Ryanair przenosi samolot z Kopenhagi do Kowna

Ryanair przenosi samolot z Kopenhagi do Kowna Ryanair zamyka bazę w Kopenhadze zaledwie po kilku miesiącach jej funkcjonowania. Powodem są protesty duńskich związkowców, którzy uważają działalność irlandzkiej linii za dumping społeczny. Sąd w tym kraju przyznał im rację i dał prawo do strajku, który całkowicie unieruchomiłby Ryanaira w Kopenhadze. Przewoźnik nie zamierza jednak rezygnować z lotów ze stolicy Danii....
11/07/2015 13:30   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_84f87 2015-07-15 00:38   
gość_84f87 - Profil gość_84f87
gość_08f19: No ale dzięki dużej ilości "cebulactwa" w naszym kraju taka nieufnośc dalej będzie... :/
gość_08f19 2015-07-14 18:02   
gość_08f19 - Profil gość_08f19
aska - Pomyliła Pani tzw ,,polactwo'' ze zdrowym rozsądkiem. To właśnie ze względu na ryzyko potencjalnych negatywnych konsekwencji nikt nie sprostał Pani oczekiwaniom. Nie ma to nic wspólnego z brakiem życzliwości międzyludzkiej i to starano się tu Pani wytłumaczyć ale Pani najwyraźniej tego nie zrozumiała
gość_6f332 2015-07-14 09:17   
gość_6f332 - Profil gość_6f332
Szanowna Pani Joanno, jak już opadną emocje związane z przelotem dzieci do Malagi, zachęcam Panią do sprawdzenia w Internecie, co w tzw. "netetykiecie" oznacza pisanie całej swojej wypowiedzi drukowanymi literami.
aska 2015-07-14 02:01   
aska - Profil aska
NO WLASNIE TO POLACY POMOC TO NIEBARDZO BO MOGA OSZUKAC CZY NACIAGNAC ALE SZCZEGOLY CHCA ZNAC POWIEM TYLE ZROBILAM TO LEGALNIE I WEDLUG PRAWA A BILETY W OSTATNIEJ CHWILI MOGA BYC W DOSTEPNYCH CENACH JAK TE WCZESNIEJSZE I JESZCZE JEDNO MIESZKAM ZAGRANICA NASCIE LAT I SLYSZE JAKIE MAJA O NAS ZDANIE I PRZYKRO MI ZE W PRAKTYCE SIE TO POTWIERDZA POZDRAWIAM WSZYSTKICH ....................... RESZTE SAMI SOBIE DOPISZCIE
gość_d49f1 2015-07-13 20:24   
gość_d49f1 - Profil gość_d49f1
aska - ile kosztował bilet kupiony dla tego kogoś w ostatniej chwili ?
gość_4c862 2015-07-13 20:19   
gość_4c862 - Profil gość_4c862
adam7691: w tym przypadku problem czysto teoretyczny, bo oba kraje są w Schengen więc żadnej kontroli nie będzie, choć gdyby takowa była, to faktycznie dziecko bez oficjalnej (a nie grzecznościowej) opieki nie zostałoby w ogóle wpuszczone do kraju.
aska 2015-07-13 20:13   
aska - Profil aska
dziekuje wszystkim dobrym ludziom za rady i krytyke ale rozwiazalam juz problem i mam kogos kto przyleci z dziewczynami JEDNAK JEST TO PRAWDA ZE NASZ NAROD TO CALKIEM SYMPATYCZNY :)
gość_95ce3 2015-07-13 17:04   
gość_95ce3 - Profil gość_95ce3
aska; W każdym razie Pani Joanno my tu wszyscy z czystym sumieniem możemy stwierdzić ze wspólnymi silami bardzo staraliśmy się wyjaśnić Pani istotę Pani problemu a teraz to już decyzja należy do Pani :-)

Z wyrazami szacunku ,

Forum Pasazer.com
aska 2015-07-13 16:44   
aska - Profil aska
LUDZIE JA TYLKO PROSILAM O POMOC NIEMACIE ZAMIARU POMAGAC TO PO CO TA KRYTYKA I "DOBRE RADY" I JESZCZE "GDYBANIE-CZYLI CO BY BYLO GDYBY" A JEZELI CHODZI O KUPNO BILETU DLA MNIE TO NIEWCHODZI W GRE BO JA MIESZKAM W HISZPANII I RACZEJ TRUDNO BYLOBY WYLATYWAC Z KRAKOWA RAZEM Z NIMI A CO DO PISEMNEJ ZGODY RODZICOW TO PROSZE SIE NIEMARTWIC TAK OWA POSIADAJA
gość_6f332 2015-07-13 11:15   
gość_6f332 - Profil gość_6f332
"sama Pani w centrum ryanaira doradzila mi takie rozwiazanie"
Oczywiście pracownik FR nie ponosi tak naprawdę żadnej odpowiedzialności, jeśli coś pójdzie nie tak...
adam7691 2015-07-13 10:57   
adam7691 - Profil adam7691
jest jeszcze jeden problem, nie mam czasu tego szczegółowo analizować, ale chyba w Hiszpanii obowiązuje przepis wg którego osoba niepełnoletnia (poniżej 16 roku życia) do wjazdu na teren kraju (również, a może przede wszystkim samolot) potrzebuje pisemnej zgody rodziców i potwierdzenia zgodności z prawdą tego oświadczenia wystawianego przez policję hiszpańską.
konkluzja końcowa: podróż osób poniżej 16 roku życia LCC nie jest sprawą łatwą, znacznie prościej załatwić to w tradycyjnych liniach lotniczych, wykupuje się asystę i problem z głową (całą odpowiedzialność, również cywilną bierze na siebie linia lotnicza)
gość_8a1a4 2015-07-13 10:16   
gość_8a1a4 - Profil gość_8a1a4
aska; Pani Joanno radze czym prędzej kupić i dla siebie bilet do Malagi na 14. lipca bo inaczej nie da się rozwiązać Pani problemu w tej chwili, zawieźć dzieci i wrócić jeszcze tego samego dnia do Krakowa
gość_6f332 2015-07-13 09:46   
gość_6f332 - Profil gość_6f332
Ciąg dalszy poprzedniego wątku: jeśli któraś z dziewczyn, przypadkowo i niechcący, umieszczając bagaż podręczny, uderzy nim kogoś w głowę i osoba ta dozna poważnych obrażeń, kto może zapłacić za leczenie?
W swojej pracy poznałem wiele osób, które szybko zgodziły się na coś (z uprzejmości, bo nie wypadało odmówić, bo jaki to problem) a potem gorzko tego żałowały, bo akurat miały pecha i między innymi musiały korzystać z pomocy prawnika...
gość_6f332 2015-07-13 09:42   
gość_6f332 - Profil gość_6f332
adam7691 - takie grzecznościowe zachowanie będzie zgodne z prawem w tym znaczeniu, że osoba pełnoletnia, która będzie lecieć tym lotem może podjąć się opieki. Tylko że - wbrew temu co pisze aska - nie jest tylko formalność, ale i wzięcie na siebie pełnej odpowiedzialności cywilnoprawnej za wszelkie możliwe problemy. Jeśli coś się stanie, opiekun może stracić sporo pieniędzy. Oczywiście ryzyko pewnie jest mikroskopijne, co nie znaczy, że mądry człowiek nie weźmie tego pod rozwagę.
aska 2015-07-13 09:26   
aska - Profil aska
Oj Boze teraz Pan adam7691 z prawem wyjezdza jak sama Pani w centrum ryanaira doradzila mi takie rozwiazanie
adam7691 2015-07-13 08:13   
adam7691 - Profil adam7691
aska: pamiętaj tylko, że jest to trochę niezgodne z prawem, na pewno polskim, nie wiem jak wygląda sprawa w Hiszpanii
aska 2015-07-13 02:11   
aska - Profil aska
JESZCZE JEDNO JA W PRZECIWIENSTWIE DO INNYCH NIEWYSTEPUJE POD PSEUDONIMEM gosc JAKIS TAM NUMER NAPRAWDE CHODZI TYLKO ZEBY KTOS SIE ZGODZIL FIGUROWC W PAPIERACH ZEBY ZGODZIL SIE SWOJ NR REZERWACJI DOPISAC DO TEJ KTORA MAJA DZIEWCZYNY
aska 2015-07-13 02:04   
aska - Profil aska
Ludzie ja prosze o pomoc a nie o krytyke a jak juz to w liniach ryanair niema opcji opieka stewardessy i dziewczyny nieleca do nikad ani niewiadomo gdzie w Maladze czekac bedzie rodzina ktora tu mieszka (czyli ja)i o doplate tez niechodzi bo gdyby byla taka potrzeba to bym doplacila.Poprostu niemoge dokonac odprawy bo system maja tak skonstruowany ze oblicza date co do dnia i niechodzi tu o powierzenie komus dziecka (prosze czytac uwaznie) chodzi zeby ktos tylko figurowal jako osoba dorosla (tylko i wylacznie w papierkach)przy rezerwacji jaka dokonalam JESZCZE RAZ PROSZE BARDZO JEZELI KTOS LECI TYM LOTEM 14-LIPCA O 10:10 Z KRAKOWA DO MALAGII I CHCIALBY MI POMOC TO BARDZO BEDE WDZIECZNA JESTEM UCZCIWA OSOBA CHCIALAM BRATANICA ZORGANIZOWAC WAKACJE MOZNA SKONTAKTOWC SIE ZE MNA NA FACEBOOKU-JOANNA BARAN MIEJSCE ZAMIESZKANIA BERJA-HISZPANIA
gość_4c862 2015-07-12 23:55   
gość_4c862 - Profil gość_4c862
Po pierwsze, to trzeba byc niespełna rozumu, by nie zdawać sobie sprawy z tego, ze podroz niepełnoletniego dziecka i to jeszcze za granice musi sie odbywać w towarzystwie dorosłego opiekuna. Po drugie, to nie wiem jak jest w LCC, ale w cywilizowanych liniach lotniczych zgłasza sie taka podroz i na lotnisku opiekę nad dzieckiem przejmuje stewardessa, ktora opiekuje sie nim do wejscia do samolotu, a na lotnisku docelowym tez odbiera dziecko ktoś z personelu naziemnego, kto oddaje dziecko opiekunom, wiec nie bardzo rozumiem w czym problem. Chyba co najwyzej w tym, ze moze byc to dodatkowo płatne, ale mimo wszystko dziwie sie rodzicowi, ktory woli powierzyć dziecko komuś kogo nie zna i nic o nim nie wie niz zaplacic za oficjalna opiekę.
gość_4c63d 2015-07-12 22:39   
gość_4c63d - Profil gość_4c63d
aska; ok, jak się ktoś zgłosi to daj znać na forum
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy