Kiełbasą w Szweda, wódką w Angola

Kiełbasą w Szweda, wódką w Angola Linie lotnicze prześcigają się w pomysłach jak przyciągnąć do siebie potencjalnych pasażerów. Skandynawskie tanie linie lotnicze Norwegian wpadły na pomysł, aby loty do Krakowa promować nie zabytkami czy historią, a... kiełbasą. Na szwedzkiej stronie internetowej linii Norwegian, przewoźnik reklamuje loty do jednego z najstarszych miast Europy ilustrując je... metką...
17/01/2008 00:12   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_zfies 2008-01-24 14:09   
gosc_zfies - Profil gosc_zfies
witam... watek (szczegolnie dotyczacy przewozonych wiktualów) tak mnie rozbawil, ze nie moglem sie oprzec i musialem sie zarejestrowac:-)
moje doswiadczenia? w sumie mam ten komfort, ze znajomy dosc czesto jezdzi z UK do PL samochodem, wiec z przyczyn praktycznych pakuje mu (lub rodzina) co sie da w auto. przy okazji raczej nieczestych wizyt oczywiscie tez cos zabieram i poza ksiazkami jest to glownie jedzenie. tylko raz mialem z tym problem. jakies dwa lata temu lecac (tylko bez komentarzy;-) z londynu do gdanska z przesiadka w kopenhadze z SASem, mialem rejestrowanego... 37 kilo:-) oczywiscie slodka pani przy odprawie nawet nie chciala slyszec o nadaniu takiego bagazu (przepisy BHP ustalaja chyba maksymalna wage sztuki bagazu na 32 kilo). tlumaczylem kobiecie, ze na angielskim zarciu daleko sie nie zajedzie, co lekko ja zmiekczylo (to bylo jeszcze wczasach, kiedy polskie sklepy nie wystepowaly na kazdym rogu), ale chciala zebym przelozyl czesc do podrecznego... tu pojawil sie kolejny problem... 17 kilo ksiazek;-) koniec koncow zostawilem chyba tylko sloik z bigosemi pare funtow za nadbagaz (doslownie pare... za 5 kilo:-)
jesli chodzi o przepisy... nie widzialem ich w dokumentach, ale na plakatach na lotniskach (w UK) wyraznie jest napisane, ze restrykcje dotyczace zywnosci odnosza sie do podroznych przylatujacych spoza (!!!) UE.

ostatnio wkurzyla mnie natomiast nieco inna, choc czesciowo powiazana sprawa. wracajac z meksyku zakupilem na lotnisku kilka butelek tequili. zdajac sobie sprawe z durnego przepisu "100ml" poprosilem o te specjalne torby, rachunek i upewnilem sie u menago sklepu,czy na pewno pozwola mi to przeniesc w podrecznymprzy przesiadce w madrycie. wiem, ze kolesnie mial interesu w zaprzeczaniu, ale mu uwierzylem. rzecz jasna trzy butelki jose cuervo tradicional zostaly w madrycie... !salud cabrones!

p.s. smalec, tak domowy, z cebulka, skwarkami, itp.. to zdecydowanie ladr, ewentualnie lard spread.
p.s.2: nie wiem czy to dozwolone, ale lekko sie zareklamuje. na: zobacz link pisze czasem o swoich wycieczkach, w tym rowniez o przygodach na lotniskach i w samolotach.
pzdr
zwierz
damian.de 2008-01-20 21:47   
damian.de - Profil damian.de
paolo: przepraszam, wlasnie zobaczylem ten temat... to chyba skutki przeuczenia :)
paolo-79 2008-01-20 21:20   
paolo-79 - Profil paolo-79
damian:chyba dopiero obudziles sie po wczorajszym:)idz na forum,mamy o tym temat i dyskusje..i napisz nam cz wedlug Ciebie Wlosi sa kulturalni...bo Cezary mowi ze potrafia tylko krzyczec...:(pozdrawiam
damian.de 2008-01-20 21:18   
damian.de - Profil damian.de
zapomnialem dodac, ze cytat za portalem onet.pl :)
damian.de 2008-01-20 21:16   
damian.de - Profil damian.de
OT: "Aresztowani, bo nie wyłączyli telefonów"
Włoska policja aresztowała trzech pasażerów samolotu lecącego z Mediolanu do Bari, którzy na czas startu nie wyłączyli telefonów komórkowych - napisały włoskie gazety.
Kapitan trzy razy zwracał się do osób na pokładzie o wyłączenie urządzeń elektronicznych. Zmuszony był jednak zatrzymać samolot rozpędzony już na pasie startowym mediolańskiego lotniska Linate, gdyż - jak podkreślał - telefony wciąż zakłócały pracę mechanizmów nawigacyjnych.

Do samolotu wezwano policję. Funkcjonariusze zatrzymali trzech krnąbrnych pasażerów, wskazanych przez personel pokładowy. Zarzuca się im lekceważenie zaleceń dotyczących bezpieczeństwa ruchu lotniczego, za co grozi im do trzech miesięcy więzienia. Samolot w końcu odleciał bez nich, za to z półtoragodzinnym opóźnieniem.
hamburg 2008-01-20 01:38   
hamburg - Profil hamburg
adams: Juz wczoraj W6 w KTW mial nie zle ooznienia.....LTN byl opozniony 13,5h!!!!! Prawdopodobnie nie zdolal nadrobic calego opoznienia i dlatego dzisiaj duzo lotow bylo tez opoznionych (np DTM dzisiaj rano....opozniony byl 4,5h)
marian 2008-01-20 00:40   
marian - Profil marian
paolo: też grywasz w tenisa? :) troche musielismy powalczyc z jego managerem czy kto to tam był, ale ostatecznie dało rade... wsiedliśmy przez to jako ostatni do samolotu, ale było warto. Poza tym miejsca w samolocie były numerowane i wyścigu szczurów nie było, wszystko powoli i w kulturze... uwielbiam takie latanie! sielanka :)
paolo-79 2008-01-19 23:54   
paolo-79 - Profil paolo-79
marian:niesamowite:)super ze zrobil sobie z Wami foto:)
adams 2008-01-19 23:13   
adams - Profil adams
cos nie tak z samolotem W6 opóźniony BGY-WAW z 20:30 do 03:00. Sorry za OT.
marian 2008-01-19 21:29   
marian - Profil marian
paolo: dokładnie to on, FR lecieliśmy :) oczywiście żartuję... Ale lecielismy razem Air Belin z Barcelony - ja na wakacje na Majorkę a on pewnie do domu, z tego co pamiętam to mieszka właśnie gdzieś na wyspie.
wiperek 2008-01-19 21:19   
wiperek - Profil wiperek
popełniłem dwa błędy w moim teksie : 1. Avignonu ; 2. Pozdrawiam :-)
wiperek 2008-01-19 21:05   
wiperek - Profil wiperek
4 lutego lecę z kolei Norvegian'em do Paryża, zdam również relację.... Wracam 8 lutego w piątek z Paryża do WAW. Również zdam relację z południa Francji..... jadę TGV do Avingonu a z powrotem wracam z Nicei na Orly ( AIR FRANCE ), również zdam relację wszystkim użytkownikom "Pasażer.com". Pozdrowiam
wiperek 2008-01-19 21:03   
wiperek - Profil wiperek
Wracam w czwartek z Alicante tez Norvegian'em .... Mam nadzieje, że będzie OKi !
wiperek 2008-01-19 21:02   
wiperek - Profil wiperek
Witam, lecę we wtorek do Malagi Norvegian'em. Po powrocie zdam Wam relację...
paolo-79 2008-01-19 20:30   
paolo-79 - Profil paolo-79
marian:czy Ty na foto jestes z Rafa Nadal'em?gdzie Ty go spotkales?!!nie mow ze lata Clickair'em!:)
marian 2008-01-19 19:42   
marian - Profil marian
Ja niestety też nie przepadam za IRL jedzeniem, bo zupełnie nie ma smaku a i sama kuchnia jest bardzo uboga. Ale za to jak wyjeżdzam do Włoch czy Hiszp to są to wyjazdy zdecydowanie kulinarne - objadam sie na maxa :))) już od poniedziałku wyżerka! tapasy, paele, kalmary i inne smakołyki :D
marian 2008-01-19 19:17   
marian - Profil marian
Cezary: Pychotki ale jeszcze nie uciekł, bo bywam często w PL, a i gotować potrafie :) może nie tak jak babcia ale zawsze to coś... A jak juz nie ma wyboru to ide do sklepu i polskiego jedzenia jest tyle, że wystawy sie uginają :P niestety nie tak dobre jak ugotowane w domu, ale zawsze to ''polish food'' :)
paolo-79 2008-01-19 19:15   
paolo-79 - Profil paolo-79
Cezary:nie wszedzie za granica jedzenie jest tak niedobre jak w UK...i nie kazdy ma szal na punkcie zurka..
Cezary 2008-01-19 19:12   
Cezary - Profil Cezary
Gołabki. Polski żurek lub kapuśniak. Barszcz ukraiński z fasolą. Przestaje dręczenia tych co poza krajem....i Co Jak Wam tam poza Polską ? pewnie język uciekł do przełyku :))))
Cezary 2008-01-19 19:10   
Cezary - Profil Cezary
Już lepiej skończmy z tematem smalczyku i bigosiku. Pierogi z kapustą i lesnymi grzybami. Krokiety z kapustą i grzybami. Uszka z grzybami z prawdziwym barszczykiem z buraków...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy