Ten sam lot, dwie różne ceny...

Ten sam lot, dwie różne ceny... Ta sama trasa, ten sam lot, a nawet ten sam samolot, a dwie różne ceny. Zanim polecisz do Sztokholmu sprawdź alternatywną ofertę. Możesz zaoszczędzić nawet 800 zł. W czym rzecz? Pół roku temu norweskie linie lotnicze Norwegian przejęły szwedzką tanią linię FlyNordic. Pomimo przejęcią, FlyNordic zachował swój brand i nazwę. Loty z Polski do Sztokholmu - dotychczas...
21/01/2008 00:19   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
yomaha 2008-01-23 18:55   
yomaha - Profil yomaha
@Miguel: OT odnośnie kwestii trakcji elektrycznej w Gorzowie Wielkopolskim - a bo to trakcja potrzebna? Już dziś z Kostrzyna do Berlina jeździ więcej pociągów niż we wszystkich krajowych relacjach. "Wyciągnięcie" relacji do GW wydaje się dość prawdopodobne. Co prawda Berlin Lichtenberg jest dość nieciekawie położony, ale i tak do lotniska z Gorzowa dojazd jest, hmmm, niewiele gorszy niż ode mnie na Pyrzowice :-/
admin 2008-01-23 18:48   
admin - Profil admin
Podsumuję to dyskusję w ten sposób: Dzisiaj otrzymałem maila od jednego z pasażerów który dzięki artykułowi zaoszczedził 300 zł kupując bilet w FlyNordic zamiast w Norwegianie. Więc chociażby dlatego warto było i taki był jego cel :-)
miguel 2008-01-23 15:51   
miguel - Profil miguel
Maxx: Dzięki! Fajny portal, aczkolwiek rzeczony artykuł jest z gatunku SCI-FI. ;-)

A co IEG, to jest kilka teorii spiskowych dotyczących tego, dlaczego od paru lat trwa tam zastój. Ludzie różne rzeczy gadają. Zwłaszcza ci, którzy żyją konfliktem-rywalizacją ZG i G. Np takie, że kiedy Marcinkiewicz zostawał PRM to zadbał o to, by "wraża" Zielona Góra nie rozwijała się tak, jakby mogła - w tamtym czasie wiele inwestycji, które mogły powstac gdziekolwiek w Polsce - powstało w jego G. A prawdziwym bólem głowy, czy też wręcz wrzodem na siedzeniu była nazwa lotniska: Zielona Góra - Babimost. Podobnie nerwowo reagowali w G. na powstanie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Takie to juz chore województwo funcjonujące na zasadach "psa ogrodnika"...
hamburg 2008-01-23 14:47   
hamburg - Profil hamburg
aynis:*hehehe* Mysle raczej ze ta podwyszka za bagaz....a teraz MOL msci na wszystkich.....(Miech mie zostawi spokoju....ja mam tylko 6 takich biletow...niech wezmie sie za tych ktorzy wykupili 300/400 biletow) ;-)))))))))
aynis 2008-01-23 14:40   
aynis - Profil aynis
Może MOL go dorwał za te kółeczka 0,01EUR/GBP :]
hamburg 2008-01-23 14:39   
hamburg - Profil hamburg
Jakos juz dlugo Stenusa tutaj nie bylo.....mam nadzieje ze nie porwali jego jakies araby...:-/
maxx 2008-01-23 14:36   
maxx - Profil maxx
...a co do Stenusa - to by tłumaczyło,czemu tyle fruwa po Europie... i dziś się jeszcze nie logował, hm... to rzeczywiście daje do myślenia...
maxx 2008-01-23 14:33   
maxx - Profil maxx
Miguel: jest taki portal o rynku kolejowym, nie mogę podać linka bo mnie admin pokoloruje. Wrzuć w wyszukiwarkę to znajdziesz... jest taki artykuł "Koleją z Gorzowa do Berlina w 2011"... Pierwszy regularny rejs międzynarodowy, hihihih... będzie tak jak z Łodzią, milionowe miasto, a nawet C0 zmiata.
miguel 2008-01-23 14:00   
miguel - Profil miguel
Maxx: możesz rozwinąc temat "polskiego AVE/TGV"? Jakieś źródło? Zabawna sprawa, bo w gorzowie nie ma nawet trakcji elektrycznej. A o IEG się nie martw - samorząd woj. lubuskiego wkrótce przejmie od AMW teren lotniska. Myślę, że jeszcze w tym roku mozliwy bedzie pierwszy w historii IEG regularny rejs międzynarodowy. Bo skoro płaca takie gigantyczne pieniądze JetAirowi za loty do W-wy, to Ryanowi też zapłacą.
aguirre 2008-01-23 08:55   
aguirre - Profil aguirre
adminie: odpowiem za maxx'a - 21.01 o 20.45 podałem swój przykład - leciałem kiedyś WAW-MXP i VNR-WAW VE. Z tym, że na pierwszy odcinek lotu bilet kupiłem w 4P b było taniej, a na drugi w VE bo było taniej niż w 4P. LCC nie mają dużo lotów code share, ale pewnie inne też da się znaleźć.
admin 2008-01-23 01:28   
admin - Profil admin
Maxx: Ktorzy wszyscy? Konkretnie. Podaj chocby jeden podobny przyklad 2 lowcostow. A DY o co sie ma wkurzac - o to ze pasazer.com instruuje internautow jak kupic taniej bilet? Toz FR powinien nas zlinczowac, a Stenusa scigac listem gonczym. Nie popadajmy w paranoje.
paolo-79 2008-01-23 01:03   
paolo-79 - Profil paolo-79
Maxx:piekne rzeczy na dobra noc:)dzieki za news...najwieksza konkurencja to jest to ze nawet Concorde nie dostarczy Cie z Sants do Atocha w 2h15min:)a majtki to inna sprawa:)bon viatge*ciao
maxx 2008-01-23 00:50   
maxx - Profil maxx
admin: No to Y za dobre stosunki ;) Ale na miejscu DY bym się wkurzył, bo dokładnie to samo robią wszyscy, a artykuł jest tylko o jednym. I o to mi chodziło. // Co do AVE (sorry za off-branżę, ale w sumie wpłynie to na loty) - 20minutos.es pisało, że za tydzień skończą ratować tunel FGC uszkodzony budową AVE, a wstępny plan zakłada odpalenie linii ca. 20 lutego. Najlepszy dowód, że coś się szykuje - nie da się kupić biletów na obecnie jeżdżącą ALVIĘ Mad-Bcn nawet na 13 lutego. Wszystkie inne trasy są minimum miesiąc naprzód. Ale już raz im się katastrofa zdarzyła na budowie, więc wolą dmuchać.
// Cezary - co do cen, zgadzam się. Zależy i kiedy i zależy gdzie, ale bilet kupowany na jutro często jest tańszy w normalnych liniach (typu IB). W Lufie i okolicach rzadko, ale sprawdzać warto. Zawsze warto.
// Aaaa, i szykuje się nasze polskie AVE/TGV z Gorzowa Wlkp i Zielonej Góry, a docelowo ze Szczecina i Poznania, dokąd? Nie do Warszawy, a wprost na lotnisko BBI... To będzie niszczyć Szczecin, a Zielona Góra w ogóle kaputt. Poznań i Wrocław sobie poradzą. // Jeszcze co do lotnictwa - jechałem już tym samolotem na torach, za kilka godzin też jadę - AVE na trasie Mad-Malaga robi do 350km/h, niecałe 3h z postojami, a po drodze strasznie buja. Zupełnie jak ATR. Przy wyjściu z nowej, pięknej stacji w Maladze jest afisz "nieważne, jaka jest odległość, ważne ile czasu zabiera jej pokonanie"... Takie świry jak my zawsze będą latać, ale naprawdę kolej staje się straszni konkurencyjna. // Co do cen - zobacz link, wszystko widać jak na dłoni, trzeba tylko znać podstawy hiszpańskiego... Bilet na AVE w klasie turista, kupowany w necie min. 15 dni wcześniej, bezzwrotny, coś jak Economy Saver w Lufie - 60% rabatu, czyli z Madrytu 12€ do Valladolid, 30€ do Malagi, pewnie z 35€ do Barcelony. Taniość, taniość, no i nikt nie każde zdejmować paska, majtek i butów... I chyba to jest największa konkurencja.
admin 2008-01-22 22:13   
admin - Profil admin
Maxx: Jak sie ma do tego rzetelnosc dziennikarska? Ja osobiscie nie znam podobnego przypadku 2 lowcostów, o których pisze. A po co mieszasz do tego biura to juz zupelnie nie rozumiem. Zaraz dojdziemy do oplat lotniskowych i za platnosc karta... Materiał jest o 2 LOWCOSTACH(!) i jest materiałem stricte poradnikowym wiec nie doszukuj sie prosze podtekstów i histerii. Nasze stosunki z Norwegianem jak i z innymi liniami sa jak najlepsze:-)
Cezary 2008-01-22 21:42   
Cezary - Profil Cezary
Warto sprawdzać bo czasem linie tradycyjne dają lepszą cenę i warunki niż LCC !
Na trasie z Polski do Aten w kwietniu wybrałem LOT. W tym kierunku lata DY ale godziny koszmarne a Centralwings KRK-ATH (godziny takie sobie) dał mi taka samą cenę za jaką kupiłem bilet z domu czyli z dolotem (Szczecin-WAW-ATH-WAW-Szczecin) na dodatek w ciągu dnia. Np LOT ze Szczecina wylatuje o 5:55 rano a W Atenach jestem o 14:50. Powrót doskonały. Można spokojnie sie wyspać w hotelu w Atenach lub Pireusie i odlot z Aten jest o 15:40 a w domu jestem koło 23:20. Jesli ktoś z LOT to przeczyta to zachęcam do zwiększenia ilości lotów dziennych. Te nocne 2-4 w nocy to koszmar. Na lotnisku w Atenach z dziwnego powodu ubywa nawet ławek do siedzenia. Lądowałem na tym lotnisku w dniu jego otwarcia. Miesc siedzących było co najmiej 2 razy wiecej niż jest teraz. Między północą a porannymi odlotami np o 4 ludzie teraz często wrecz sie kładą na podłodze co widziałem osobiście. Bo ile można stać ?
tomekk 2008-01-22 19:25   
tomekk - Profil tomekk
Maxx & paolo: ile może kosztować bilet AVE Barcelona - Madryt - Barcelona? Czy RENFE ma jakieś promocje? Pewnie dlatego Vueling tak się ociąga z opublikowaniem taryf BCN - MAD od kwietnia ;).
paolo-79 2008-01-22 17:55   
paolo-79 - Profil paolo-79
Maxx:jak wiesz ze 20.02?niedawno czytalem w La Vanguardia ze marzec...Twoje info jest nowe?
kubik 2008-01-22 16:52   
kubik - Profil kubik
przeważnie - jak nie zawsze - LO ma wyższe ceny na połączenia KTW-FRA/DUS :/
SZOT 2008-01-22 16:24   
SZOT - Profil SZOT
przecież dokładnie tak samo jest na lotach codeshare WAW-TXL-WAW - ten sam rejs (obługiwany przez K2/LO) a inna cena w LO a inna w LH (wyższa)... i celem było pokazanie i uświadomienie potencjalnych Klientów zainteresowanych trasą żeby byli świadomi tego, że są "dwie taryfy" w LCC DY i FlyNordin na tej samej trasie...
Disorder 2008-01-22 16:17   
Disorder - Profil Disorder
Nie wzywaj imienia Admina swego nadaremno.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy