Modlin: Baza Ryanaira już niebawem

Modlin: Baza Ryanaira już niebawem
24/09/2014 16:10   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
infomodlin 2014-09-25 06:04   
infomodlin - Profil infomodlin
Jeszcze 28 dni :-)
infomodlin 2014-09-24 22:31   
infomodlin - Profil infomodlin
:-)
gość_98d83 2014-09-24 21:52   
gość_98d83 - Profil gość_98d83
@infomodlin-ok, to czekamy raczej na ostatni, 4 kwartał zwłaszcza pierwszy miesiąc ;)
@gosc_c494e-na pewno komfort będzie większy, ale kto 2 lata temu mógł przypuszczać, że w 2015 sam Ryanair wygeneruje ruch na poziomie 2,5 mln. Przecież tak jak pisał @infomodlin można spokojnie dostawiać segmenty nie zakłócając ruchu. Sam dostrzegasz, że umiejętnie manewrując rozkładami da się równomiernie rozłożyć ruch a pomoże w tym baza-im więcej zbazowanych samolotów tym lepiej(ale przy tym terminalu nie więcej jak 4) bo wówczas już od 4-4.30 zacznie się ruch przy porannej fali odlotów i analogicznie wieczorami z przylotami. Problem może tez być z kontrolą bezpieczeństwa, ale tutaj będzie trzeba większej obsady i miejsce na dostawienie kolejnych jest, także nie ma się co martwić na zapas.
gość_c494e 2014-09-24 21:18   
gość_c494e - Profil gość_c494e
Jestem zwolennikiem WMI ale terminale namiotowe to żenada totalna. Spotkałem się z takowymi w KRK, BOJ, LYS oraz w sezonie letnim w BUD i wszędzie tak są/były użytkowane w o wiele cieplejszych warunkach. Przy naszych warunkach atmosferycznych zimą to będzie kostnica. Szczytem wszystkiego jest Lyon gdzie easyjet ma hale odpraw właśnie w takim wynalazku. Odnośnie wielkości terminala w WMI to warto wspomnieć o KRK, gdzie też są tylko 4 bramki do kontroli bezpieczeństwa i daje się odprawić spokojnie ponad 3mln pasażerów. Ważniejsze jest odpowiednie ułożenie rozkładu aby nie występowały fale odlotów i godziny bezowocnego przestoju co w LCC da się zrobić.
infomodlin 2014-09-24 20:11   
infomodlin - Profil infomodlin
październik piękny miesiąc ;-)
infomodlin 2014-09-24 20:11   
infomodlin - Profil infomodlin
gość-e328b@ końcówka roku to jest 4 kwartał czyli: październik, listopada, grudzień :-) czyli po wakacjach........ nie zaprzeczam tego co mówiłem w lipcu i sierpniu zaznaczyłem wyraźnie że jak będę znać datę konferencji jako pierwsi zostaniecie poinformowani jak obiecałem tak zrobię....... faktem jest i to co Prezes WMI potwierdził rozmowy są na finiszu..
gość_e328b 2014-09-24 19:07   
gość_e328b - Profil gość_e328b
@infomodlin- wspomniałeś o ,,końcówce roku" czyżby ogłoszenie nowej linii opóźniało się? Wiem, że to od Ciebie nie zależy, ale nadal plany są takie, że mają latać od przyszłego sezonu letniego? Wcześniej było pisane coś o wakacjach czy tuż po nich. Jeśli ktoś ma wejść od końca marca to powinien mieć co najmniej z 4 miesiące na rozkręcenie sprzedaży, więc do końca listopada nie dłużej.
infomodlin 2014-09-24 18:06   
infomodlin - Profil infomodlin
banan86% pewnie powiesz czemu od razu nie zbudowali terminala na 5mln.pax mam nadzieje że nie muszą tobie to tłumaczyć ?! Ale jedno warto wspomnieć. Świętej pamięci Stefan Kuryłowicz dr hab. inż. architektury i urbanistyki o specjalności architektura budynków użyteczności publicznej Który zaprojektował terminal na WMI z myślą o szybkiej rozbudowie w przyszłości jak będzie to wymagalne przez osiąganie maksymalnej przepustowości. Z każdej strony może powstać po 2-3 segmenty a co najważniejsze budowa nie wpłynie na obsługę pasażerów co niestety dzieje się na innych lotniskach
infomodlin 2014-09-24 18:00   
infomodlin - Profil infomodlin
banan86@ proszę żebyś miał trochę wstrzemięźliwości w wyrażaniu opinii. Nie jest to rozwiązanie ,, trwałe '' tylko ,, tymczasowe '' na ten cel pójdzie 150mln.zł ponieważ udziałowcy zgodzili się sprzedać 20% jednym z 3 funduszy inwestycyjnych.
Budowa ruszy jak będzie gotowy projekt, w dalszej części przetarg, między czasie zgody środowiskowe, wszystko trzeba spiąć finansowo.
Lotnisko działa od 2012r i jego wyniki są świetne robią wrażenie na specjalistach branży. Już po zaledwie 2 latach działania ( 9cy lotnisko było zamknięte ) lotnisko w ten rok uzyska 1.6 mln.pax a 2015r. 2.5 mln.pax...... Prawo Polskie jest jakie jest i pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć na to wszystko potrzeba czasu przebudowa skończy się w 2017r.
Namioty nie zastosuje tylko WMI ale i kiedyś zrobiło KRK 2 lotnisko w Polsce zobacz link
Nowi przewoźnicy wiedzą o tymczasowym rozwiązaniu dla nich jest to zrozumiałe że lotnisko które tak się dynamicznie rozwija potrzebuje ,, rozwiązań tymczasowych ''
Otwarcie bazy i rozwój Ryanaira to nie ostatnia miła informacja z WMI jeszcze końcówka roku przyniesie trochę uśmiechu i pewnym osobom opadnie kopara.......cdn.......
banan86 2014-09-24 16:17   
banan86 - Profil banan86
Nie ma to jak sięgać po "rozwiązania tymczasowe", które szybko stają się trwałymi
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy