Prezydent Łodzi lata z Okęcia

Prezydent Łodzi lata z Okęcia
13/03/2015 17:36   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_d4d83 2015-03-18 23:29   
gość_d4d83 - Profil gość_d4d83
Gościu 4c862: właśnie wykazałeś się swoją głupotą, gratulacje. Ja uważam, pomimo że jestem z Mazowsza, że cała Łódź w tym i lotnisko ma ogromny potencjał. Nie wiem, czy Warszawa blokuje LCJ, być może, ale jak na takie duże miasto to lotów jest za mało. A bliskość Okęcia od Łodzi to nie jest argument.
gość_4c862 2015-03-18 22:13   
gość_4c862 - Profil gość_4c862
misiok: pocieszające jest to, ze mentalność równie wielu zarejestrowanych uzytkowńikow chowających sie pod nickami tez jest podobna. A swoją droga to ciekawe, jak wieku mieszkańców takich metropolii jak Sieradz, Bełchatów czy Radomsko musi cierpieć jeżdżąc po rożnych innych lotniskach, bo z Łodzi nie moga latać. Głupie te linie lotnicze sa, zamiast lądować w LCJ samymi 747 i 380 to oni latają jakimiś malutkimi maszynami do głupiej Warszawy czy Krakowa, a nie zarabiają na tym zagłębiu lotniczym.....
misiok 2015-03-18 19:22   
misiok - Profil misiok
@prizimizio - mentalność wielu osób tu wypowiadających się (i chowających się jako gość) niestety taka jest, że lepiej od razu zaorać, bo u nas (Warszawa, Kraków, Gdańsk - właściwe podkreślić) przecież jest lotnisko, więc po co kolejne. Hejterzy uwielbiają takie głupie wpisy. Że Rzeszów lepszy od Lublina, że w Krakowie jest to po co w Katowicach i skoro jest w Berlinie to po co Szczecin. Niczemu to nie służy oprócz obrażania się nawzajem, albo poprawiania we własnym mniemaniu własnego ego. :)
Ja bym chciał, żeby ruch się rozwijał na wszystkich regionalnych lotniskach, ale oczywiście racjonalnie uzasadnionych, a nie jak w Gdyni, bo to już megalomania. Łódź to jednak nie małe skupisko ludzi, a i mieszkańcy Sieradza, Bełchatowa, Piotrkowa czy nawet Radomska, bliżej mają jednak do Łodzi niż do innych lotnisk.
prizimizio 2015-03-18 18:06   
prizimizio - Profil prizimizio
Mietek, gdzie ja napisałem coś o warszawskich dziennikarzach? Oświeć mnie, bo ja sobie nie przypominam.
Spadki były, ale lotów było więcej, jeszcze rok temu SAS latał takim samym samolotem jak Adria teraz (CRJ 900), Ryanair latał do Bristolu, Edynburga, Bergamo i Rygge, a skutki były małe. I pomimo tego, że jest sezon zimowy i Ryan pozamykał większość tras, to od początku roku zaczęły się wzrosty, chociaż te malutkie samoloty podobno nic nie dają. Twoja matematyka mnie zadziwia.
Wzrost pasażerów Emirates to akurat dużo ma wspólnego, zwłaszcza, że na przesiadki po Europie i do USA to każdy lata przez DXB, no masz rację ;) A wzrosty pasażerów na trasie LCJ-MUC są bardzo znaczące i pewien procent spadku pasażerów z Okęcia na tej trasie jest właśnie tym spowodowany.
A jeżeli nie zauważyłeś nagonki na LCJ, to muszę ci pogratulować aż takiego braku spostrzegawczości, bo wystarczy chociaż na Pasażerze popatrzeć, żeby zauważyć ile osób, zwłaszcza gości, ale nie tylko, wypisują idiotyczne argumenty, które mają udowodnić, że Łódź na lotnisko nie zasługuje. A jak sama prezydent je potępiła, to już wprost euforia wszystkich przeciwników LCJ.
I nie mam żadnej manii, tylko trzeźwo zauważam, że o łódzkim lotnisku mówi się najwięcej negatywnych rzeczy spośród innych polskich portów, w dodatku niesłusznie. Wytyka się spadki pasażerów, ale jak mają być wzrosty, jak nic nie lata? Ledwo Adria ogłosiła sukces, otwarcie bazy i nowych lotów, zaczęły się niewielkie wzrosty, a już wszyscy oponenci ze zdwojoną siłą przypominają, że to lotnisko z którego nikt nie lata i trzeba je zamknąć.
A jeżeli ktoś jeszcze powie, że Łódź jest za blisko Warszawy, to mnie coś trafi. jest o wiele mniejsza odległość między KTW a KRK, już nie wspomnę o VIE i BTS. I tam jakoś wszystko gra i nic tym lotniskom nie przeszkadza. A Łódź za blisko Warszawy i łodzianie mogą jeździć do WAW w godzinę... no to zapraszam, żeby ci mądrzy ludzie przyjechali do Łodzi i spróbowali się w godzinę dostać na lot poranny na Okęcie. Nie każdy ma samochód, a rozkład pociągów i PB czy MB pozostawia wiele do życzenia. Bo szybciej niż w 2,5 godziny do się dostać nie da.

gość_fd7ac 2015-03-18 11:49   
gość_fd7ac - Profil gość_fd7ac
nagonka to jest na forach i wylewanie żali jaka ta WAW jest zła, i przez nią wszystko sie dzieje źle,
mietek 2015-03-18 11:15   
mietek - Profil mietek
prizimizio: po 2 latach spadków malutkie samoloty powodują wzrost liczby pasażerów w LCJ. Tak to już jest w matematyce, że jak wynik bazowy jest słaby to łatwo wykazać wzrosty. Ty na prawdę uważasz, że mniej paxów na trasie WAW-MUC to zasługa kilku lotów Adrii? A nie przyszło Ci do głowy, że to na przykład przez duży wzrost EK na trasie WAW-DXB? Czytając Twoje wpisy mam wrażenie, że masz pewną manię; jacy warszawscy dziennikarze? Gdzie ta nagonka? Ja nic takie nie zauważyłem. A co do tych argumentów to ja sobie nie przypominam abyś podał coś konkretnego odnośnie "blokowania" LCJ przez tą niedobrą Warszawę.
gość_d0219 2015-03-18 10:44   
gość_d0219 - Profil gość_d0219
A dokad ma z tej Lodzi niby latac?
misiok 2015-03-18 10:12   
misiok - Profil misiok
@gość_bb4c4 - bo sukces ma wielu ojców, klęska z reguły tylko jednego :)
gość_bb4c4 2015-03-18 09:57   
gość_bb4c4 - Profil gość_bb4c4
@gość_d1df5 "Doceniam natomiast, gdy ktoś jest na tyle odważny, by przyznać się do błędu swojego bądź poprzedników."
Tutaj akurat nie ma czego doceniać. Tak robią WSZYSCY. Wszyscy krytykują błędy swoich poprzedników. Odwagą jest przyznać się do swojego.

Prawdą jest, że chwilę przed spadkami LCJ odnotowywała stały wzrost ruchu dochodząc niemal do 500 tys. pasażerów/rok. A dzisiaj mówi się, że lotnisko nie jest potrzebne...
gość_e1076 2015-03-16 10:35   
gość_e1076 - Profil gość_e1076
@gość_617f2: Dlatego też jestem za CPL. Ideą CPL jest poprawienie możliwości przesiadkowych dla operujących przewoźników poprzez utworzenie głównego punktu przesiadkowego. Dobra szansa na biznes.
gość_617f2 2015-03-15 23:08   
gość_617f2 - Profil gość_617f2
Szkoda, że Pani prezydent takimi poglądami nie dzieliła się przed wyborami, niestety lokalni dziennikarze omijali ten temat od dawna, dopiero czat z mieszkańcami dał odpowiedz na pytanie krążące na forach związanych z lotniskiem, dlaczego Pani Prezydent nie lata z Łodzi? Zbiegło to się w czasie z nagonką warszawskich mediów na łódzkie lotniska, a ma to zapewne związek z odbieraniem pasażerów przez Adrię z Okęcia. Spadki pasażerów w Łodzi są od ponad 2 lat, ale dopiero teraz warszawscy dziennikarze ( i nie tylko ) zobaczyli zagrożenie. Mała Adria zaczęła odbierać Okęciu konkretnych pasażerów. O historycznym rzucaniu kłód pod nogi łódzkiemu lotnictwu pisałem wielokrotnie. Nawet moderator tego portalu stał się cenzorem, tych oczywistych faktów motywując to 24.02.2015 takim tłumaczeniem " Będziemy z całą siłą walczyć z forumowymi bitwami między zwolennikami poszczególnych lotnisk i miast, które nie są poparte żadnymi argumentami. Niezależnie od tego, czy chodzi o Łódź i Warszawę, czy o Kraków i Katowice, czy o Lublin i Rzeszów. Prosimy o popieranie tez o uniemożliwianiu rozwoju np. łódzkiego lotniska konkretnymi argumentami." W następnym poście przytoczyłem mu te argumenty. A swoją droga z chęcią przeczytał bym serię artykułów na temat : Ile to publicznych pieniędzy wydano na Modlin i ile regularnie dopłaca się przewoźnikom w Modlinie i innych lotniskach. (Jakiś czas temu był taka analiza) Jak by wyglądał polski rynek lotniczy, gdyby tak zakazać finansowania przewoźników. Kuriozalnie wyglądał (sam widziałem) samolot Ryanair'a lecący z Anglii do Hiszpanii pełny anglików z wyklejonymi reklamami od początku do końca samolotu po obu stronach z tekstem "Zwiedzaj region podkarpacki".
prizimizio 2015-03-14 23:11   
prizimizio - Profil prizimizio
Otóż decyzja o zbudowaniu nowego terminala zapadła w momencie, gdy LCJ było w świetnej fazie rozwoju i nic nie zapowiadało wycofania tylu lotów, a pasażerowie nie mieścili się w starym terminalu (choć ciężko w to pewnie niektórym uwierzyć). Teraz łódzkie lotnisko powoli się odbija od dna i ciekawe, że w tym momencie z jeszcze większą siłą pojawiają się głosy, że port lotniczy w Łodzi jest niepotrzebny. Nawet od Prezydent, która przed wyborami gorąco zapewniała, że lotnisko to priorytet, i że jak ponownie wygra, to się nim zajmie... szkoda, że nie dodała, jakie zajmowanie się ma na myśli.
Wszyscy wiedzą, że WAW jest robione na hub (który nie ma racji bytu), a wszystkich irytuje gadanie, że Warszawa szkodzi Łodzi. W takim razie czemu nagonka na LCJ przybrała na sile gdy się okazało, że liczba pasażerów na lotach do MUC z WAW spadły, a w tym samym czasie znacząco wzrósł LF samolotów do MUC z LCJ? Lotnisko Łodzi jest potrzebne, ale wiadomo, że wtedy ubędzie pasażerów z Okęcia. A to się niektórym nie podoba i starają się zrobić wszystko, żeby udowodnić, iż z Łodzi nikt nie chce latać. Miejmy nadzieję, że tegoroczne wzrosty utrzymają się i z miesiąca na miesiąc będą coraz większe. Ale prawdopodobnie nawet wtedy pojawią się osoby, które stwierdzą, że to lotnisko nie ma racji bytu.
gość_44561 2015-03-14 21:48   
gość_44561 - Profil gość_44561
Niech sobie lata skąd chce, ale jak się jej słucha, to nie można nie odnieść wrażenia, że jest lekko mądra inaczej.
gość_d1df5 2015-03-14 21:21   
gość_d1df5 - Profil gość_d1df5
@gość_40db1: To co piszesz to po prostu kłamstwo. Umieściłem tu wcześniej post a jestem z województwa podlaskiego i nie jestem Warszawiakiem. Mi nie zależy na tym, by polskie lotniska nie miały sukcesów. Mi zależy na tym, by pieniądze w Polsce były wydawane w sposób racjonalny. Jeśli ktoś w sposób sztuczny pompuje pieniądze tam, gdzie nie ma z tego pożytku to uważam to po prostu za przekręt lub co najmniej marnotrastwo. Doceniam natomiast, gdy ktoś jest na tyle odważny, by przyznać się do błędu swojego bądź poprzedników. Patriota to jedno a kłamca czy szaleniec to zupełnie co innego.
gość_40db1 2015-03-14 20:07   
gość_40db1 - Profil gość_40db1
widzę ze wypowiadają się tutaj sami warszawiacy którym zależy na tym żeby łódzkie lotnisko nie miało sukcesów - każdy prezydent normalny jest lokalnym patriotą poza Zdanowską
gość_c3d14 2015-03-14 14:42   
gość_c3d14 - Profil gość_c3d14
brawo dla tej Pani!!!!
gość_381dc 2015-03-14 10:07   
gość_381dc - Profil gość_381dc
Kocha i dba o miasto. Niestety łodzianie ją za to znienawidzą, bo mają kompleks Warszawy. Jak coś jest u nich nie tak, to prawie zawsze zwalają to "warszawkę". Niestety znane z autopsji ;)
gość_3fd94 2015-03-14 09:30   
gość_3fd94 - Profil gość_3fd94
Bzura gościu_20271...w interesie Łodzi jest posiadanie własnego lotniska, a nie nabijanie kabzy Okęciu, nawet kosztem chwilowych strat, zresztą mikroskopijnych w skali budżetu miasta...a wypowiedzi pani prezydent w kwestii lotniska zakrawają na działanie na szkodę miasta...
gość_20271 2015-03-13 23:43   
gość_20271 - Profil gość_20271
Oczywiście, że dba. Port Lotniczy w łodzi należy zamknąć i przestać marnotrawić pieniądze publiczne na ten nibylotniskowy twór. Istnienie tego lotniska nie ma sensu (poza GA, cargo, aklubie) i wszyscy to wiedzą. Babka z jajami. Potrafi powiedzieć prawdę o swoich grajdołku.
gość_e55e1 2015-03-13 21:30   
gość_e55e1 - Profil gość_e55e1
I czy ta kobita jest normalna? Czy ona kocha swoje miasto? Czy dba o jego dobro?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy