Kierunek Ukraina - baza Kijów Żuliany

Kierunek Ukraina - baza Kijów Żuliany Kolejna baza taniej linii lotniczej Wizz Air powstanie na Ukrainie - dowiedział się serwis Pasazer.com. Przewoźnik niebawem ogłosi uruchomienie swojej dziewiątej bazy operacyjnej na lotnisku Żuliany w Kijowie na Ukrainie. Baza w Kijowie to od roku priorytet prezesa Wizz Air Jozsef'a Varadiego. Potencjał ukraińskiego rynku to 46 milionów mieszkańców i praktycznie...
10/03/2008 14:36   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_jko 2008-03-12 10:40   
gosc_jko - Profil gosc_jko
Ciekawie, czy beda latac z Warszawy do Lwowa? Ze Lwowa codziennie duzo osob dojezdza do Warszaway PKS'em, samochodami. Po co stac na granice, jak mozna dolecec w 40 min.?
humbak 2008-03-12 00:32   
humbak - Profil humbak
discovery: Mysle, ze nawet jesli ceny Wizza beda na poczatek wyzsze zbraku konkurencji, to i tak nizsze niz LO, VV lub PS. I to bedzie naprawde szok dla Ukraincow, bo jak wielu opowiadalem, to nie mogli uwierzyc w bilety za 10 euro (w takie za 0,01 euro to juz nawet ich nie szokowalem). I to w Kijowie!
aguirre 2008-03-11 20:32   
aguirre - Profil aguirre
mobilek: nie trzeba by specjalista, wystarczy umiejetnosc czytania tekstu ze zrozumieniem plus odrobina logiki ;)))). News redakcyjny jest do znalezienia na tej samej stronie, to nie jest trudne ;).
aynis 2008-03-11 19:54   
aynis - Profil aynis
Nowa promocja W6: Dzięki Wizz Air organizator grupy nie musi się już martwić...
W rezerwacji grupowej dla co najmniej 25 pasażerów (włącznie z osobą dokonującą rezerwacji) na ten sam lot od 11 do 31 marca odbywający się od 1 kwietnia do 25 października dokonanej w biurze rezerwacji grupowych Wizz Air oferujemy bezpłatne miejsce dla jednego z podróżnych!
Jeżeli grupa liczy co najmniej 50 pasażerów, oferujemy dwa bezpłatne miejsca! I tak dalej, za każdych dalszych 25 pasażerów w tej samej grupie zapewniamy kolejne bezpłatne miejsce!
Pozostałe korzyści płynące z rezerwacji grupowych:

* stała cena dla całej grupy;
* rezerwacja pozwalająca na podanie nazwisk pasażerów do 72 godzin przed odlotem;
* brak opłaty manipulacyjnej;
* specjalne warunki płatności dla grup powyżej 50 osób;
* elastyczność;
* odpowiedź w ciągu 48 godzin;

oraz osobista pomoc pracowników działu rezerwacji grupowych!
discovery 2008-03-11 19:33   
discovery - Profil discovery
YACH: Właśnie tak brzmi umowa. Wątpie by Ukraińcy wyznaczyli Wizza.
yach 2008-03-11 16:42   
yach - Profil yach
Z newsa z tego portalu, kilka dni wcześniej: "Strony uzgodniły możliwość wykonywania operacji lotniczych między Polską i Ukrainą z dodatkowych punktów, tj. z Krakowa, Katowic i Dniepropietrowska (do chwili obecnej loty odbywały się: z Warszawy, Kijowa, Odessy i Lwowa). Loty regularne nadal wymagają zawierania porozumień handlowych między wyznaczonymi przewoźnikami obu stron." Czyli racje mial aguirre, a nie parapet. No chyba, że Ukraińcy zamiast VV wyznaczą NOWĄ, zarejestrowaną na Ukrainie córkę Wizza ;)))).
mobilek 2008-03-11 07:49   
mobilek - Profil mobilek
aguirre, specjalista i ma wgląd w zawartą umowę. Haha!!! ;-)
parapet 2008-03-10 23:32   
parapet - Profil parapet
agiurre: "Strony uzgodniły możliwość wykonywania operacji lotniczych między Polską i Ukrainą z dodatkowych punktów, tj. z Krakowa, Katowic i Dniepropietrowska (do chwili obecnej loty odbywały się: z Warszawy, Kijowa, Odessy i Lwowa). Wiec nie masz racji! Będą mogli latać :-)
aguirre 2008-03-10 23:17   
aguirre - Profil aguirre
W6 nie będzie latał z Kijowa do Polski, bo to moga na podstawie umowy robić tylko Lot i Aerosvit. I koniec. Moim zdaniem będa ich wozić do BUD lub CLJ, a stamtąd do Portugalii, gdzie pracuje mnóstwo Ukraińców oraz bezpośrednio na zachód, LTN, DTM, coś skandynawskiego.
lmajchrowski 2008-03-10 22:54   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Mozna tylko pogratulowac odwagi i miejmy nadzieje ze wszystko wypali a co do lotow pomiedzy kijowem a KTW to nie wiem czy to wyjdzie bo trzeba bedzie przynajmniej 2 loty dziennie miec pomiedzy tymi lotniskami zeby wszystko dzialalo ok albo albo zmienic caly rozklad co jest malo realne. A poza tym to czemu do kijowa lata Delta a my jeszcze nie mamy zadnej amerykanskiej lini u siebie ?? chyba za malo dbaja o interesy ci z zarzadu lotnisk o nowe linie zwlaszcza z usa polecam United na trasach do europy podaja nawet lody :)
kajak 2008-03-10 22:42   
kajak - Profil kajak
Zbliza sie Euiro2012, moze zaczna modernizowac porty... :-) A tak w ogole Ukrainki sa piekne, to fakt
bavok 2008-03-10 22:23   
bavok - Profil bavok
Ogólnie to lotnisko na którym chce założyć bazę kochany wizz nie należy do sympatycznych :D Typowe "Rosyjskie" klimaty :) No ale Ukraina otwiera się na EU więc będzie dobrze :) Ukrainki są przepiękne :D
kajak 2008-03-10 22:16   
kajak - Profil kajak
Jezeli W6 naprawde otworzy baze w Kijowie, to bedzie ekstra posuniecie. 1 - baza Zuliany jest blisko i latwiej dojechac (w porownaniu do Borispola) do centrum miasta. Jest tylko jedno ale!!! Wedlug rosyjskiej wersji Wikipedii przyloty sa tylko do 22:00!!!! Jest to zwiazane z tym, ze lotnisko znajduje sie w obszarze miejskim (*cokolwiek ma to znaczyc). 2 - konkurencja dla... LOT-u i Aerosvit'a. Dzisiaj polaczenia np z Wawy sa zazwyczaj w 100% pelne, wiec jest o kogo sie bic, 3 - Kijow jako miasto jest duze, w porownaniu z prowincja bogate i do tego baardzo ladne, wiec warto w ogole sie tam wybrac (polecam :-] ), 5 - Zuliany jest portem miedzynarodowym, ale operuja przede wszystkim samoloty regionalne, wiec stamtad, np mozna dalej poleciec np do Odessy, a jak nie, to pociag (tani) i szybko jestes w okolicach Krymu.

Ogolnie super by bylo, dla mnie osobiscie duze ulatwienie, ciekaw tylko jestem jakie kierunki beda. Jakby dali Wawe.....
jsg 2008-03-10 21:36   
jsg - Profil jsg
Czy myslicie ze FRanke odniesie sukces w Izraelu, a Rozowa Landara w Kijowie?
kubik 2008-03-10 20:54   
kubik - Profil kubik
i tak właśnie będzie, lepsza taka forma 'bazowania', niż na stałe wchodzić i podbijać koszty.
katowiczan 2008-03-10 20:08   
katowiczan - Profil katowiczan
parapet: może dlatego, że nie samolot będzie tam nocował, co oznacza, że piloci katowiccy musieliby się przeprowadzić do Kijowa. Pamiętaj, że jak otworzyli na początku bazę w Sofii to było połączenie tylko do Budapesztu, a i tak nazywało się to bazą. To są tylko moje przypuszczenia, ale przy tak nagłej decyzji wydaję mi się to jedynym sensownym rozwiązaniem, żeby nie zabierać maszyny z żadnej bazy "na stałe".
krisg 2008-03-10 18:58   
krisg - Profil krisg
No to byłby numer gdyby KTW się stały HUBem dla Ukrainców. Jeszcze niech tylko wybudują hotel przy lotnisku i kto wie jakie będą w najbliższej przyszłości statystki katowickiego portu...!?
parapet 2008-03-10 18:58   
parapet - Profil parapet
bavok: to po co szukaja pilotow i zalog do KIJOWSKIEJ BAZY??
mimis 2008-03-10 18:32   
mimis - Profil mimis
No, pewien to nigdy na 100% być nie mogę :). Ale z tego co ja latałem (7 lotów chyba?, od 3 do 2 lat temu), wszystkie nowsze nie miały stolików - ale to może ja miałem takie szczęście... Może kolejne, które dostają, już mają montowane stoliki? Albo ludzie zgłaszali im tyle uwag, pomontowali wszędzie?
mikerus 2008-03-10 18:26   
mikerus - Profil mikerus
mimis - jesteś pewien? Odbyłem od zeszłego lata 12lotów 11 różnymi maszynami i we wszystkich na 100% były stoliki. Kieszeni nie mają oraz siedzenia się nie rozkładają, to fakt.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy