Germanwings: Z Krakowa do Katowic!

Germanwings: Z Krakowa do Katowic! Germanwings nie będzie latał do Krakowa. Wraz z rozpoczęciem letniego rozkładu lotów samoloty niemieckiej taniej linii zamiast w Krakowie będą lądowały w Katowicach. Od 1 kwietnia 2008 tanie linie lotnicze Germanwings rozpoczną połączenia z Kolonii/Bonn i Stuttgartu do stolicy Górnego Śląska. Katowice - Kolonia/Bonn (1*2-4-6-) Katowice - Stuttgart...
09/01/2008 19:01   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tomekk 2008-01-11 12:06   
tomekk - Profil tomekk
paolo-79: fakt, że Twoja krytyka KuRniKa jest nieco upierdliwa ;). No ale niestety masz rację. Jako Krakusowi wstyd mi za Balice, a pan Kamiński powinien być jak najszybciej zdymisjonowany z funkcji prezesa MPL Balice. W ciągu roku straciliśmy 4 przewoźników, w tym mój ulubiony NE, do tego MA, AZ i teraz 4U :(. EZ i FR jakoś na razie nie palą się do tworzenia bazy w KRK, podobnie DY. A C0 i ich "baza" to jest w ogóle śmiechu warte, tak sama jak cała ta linia lotnicza.
tomekk 2008-01-11 11:38   
tomekk - Profil tomekk
Cezary: ostatni szynobus z Balic odjeżdża 00:10. O ile się nie zepsuje hehe :).
bavok 2008-01-11 10:51   
bavok - Profil bavok
Nadal nie ma odpowiedzi GTL, MPL Balice i 4U w tej sprawie :(
paolo-79 2008-01-11 01:02   
paolo-79 - Profil paolo-79
Cezary:ja takze do tematu KRK i KTW podchodze zawsze obiektywnie.W Polsce mieszka czesc mojej rodziny i od jakies 4 lat latam do Polski czesto dzieki LCC.Przez ten czas kilkadziesiat razy bylem w KRK i KTW.Zobaczylem poczulem na skorze wlasnej jak tam jest i po prostu pisze co widzialem...juz chyba od roku tak pisze..ale zauwazylem ze pozostalo juz malo takich ktorzy leja na mnie bloto za krytyke KRK.wlasciwie z calej ekipy pozostal tylko wojtek,pyskATA i zolty neo...Oni potrzebuja troche wiecej czasu by zrozumiec ze krytyka,czasem ostra jest na swiecie czesto uzywana po to aby cos ruszyc,komus dac do myslenia,lub mowiac prosto kopa w d...Oni sa zadowoleni z tego co widza w Balicach.Kazdy kto ma zdrowe oczy ,a rowniez turysci ktorzy przybywaja do balic-chyba nie...
Cezary 2008-01-11 00:46   
Cezary - Profil Cezary
paolo-79: jestem z Zachodniego Pomorza czyli neutralny wobec KTW i KRK. Niestety (ata) paolo ma rację. To lotnisko jest do bani. Ostatni odlot z Balic w dniu 28-12-2007 był o 22:40 . Sklepiki nawet w gate po odprawie pozamykały się o 22:15. Widocznie obsługa spieszyła się na ostatni szynobus do Kraków Głowny.
paolo-79 2008-01-11 00:40   
paolo-79 - Profil paolo-79
ata:jak zwykle pyskata zamiast podyskutowac na temat...po Twoich madrosciach pod tym tematem ze KRK CGN lata podobno 90-100%LF napisalem ze moze zastanowmy sie dlaczego z KRK wychodzi linia ktora ma LF o jakim nawet Ryanair sni po nocach.Moze dasz swoje zdanie dlaczego wedlug Ciebie przy takim LF 4U jednak sobie idzie?Ja mysle ze dlatego ze 4U lata do europejskich portow..o moj poziom-no worries droga pyskATA,a'propos zoltego,bedzie mi pasowal do ogonow Germanwings:)poza zoltym nalezy mi sie jeszcze 'dym'od macka,moze 3 baty,ktos ma jeszcze jakies pomysly?ata,ahh 38 lat a retoryka z Kindergarten...:(((
ata 2008-01-11 00:28   
ata - Profil ata
Paolo-79 nawet Admin prosił cię o nie używania słowa kurnik i jesteś niereformowalny. A twoje zgryźliwe komentarze cytat: ‘Paryż ma najgorsze lotnisko w Europie’. A myślałem że Kraków:)))))))” obniża poziom forum, a o Twoim poziomie już nie wspomnę. Myślę że w końcu należy ci się żółty kolor za żółć jaką tryskasz.
paolo-79 2008-01-11 00:12   
paolo-79 - Profil paolo-79
andrzej500:jak rzadko wiele jest na temat...bo temat wyraznie podgrzal krew pod kurnikiem,oops pod wawelem:)post dnia dla macka..' maciek krk 2008-01-10 16:09 (host: 81-186-224***)paolo nie pozwalaj sobie,bo ci dym zrobię i to zobaczymy kto wtedy mądry będzie''mimo ze rozmiem po polsku-nie zrozumialem...
andrzej500 2008-01-10 23:23   
andrzej500 - Profil andrzej500
paolo: a ile w tych 251 postach jest na właściwy temat?? pozdrawiam i do jutra
paolo-79 2008-01-10 22:49   
paolo-79 - Profil paolo-79
kochani 251 post'ow...Chyba tylko raz w historii mielismy watek z 300 komentarzami.Germanwings to nie byle co i fakt ze idzie sobie do KTW zrobil tu niezla dyskusje:)))a po lewej na zielonym ciekawa sprawa 'Paryz ma najgorsze lotnisko w Europie'. A myslalem ze Krakow:)))))))widac Krakow wyprzedzil juz Paryz nie tylko turystycznie ale ma tez lepszy airport niz Paryz..co za rzeczy...YYY pozdrawiam
mobilek 2008-01-10 22:02   
mobilek - Profil mobilek
Hamburg, linie lotnicze swoje negocjacje opierają o sprawy techniczne, mozliwosci szybkiego rozladowania i zaladowania bagazami, tankowanie, w zime rodzaj srodka do de-icingu, ilosc okienek do odprawy, hotele gdzie mogą załogi spać w razie awarii i masa innych spraw. Wydaje się że rozmawiają miesiącami, a tak naprawdę są góra 4 spotkania przedstawiciela linii i ludzi z danego lotniska. Do tego trzeba dodać że to nie lotniska sobie wybierają linie, ale to linie decydują gdzie chcą latać. Ostatnio ludzie z zarządu GTL mieli masę spotkań z przedstawicieli tanich, normalnych i cargo przewoźników. Nikt nie mówi że będą latać już od tego roku, rynek musi zacząć rosnąć, linia przetarła szlak i będzie im łatwiej.
andrzej500 2008-01-10 21:46   
andrzej500 - Profil andrzej500
bavok: czytaj ze zrozumieniem, ja nie akceptuję bałaganu tylko podobnie jak inni forumowicze stwierdzam fakt, pisałem podobnie jak inni już kilkakrotnie, że dobrze by było stworzyć np taki wątek "O wszystkim" niektórzy mówili żeby nazwać go "Tygiel" ale nazwa nieistotna, bo już zaczynamy się gubić, poczytaj inne posty na ten temat, np Aynis, Hamburga, Adamsa a następnym razem jak zaczniesz pisać to się dobrze zastanów i będzie mniej niepotrzebnych wpisów
marqoos_pl 2008-01-10 21:28   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
mobilek: dokładnie, a ja jeszcze dodam tylko tyle, że widocznie Germanwings uznał, że za takie stawki i taką jakość świadczonych usług, to nie będzie operował na tym lotnisku (KRK). Skoro KTW oferują lepszy standard, niższe ceny, a (prawdopodobnie to też przebadali) podobną ilość pasażerów, to czemi mieliby się tam nie wyprowadzić... W Krakowie cena (opłat lotniskowych itp.) jest nieadekwatna do jakości i szybkości wykonania zamówionej usługi (bagaż, boarding, check-in itd itp.).
hamburg 2008-01-10 21:27   
hamburg - Profil hamburg
mobilek: A czy to tak latwo mozna. Myslalem ze oplaty lotniskowe sa obdazana tajemnico. Ale w takim badz razei jak kazda linia placi tyle samo to czemu sa negocjacie pomiedzy liniami i lotniskami? Czy jestes pewny ze to jest tak? (Ja sie nie znam z tymi regulami i prawami.)
mobilek 2008-01-10 21:23   
mobilek - Profil mobilek
Dlaczego nikt nie napisze jedynej prawdy którą jest to że wszystkie opłaty lotniskowe są jawne i akceptowane przez ULC. Przecież FR nie ma zniżek na lotniskach, płaci tyle samo co inni, ale dostaje kasę na reklamę na swojej stronie. Każdy z nas może wystosować pismo i zobaczyć ile płacą poszczególne linie na lotniskach. Oczywiście trzeba pominąc linie która ma bazę na danym lotnisku bo wówczas są zniżki za ilość pax i operacji lotniczych. Jedynie dziś W6 ma znizke w KTW która wynika właśnie z ilości ludzi których oni generują w KTW. Pewnie tak samo jest w WAW z C0, W6 w GDN itd...
marqoos_pl 2008-01-10 21:10   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
maciek: TROCHĘ LUZU!!!!! Chłopie, przecież się wrzodów nabawisz od tych stresów na forum!!! Jeżeli masz jakiegoś newsa, to jest na stronie taka zakładka 'poinformuj nas' czy jakos tak i jeżeli Redakcja uzna, że to ważne, to stworzy nowy wątek. A i Twoim imieniem i nazwiskiem podpiszą, jak sie postarasz, ale, na prawdę, nie spamuj forum tymi swoimi grymasami (o newsach już wcześniej wspomniałem). /// Jaris: komunikacja autokarowa w Polsce ma się bardzo dobrze, bo są to głównie osoby pracujące za granicą, a nie turyści. Bogaty turysta (a na takich głównie każdemu miastu turystycznemu zależy) nie będzie 6h czy 7h jechał autobusem czy pociągiem, jeżeli może to zrobić w 40 min samolotem. Kraków potrzebuje nowego lotniska, nowego , sprawnego zarządzania i wtedy nie będziemy mówili o 20 liniach (które są już od jakiegoś czasu), ale możemy i o 40 i o jeszcze wiekszej ilości destynacji... Kraków właśnie przez lotnisko może przegapić swoją wielką szansę, bo wciąż jest popularny i atrakcyjny za granicą. A jeżeli nie będzie się jak do niego dostać, to nikt nie będzie próbował "innych dróg". Nikt nie będzie ryzykował lotu do Katowic, skoro chce lecieć do Krakowa, bo nie będzie pewien, jak czy za ile się dostanie do swojego hotelu w centrum Krakowa. Świat staje się wygodniejszy i razem z nim turyści. Żaden Amerykanin nie będzie leciał 'w ciemno' gdzieś do Polski (Katowice, Łódź, Rzeszów) po to tylko, żeby się do Krakowa dostać! Kraków musi mieć jak najbardziej rozbudowaną siatkę połączeń żeby mógł się utrzymać na szczytach atrakcyjności i co za tym idzie zwiększonych przychodów z turystyki. Jaris, mówisz o osobach, które boją się latać. Też miałem takich klientów czasami. Wszyscy, mimo, że wielokrotnie nie jeden dzień w autobusie spędzili, jakoś przestali się bać samolotów i teraz podróż autokarem jest dla nich wręcz nie do pomyślenia... A ci, co się rzeczywiście boją, to i tak będą mieli opcje. Przecież przez ten ułamek procenta społeczeństwa nie należy blokować czy nie rozwijać lotniska i całej infrastruktury z tym związanej... /// Co do niższych cen w KTW. Nawet jeżeli tak było, to dlaczego nie? Czy w Polsce jest jakaś urzędowa stawka na opłaty lotniskowe? Chyba nie? Czy jak ktoś chce taką samą pracę wykonywać lepiej, sprawniej i za mniejsze pieniądze, to jest to nieuczciwa konkurencja? Chyba raczej chora interpretacja i kolejna 'spiskowa teoria dziejów'...
maciek_krk 2008-01-10 20:49   
maciek_krk - Profil maciek_krk
z tym neo to przegiołes
bavok 2008-01-10 20:46   
bavok - Profil bavok
andrzej500: skoro akceptujesz bałagan to cóż, każdy żyje jak chcę i pozwól mi że nie będę akceptował dzieci neo.
andrzej500 2008-01-10 20:07   
andrzej500 - Profil andrzej500
tak bavok masz rację: żeby cokolwiek napisać i było w odpowiednim wątku musisz wszyyyyystko przejrzeć, jeszcze kilka dni i wątków będzie 250 abo i więcej, zaczniesz sprawdzać o 8 rano wpiszesz o 12 ale ważne że będzie się zgadzać z tematem wątku
katowiczan 2008-01-10 20:02   
katowiczan - Profil katowiczan
Gratulacje dla KRK;) na pewno będzie to ciekawa destynacja, która jest obsługiwana z niwielkiej ilości lotnisk europejskich! congratulations.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy