosc_2dcef, niestety, system zarządzania spółkami skarbu państwa musi się dotrzeć i to trochę potrwa. Są światełka w tunelu, ale nadal widać zbyt duży bezpośredni wpływ MSP na politykę wewnątrz firm. Mam dużą nadzieję, że nadzór nad spółkami skarbu państwa, w tym LOT, zostanie przekazany rządowemu funduszowi inwestycyjnemu, gdzie jedynymi kryteriami będzie maksymalizacja zwrotu z kapitału, a nie to czy są wybory, to czy politycznie będzie ładnie czy brzydko, itd.
Affinitor 2015-09-01 00:50   
Affinitor - Profil Affinitor
gosc_2dcef: a dlaczego problemem jest restrukturyzacja kolei, górnictwa i jeszcze kilku innych gałęzi, w których państwo jest właścicielem? Powody są te same. Czasy niby inne, ale zasady te same - pan Celejewski najpierw pobawił się pociągami, teraz będzie się bawił samolocikami, a za jakiś czas okaże się, że jest tak wszechstronny, że jest specem od hutnictwa. Wszak z zawodu jest dyrektorem….
gość_2dcef 2015-08-31 23:22   
gość_2dcef - Profil gość_2dcef
Ja nie wiem. Dlaczego u wielu przewoźników restrukturyzacja się udała, tylko w LOT od lat coś musi być nie tak. Było już blisko prywatyzacji (nareszcie!) to nagle trzeba było ją odłożyć przez panikę przed PiSem (wiadomo, zaraz by było, że wyprzedawanie rodowych sreber itd.), co niestety skłoniło najlepszego od lat prezesa do podania się do dymisji. Mam tylko nadzieję, że LOT nie wróci do stanu sprzed kilku lat i jednak sprywatyzują przewoźnika, ale w kraju dwóch zbuntowanych przeciwko sobie partii politycznych będzie o to ciężko :(
gość_c0427 2015-08-31 21:31   
gość_c0427 - Profil gość_c0427
Hahaha, no co Wy! W Qatar Executive zarzadzal tylko jednym malym samolotem! ;)))
gość_ff302 2015-08-31 20:28   
gość_ff302 - Profil gość_ff302
Z tym Polskim LOT-em to trzy światy, stale coś jest żle , Związki Zawodowe chyba mają góre w LO-cie. Wydatki nie powinny przekraczać wpływów. Tam każdy coś chce i się domaga, a powinna być wysoka dyscyplina w tej firmie. Nagród nic, trzynastek nic-- tylko utrzymywać sprzęt w najwyższej sprawności i latać, i wszystko gra !!!
adam380 2015-08-31 20:24   
adam380 - Profil adam380
Mam nadzieję, że to p.o. nie skończy się na obecny na dłużej...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy