Odprawy krajowe nie w T2

Odprawy krajowe nie w T2 Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały się odłożyć planowane na 8 kwietnia, przeniesienie odpraw pasażerów rejsów krajowych do Terminalu 2 na warszawskim Okęciu. Przeniesienie odpraw krajowych do T2 będzie się wiązać ze wzrostem opłat pobieranych przez port od każdego pasażera odprawiającego się w nowym terminalu. W Terminalu 2 nie ma bowiem rozróżnienia na opłaty...
08/04/2008 13:46   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2008-04-15 11:30   
humbak - Profil humbak
szot: Bo nie ma co ciagle wydzwaniac do telecentrum, tylko robic swoje. Jakby tak czlowiek trzymal sie wszystkich zasad, to podroz samolotem bylaby mniej przyjemna. A ja musze teraz zmienic swoja rezerwacje na LOT z WRO do WAW na koniec kwietnia na jakis inny mily rejs majowy w klasie W, bo bede wracal z wojaza bmibaby prosto do WAW.
szot 2008-04-15 06:46   
szot - Profil szot
stenus: to znaczy ni mniej ni więcej, że obsługa na call centre z LOTu robi się taka jak na Błękitnej Linii tp - każdy mówi co innego. Ale cieszę się, że nie było problemu, bo będę mógł sobie następnym razem tak samo postąpić i się spokojnie odprawić w domku..
humbak 2008-04-15 03:04   
humbak - Profil humbak
Od 8 maja Lot przeniesie do nowego terminalu odloty krajowe.
Od dziś na przeloty krajowe od 8 maja LOT podnosi opłatę lotniskową z WAW z 24 PLN na 60 PLN.
humbak 2008-04-12 01:18   
humbak - Profil humbak
szot: Jest to nieprawda. Odprawilem sie wczoraj online, a na lotnisku nadalem bagaz. Nie bylo zadniusiego problemku. Mysle, ze "faceci z infolinii" (i facetki nigdy nie byli na lotnisku i nie maja zielonego pojecia co do procedur faktycznych.
szot 2008-04-10 21:17   
szot - Profil szot
stenus: mi facet z infolinii LOTu powiedział, że nie można nadać bagażu na lotnisku jak się odprawiło on-line...
humbak 2008-04-10 21:07   
humbak - Profil humbak
A ja wlasnie odprawilem sie po raz pierwszy internetowo w LOT! "Odprawa zakończona pomyślnie" zobaczylem. Cudownie. Mowie Wam, jaki wyczochrany w kosmos jest ten boarding online LOTu. Pelno kolorow w tonacji pomaranczowo-granatowej. I az dwie strony, bo druga to kopia dla gate'u. Ciesze sie, ze to dziala. Niby jest napisane na wstepie, ze dotyczy to tylko pasazerow z bagazem podrecznym, ale jak sie juz odprawilem, to mozna nadac bagaz idac do stanowiska normalnie.
tomekk 2008-04-09 17:08   
tomekk - Profil tomekk
cezary: w przypadku LOTu jest troche inaczej. Kupując przez polską stronę pobierają 25 PLN opłaty za "wystawienie biletu" etix. Na lotach krajowych jest to dodatkowo obciążone podatkiem VAT 7% czyli w sumie opłata za etix na krajówkach to 26,75. W przypadku kupowania za $ opłata za wystawienie biletu wynosi 0, dodatkowo parę złotych zarabia się na słabym dolarze. Odnosnie pytania ap_fly dot. przewalutowań - ja kupuję Amexem rozlicznym w dolarach, więc nic nie tracę. Polskie karty przeważnie rozliczane są w euro, więc na kupnie w $ traci się jakieś 2% transakcji na przewalutowaniach - ale i tak się opłaca. Podobnie jest w LH - pisałem o tym kilka postów wcześniej.
cezary 2008-04-09 16:14   
cezary - Profil cezary
Przepraszam za powtórke ale to serwer pasazer.com. Oj Panowie zróbcie coś z tą przeprowadzką bo jest gorzej z dnia na dzień.
cezary 2008-04-09 16:11   
cezary - Profil cezary
Dla porównania rejsy krajowe w Grecji są obłożone podatkiem w wysokości 4 euro. Czyli jakieś 20 złotych. A u nas chyba trochę wiecej.
humbak 2008-04-09 16:01   
humbak - Profil humbak
ap_fly: Wszystko zalezy od wojego banku wystawcy karty, ktora placisz. MNie sie oplaca kupujac w dolarach, a mam w Inteligo i mBanku Visy Electron. Aha, i nie musisz sie pzrel;aczac na jezyk angielski, mozesz to robic w jezyku polskim. :o)
cezary 2008-04-09 15:41   
cezary - Profil cezary
ap_fly: Z tego co wiem to LOT nie pobiera opłaty za transakcje kartą kredytową (jak to robią linie Low Cost). Nie wiem jak wygląda sprawa przewalutowania transakcji bo zawsze kupuję w złotówkach. Na koniec dziwi mnie brak informacji kiedy ostatecznie zamierzają przenieść LOTy krajowe do T2.
ap_fly 2008-04-09 15:35   
ap_fly - Profil ap_fly
Ciesze się, że mniej więcej wiecie o co mi chodzi :) Aby dobrze wszystko działało zasady muszą być jasne. Dla obu stron.
Mam pytanie dotyczące kupowania biletów przez strone www. Należy wybrać kraj na USA i przełączyć na jezyk angielski ? Wrzuciłem do wyszukiwarli WAW-KRK 01.05 Cena 51.50 $ kurs dolara 2.15. Suma 110 zł fakt 30 taniej:) ale czy za płatność kartą kredytową jest pobierana prowizja i czy bank dodaje sobie pare groszy za przewalutowanie transkacji, czy dobrze zrozumiałem system zakupu biletu ?:)
Nadal uważam ze 60 zł + za korzystanie z T2 na krajówkach to cena wygórowana.
piterius 2008-04-09 08:46   
piterius - Profil piterius
Zdublowany mamy ten wątek trochę, naiwni chyba tylko wierzą, że to na skutek nie dogadania się LO z PPL, a już informacja, że to w trosce o dobre poinformowanie pasażerów opóźniają przeniesienie do T2 - to bujda na resorach. Wiadomo, że były jakieś przyczyny techniczne i tyle. Zgadzam się z ap_fly - nie najważniejszy jest błysk posadzki, czy wejście do saloniku - tym bardziej, że zaraz potem trzeba wsiąść do zapyziałego ATR - czyt. huczącej wiertarki(takie przecież przeważają na trasach krajowych)
Oczywiście lokalizacja i komunikacja oraz cały Domestic to jakiś relikt, ale płacić zaraz tyle więcej kasy.... niekoniecznie. I nie ma co się łudzić, to nie będzie takie czyste 60 PLN, zobaczycie, przy okazji LO dorzuci swoje parę złoty przy okazji...
tomekk 2008-04-09 08:18   
tomekk - Profil tomekk
W tej chwili przy wylocie z WAW LOT już pobiera od 56,25 do 86,35 tzw. opłaty dodatkowej (jak rozumiem tak oni nazywają opłatę pasażerską?). Nawet biorąc pod uwagę najniższą taryfę to są o tylko o parę złotych niżej niż opłaty pasażerskie za T2. A z tą opłatą serwisową to granda - wczoraj kupiłem bilet za dolary i wyszedł 30 zł taniej niż jakbym kupował za PLN właśnie przez brak tej "opłaty serwisowej". Podobnie głupio robi LH, pobierając 40 zł/10 EUR opłaty za wystawienie biletu. Jak się kupuje bilet przez stronę amerykańską LH to opłata za wystawienie biletu wynosi 0 $.
humbak 2008-04-09 01:18   
humbak - Profil humbak
ap_fly: Bedzie mi Ciebie bardzo milo poznac juz 11 kwietnia, gdyz lecimy tym samym rejsem. :o) To super, bo bede mial mozliwosc podyskutowania, a troszeczke nie zgodze sie z tym co piszesz o oplatach, gdyz ja moglbym doplacic te 36 zl roznicy miedzy oplata z TD (24 zl) a z T2 (60zl), ale leciec jak kazdy pasazer z normalnego terminala ze sklepami i salonikami biznesowymi (do ktorych akurat mam dostep). W NIemczech LH nie rozroznia miedzy pasazerami krajowymi i miedzynarodowymi i kazdy ma dostep do tej samej czesci terminala Schengen i do salonikow biznesowych. A tak to dupa i tloczenie sie w byle jakim TD. Najnizsza taryfa lotu wynosi 58 zl, jesli do tego dodasz 60 zl, to wychodzi 118 zl. Do pzrezycia. Jesli kupuje sie bilety LOTu logujac sie przez strone USA zamiast Polska, to nie naliczana jest oplata serwisowa, a i cena w USD jest nizsza niz w PLN. Polecam!
ap_fly 2008-04-09 01:04   
ap_fly - Profil ap_fly
Cześć wszystkim. To mój pierwszy komentarz na tym świetnym portalu. Proszę o nie-zjedzenie mnie :)

Stenus o której lecisz do wro 11.04. Ja mam bilet na 17.50:)

Zamieszanie wokól lotów krajowych bardzo mnie interesuje. Wygoda, szybkość, alternatywa do PKP które im szybiej zbliża sie Euro tym bardziej zwalniają.

A teraz do rzeczy. Przy rozsądnym planowaniu, z wyprzedzeniem można odbyć podróż krajową 'lecąć' na najtańszych taryfach (135-141zl) Gdzieś obiło mi się o uszy, że opłaty na T1-T2 to wynoszą 60 zł. Jeżeli połowę biletu 'zje' opłata to coś jest nie w porządku. Owszem terminal to terminal ale z jakiej racji opłaty lotów krótkodystansowyh są identyczne z tymi europejskimi i za 'wielką wodę'. Polityka Lotu i Portów jest przedziwna. Ja sądze, że przez takie działanie ubędzie ciut pasażerów ponieważ wzrośnie cena. Lot nie robi nic aby reklamować loty krajowe, wiele osób pewnie wogóle nie wie, że odbywają sie regularnie takie loty. Ja osobiście wole latać z terminalu D a za resztę kupić następny bilet. Gdzieś mam błysk posadzki, najważniejsza jest dobra widoczność :)
cezary 2008-04-09 00:38   
cezary - Profil cezary
stenus: nawet nie wiesz jak się cieszę że się ze mną zgadzasz.
19-go lece przez WAW do Aten.
Też się cieszyłem że będzie wygodnie. A wygląda na to że znowu bedzie trzeba lecieć piechotką z domestic do T2. Jak jeszcze zamkną pięterko T1 to bedzie trzeba tuptać między taksówkami i autobusami.
A może to pierwsza niemądra decyzja nowego prezesa LOT ?
humbak 2008-04-09 00:20   
humbak - Profil humbak
No to teraz mnie wku....li! Juz sie cieszylem, ze 11 kwietnia sie odparwie w normalnych warunkach lecac do WRO, pobiegam po T2, pojde do salonikju, a tu dupa! Moge im doplacic te 36 zl, jesli to takie wazne. Racje ma cezary! Czy nie ma telefonow, maili, faxow czy nawet poczty miedzy LOT a PPL????!!!! Żenadissima!
roberto 2008-04-08 15:07   
roberto - Profil roberto
Czyżby LO chce podzielić los C0. Jak tak dalej pójdzie to nikt nie zdąży nawet LO sprawatyzować.
Tetrm lokalny na Okęciu to ujma dla godności ludzkiej niewiele mniejsza niż okupacja Tybetu przez Chińczyków.
cezary 2008-04-08 14:56   
cezary - Profil cezary
Nie mieli czasu się dogadać ? Z zarządem lotniska Okęcie że bilety kupione do dziś bedą honorowane po aktualnej cenie a od jutra nowa stawka TAX zostanie wliczona do zakupowanych biletów krajowych. Miedzy PLL a PPL nie ma komunikcji ? Tak trudno szefowi LOT zadzwonić do szefa Polskich Portów Lotniczych ? Cholery można dostać.
Jaka derekcja i pracownicy LOT takie zarządzanie. Widocznie nie wiedzieli. Bidulki niepoinformowane w zarządzie o opłatach lotniskowych na czas. A czasu było skolko ugodno. Chętnie bym dopłacił te parę złotych żeby tylko uniknąć "Krajowego Dworca Lotniczego" w Warszawie. Terminal 1 miał być zamknięty na czas remontu. Tak wygląda praca zarządu LOT. Jakby byli poważni to różnicę kosztów LOT powinien wziąć na siebie. A tak co ? Kicha. 60 T2/ 24 domestic WAW/ 30 zł Etiuda
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy