Oferta Wizz dla pasażerów Centralwings

Oferta Wizz dla pasażerów Centralwings Tanie linie lotnicze Wizz Air przedstawiły dziś alternatywną ofertę dla pasażerów, którzy zostali poszkodowani w wyniku nieoczekiwanej decyzji Centralwings o zaprzestaniu lotów na 8 trasach z Polski. Odwołane loty Centralwings Gdańsk - Shannon Gdańsk - Manchester Warszawa - Manchester Warszawa - Lille Kraków - Birmingham Kraków - Cork Poznań - Edynburg ...
19/03/2008 15:49   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-03-23 22:13   
hamburg - Profil hamburg
miras: Mi sie W6 dzisiaj tez spoznil. (GDN-LBC) 1h 25 min. Niestety :-( Ale zaloga i pilot przepraszali x-razy :-)
miras 2008-03-23 13:25   
miras - Profil miras
A W6 tak "pochłonięte" "pomocą" dla pasażerów C0, że az dzisiaj dostało zadyszki. CIA-KTW 3h10min LTN-KTW 2h20min opóźnienia.
ibsen82 2008-03-21 18:28   
ibsen82 - Profil ibsen82
@andrzej500: co do tego zgoda, być może tak było, nie wiem nie kłócę się. Polemizuję tylko z tym, że nieudacznictwo dziennikarzy przerzuca się od razu na linię lotniczą, tak jakby to linie były winne temu, że podają względnie obiektywną informację prasie, którą to ta prasa z właściwą sobie egzaltacją bezkrytycznie powtarza. Świadczy to niestety tylko na niekorzyść polskiego dziennikarstwa.
miras 2008-03-21 11:25   
miras - Profil miras
Dużą atrakcją byłoby lecieć tym TU-154. Chociaż??? To byłby już sport ekstremalny :)
aynis 2008-03-21 11:22   
aynis - Profil aynis
Dużą atrakcją był też rządowy samolot w Gdańsku :) TU-154 - nie widziałam go jeszcze z tak bliska...
miras 2008-03-21 11:19   
miras - Profil miras
No to przynajmniej było jakieś urozmaicenie, w czasie lotu :)) Atrakcje mile widziane :)
aynis 2008-03-21 11:15   
aynis - Profil aynis
Nie powiem, ale wczoraj strasznie szybko zeszliśmy do lądowania, mocno dziobem w dół lecieliśmy - może się pilot zagapił? Stąd ta kolejka górska, wszystkim żołądki podjechały do góry...
miras 2008-03-21 11:11   
miras - Profil miras
aynis: efekt kolejki górskiej jest fajny, chociaż lepszy jest rollercoaster :))
aynis 2008-03-21 11:08   
aynis - Profil aynis
Pozdrawiam już z Gdyni - ale tu biało :)) Wczorajszy lot W6 przyjemny, choć opóźniony 30 minut. Pilot się znowu nie odezwał ani słowem. A podczas lądowania mieliśmy fajne efekty kolejki górskiej...
miras 2008-03-21 10:28   
miras - Profil miras
andrzej500: jest dokładnie tak jak piszesz! :)
andrzej500 2008-03-21 10:18   
andrzej500 - Profil andrzej500
gosc_ibsen82: nie znasz sprawy więc przypomnę: W6 zostawił na CIA pasażerów lotu do KTW przed świętami Bożego Narodzenia, czekali ponad 30 godzin zablokowali check iny, właściwie terminal i władze lotniska postanowiły wynająć samolot z Air One żeby przewieźć pasażerów do Polski, no i tyle albo aż tyle, a sytuacja nie wynikła z jakichś tam przyczyn, tylko W6 odwołał kilkanaście lotów do Polski na różnych destynacjach, dla mnie ta informacja o zabieraniu pasażerów C0 jest normalną reklamą i tyle tam nie ma żadnej ulgi, promocji i tyle, inaczej było jak padła Airpolonia, linie zabierały pasażerów którzy płacili tylko opłaty lotniskowe, trzeba było podać tylko kod rezerwacji, ale to zupełnie inna sytuacja, wtedy linia padła właściwie z dnia na dzień, a teraz C0 zmienił siatkę połączeń, skasował niektóre kierunki, ale trwa nadal
andrzej500 2008-03-21 10:10   
andrzej500 - Profil andrzej500
pasażer: masz rację, ale sklepiki osiedlowe i małe wiejskie sklepiki (np u pani Więcławskiej :) ) też mają swój urok, miła obsługa, sprzedawcy rozpoznają swoich klientów, pogadać można niekoniecznie kupi.... zapomnieliśmy o umieszczeniu gdzieś EasyJet, a to stabilna i spokojnie sobie latająca linia, w ogóle mało o niej na forum
ibsen82 2008-03-20 22:20   
ibsen82 - Profil ibsen82
widzę że nieświadomie narobiłem syfu, posty się nie pojawiały więc pisałem nowe, proszę moda o wycięcie zbędnych.
piterius 2008-03-20 19:06   
piterius - Profil piterius
Hehe, a FRA to takie makro, co? najważniejsza ilość, byle więcej na pake wrzucić, hehe
piterius 2008-03-20 19:04   
piterius - Profil piterius
tak, DY - supermarket, bo przede wszystkim oferuje duży asortyment, a ostatnio zapowiada nawet towary kolonialne :) No dobra, a co ze sklepami osiedlowymi? A galerie handlowe? - to chyba coś na kształt Star Alliance np., prawda?
korrado 2008-03-20 18:55   
korrado - Profil korrado
piterus: pewex. to LOT: fatalna obsługa, pracownicy-święte krowy rektutowani spośród krewnych i znajomych tych, co przy żłobie, drogo, a najlepsze, co mają w ofercie, to bezcłowe alkohole...
piterius 2008-03-20 18:35   
piterius - Profil piterius
Hehehe, dobre to pozycjonowanie marki, ok FR = biedronka, FFP = GS - haha! to się wam udało, a w takim razie oświećcie mnie, co z supermarketem i delikatesami? a którą umieścimy jako pewex ? zawsze lubilem zakupy w pewexie :)
gosc_ibsen 2008-03-20 18:07   
gosc_ibsen - Profil gosc_ibsen
@pasazer: Press Release, wypuszczone przez wizza, jest dokładnie takie samo, jak wszystkie wypuszczane przez tą firmę, tylko zatytuowane inaczej. Kto jak kto ale dziennikarze powinni być wyczuleni na to, żeby czytać to, co mają zamiar później powielić. A ludzie podchodzą bezkrytycznie do wszystkiego co podają media. Wizz wydał lakoniczną informację, że część lotów pokrywa się z trasami Centralwings i tyle, czy ktoś zmuszał prasę do tego, żeby to rozdmuchiwała? Dziennikarze sami wpuścili się w maliny i muszę to powiedzieć ze smutkiem, bo mam niejaką sympatię do tego zawodu (mój ojciec jest dziennikarzem).
@Andrzej500 wydaje mi się, że zabranie pasażerów z jednego odwołanego lotu, kiedy sytuacja wynikła z jakiś tam przyczyn w trakcie operacji, jest nieco czymś innym niż zabieranie pasażerów konkurencji na osiem destynacji przez okres choćby tylko kilku dni za darmo. Jasne, że wszyscy chcieliby latać za darmo, albo prawie za darmo, tylko, że to jest, jak już mówiłem biznes a nie działalność charytatywna. Z mojej strony EOT.
jacek77 2008-03-20 17:47   
jacek77 - Profil jacek77
paolo: to nie ja nie zajmuje się tym:)
gosc_ibsen 2008-03-20 17:25   
gosc_ibsen - Profil gosc_ibsen
@pasazer: widzę, że mod nie puścił mojego cytatu, całej treści press release wizza. Uwierz mi na słowo, że nie ma w nim ani pół zdania na temat pomocy. Jest tylko informacja o lotach i dodane, że jest to alternatywa dla pasażerów centrala. Nie można winić linii za to, że dziennikarze muszą coś wrzucić do ramówki i po swojemu tworzą fakty... medialne, a ludzie słyszą to co chcą słyszeć.
@ANDRZEJ500: sprawa sprzed Bożego Narodzenia nie jest mi znana. Czy AIR ONE rzeczywiście wziął pasażerów za darmo?
A poza tym jeden lot, a osiem destynacji przez jakiś okres to pewna różnica. Powtarzam: linie lotnicze to biznes jak każdy inny, nikt nie będzie woził ludzi bez wymiernych korzyści. Poza tym stara prawda mówi, że dobra opinia trafia do osób trzech, a zła do jedenastu więc firmie (szczególnie low costowej) raczej opłaca się bardziej bronić przed złymi opiniami niż walczyć o pozytywne. Pragmatyzm ot co.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy