SAS: Nowa taryfa bez bagażu

SAS: Nowa taryfa bez bagażu Nowa taryfa uzupełni dotychczasowe oferty SAS Go i SAS Plus. Będzie dostępna jedynie na trasach pomiędzy krajami skandynawskimi a resztą Europy. W pierwszym etapie, w ramach testów, oferta obejmie połączenia do: Finlandii, Francji, Grecji, Irlandii, Holandii i Hiszpanii.Pasażerowie z biletami w taryfie SAS Go Light otrzymają na pokładzie kawę lub herbatę, będą mieli...
19/08/2015 11:07   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
krzysiekl 2015-08-20 12:59   
krzysiekl - Profil krzysiekl
gość_ba625, z rozkładem pod obiegi i pod paxów to tylko ogólnie można tak powiedzieć. przecież linie tradycyjne też muszą dostosowac się do obiegów i możliwości rozkładowych lotnisk (a zbyt długie postoje samolotów byłyby bardzo kosztowne), natomiast LCC i tak muszą tych pax wozić. Czy taki Emirates ma rozkład typowo pod pax lecac do Warszawy? Przylot do Dubaju ma ok 22:30, tyle, że zdecydowana większośc pax leci gdzieś dalej, i musi sporo czekać (większa fala wylotowa jest dopiero gdzieś od 3 nad ranem), także częstotliwość lotu nie jest wyznacznikiem, bo linie tradycyjne też mają miejsca gdzie nie latają codziennie, są za to trasy gdzie LCC ma kilka lotów dziennie (choćby pierwsza w Polsce trasa LCC: Katowice - Luton).
marcowy 2015-08-20 12:34   
marcowy - Profil marcowy
podstawową różnicą dla mnie jest - najczęściej - co najmniej jeden lot dziennie. Czyli w razie draki jakoś i tak dolecę. Przy jednym, dwóch połączeniach tygodniowo ( oprócz Londynu, Oslo i kilku innych destynacji, które latają jak autobus ) odwołany lot robi już duzy problem.
gość_ba625 2015-08-20 11:07   
gość_ba625 - Profil gość_ba625
gość_ec32d: Ogólnie to jest tak, że w LCC rozkład jest dostosowany pod optymalne rotacje (czasami się zdarzą odpowiednie godziny),a w tradycyjnych pod paxów.
gość_ec32d 2015-08-20 08:58   
gość_ec32d - Profil gość_ec32d
Widzę. W LCC przy zakupach na pół roku przed lotem można łatwo znaleźć bilet za 20% ceny biletu kupowanego na tydzień przed lotem. W tradycyjnych liniach różnice sa dużo mniejsze.

Nie zgodzę się z tezą o niedogodnych godzinach jako regule dla LCC. Niektóre loty mają rano - bo samolot musi latać rano i będzie to wygodne dla tych, co chcą lecieć rano. To nie jest tak, że LCC zastanawia sie, jakie dać godziny by było mało dogodnie.
Nie do końca zgodzę się z koniecznością meldowania się w kojcu - od pewnego czasu w LCC są miejsca numerowane i jeśli chodzi o wybór miejsca czas meldowania ma znikome znaczenie.
Co do poczęstunku.... Jeśli mam bilet za 200 i kupię jedzenie za 60 to i tak wyjdę taniej niż osoba, która ma bilet za 300. Czyli - w tradycyjnych kupno poczęstunku jest obowiązkowe i wliczone w koszt biletu. W LCC poczęstunek kupujemy nie przy płaceniu za bilet ale na pokładzie.
Podstawowa różnica jest dla lotów wielosegmentowych- bagaż rejestrowy można nadać na dwa segmenty (lub więcej), przy spóźnieniu lotu przewoźnik przepisze nam kolejny segment na inny lot.
Zazwyczaj lepsza obsługa na lotnisku i brak horrendalnych kar za ywdanie karty na lotnisku (a czasem termin oddruku karty jest za krótki- jak leciałem na Kanary z LCC bilety na powrót musiałem drukować rano przed wyjsciem na lotnisko - bo nie wiedizałem czy będę miał dostęp do komputera z z drukarką.
gość_f42ac 2015-08-20 00:57   
gość_f42ac - Profil gość_f42ac
@pszn: tak, cena!
Affinitor 2015-08-19 22:58   
Affinitor - Profil Affinitor
Wiem o czym zapomniałem - w większości przypadków więcej niż jedno połączenie dziennie lub tygodniowo w mało dogodnych godzinach (nie biorę pod uwagę studentów, którym wszystko jedno o której i jak byle tanio).
Affinitor 2015-08-19 22:56   
Affinitor - Profil Affinitor
Owszem, różnice cały czas są. Po pierwsze, ilość miejsca między fotelami, po drugie, brak konieczności meldowania się w kojcu dla kurczaków przed otwarciem gejtu, po trzecie w większości przypadków jakiś poczęstunek, po czwarte tolerancja spóźnień na boardingu, po piąte przywileje dla klientów statusowych, po szóste wreszcie możliwość połączeń przesiadkowych bez obawy o to, że się nie zdąży na skomunikowane połączenie. O czym jeszcze zapomniałem?
pszn 2015-08-19 22:18   
pszn - Profil pszn
Czy ktoś jeszcze widzi różnice na short i middle haul pomiędzy tradycyjnymi przewoźnikami a low lostami?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy