Lotnisko w Modlinie kością przedwyborczej niezgody

Lotnisko w Modlinie kością przedwyborczej niezgody
07/08/2014 16:59   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
infomodlin 2014-08-08 22:44   
infomodlin - Profil infomodlin
gość_7f7b9@ zarząd lotniska nie może wynająć na swój koszt drugiej firmy która będzie nadzorowała budowę jeśli tak by zrobili to złamaliby prawo ,, brak przetargu '' jest to spółka Port Lotniczy warszawa-Modlin nawet na papier do pupy muszą zrobić przetarg ,, środki czystości '' :-) archiwum przetargów można zobaczyć że nawet na coś takiego jest.
Więc cytuje to co napisałeś ,, gdy zamawiający nie posiada odpowiedniej kadry merytorycznej zajmującej się nadzorem budowlanym, bo nigdy zewnętrzna firma nie dopilnuje inwestycji tak jakby to zrobił ktoś z własnego podwórka '' z własnej kieszenie może mają kogoś wynająć bądź zatrudnić ?!
Ogarnij się........
infomodlin 2014-08-08 22:38   
infomodlin - Profil infomodlin
gość_1d031@ bo nie potrafią podać racjonalnego powodu tylko jakieś głupoty
infomodlin 2014-08-08 22:18   
infomodlin - Profil infomodlin
gośc-3efa0@ nigdy nikogo nie obraziłem w żadnym poście ! a fakt nazywam co niektórych hejterami (1.1) slang. osoba która krytykuje coś lub kogoś w bezwzględny sposób; nienawistnik; najczęściej anonimowo lub pod pseudonimem kim taka osoba jest ciebie właśnie można zaliczyć do nich
infomodlin 2014-08-08 22:15   
infomodlin - Profil infomodlin
gość_bf708@ najlepszy przykład odcinka autostrady który mieli budować Chińczycy.... :-)
infomodlin 2014-08-08 22:12   
infomodlin - Profil infomodlin
gośc-3efa0@ what ? zarzucasz mi coś czego nie powiedziałem ,, nigdy nie nazwałem kogoś idiotą '' uważaj na słowa !!! Nie próbuje zakrzyczeć, można merytorycznie porozmawiać bo każdy ma prawo do zdania ale nikt nie ma prawa do obrażania !!! Jeśli podajesz powody i opluwasz jakieś lotnisko to podawaj chociaż prawdzie a nie wymyślone powody.
Czekam na podanie powodów kiedy i kogo obraziłem zaufaj mi nie jesteś osobą anonimową
gość_3efa0 2014-08-08 21:43   
gość_3efa0 - Profil gość_3efa0
infomodlin: proponuje abys odnosil sie do kwestii podnoszonych przez Forumowiczow, a nie wyzywal ludzi od idiotow, jesli nie zgadzasz sie z ich zdaniem. Mozna odniesc wrazenie, ze usilujesz zakrzyczec ludzi, ktorzy mowia o tym co Ty jako PRowiec lotniska WMI nie chcialbys by mowili i aby zostalo to zamiecione pod dywan. Przy okazji jeszcze obrazasz ludzi podobnie jak robil to niejaki goLUZ.
gość_1d031 2014-08-08 19:39   
gość_1d031 - Profil gość_1d031
Nie rozumiem dlaczego tak jedziecie po Modlinie. Lotnisko dla przewoźników tradycyjnych i osobne dla przewoźników LCC to żaden ewenement. Co się potem dziwić kiedy mówią, że Polacy są wiecznie niezadowoleni.
gość_bf708 2014-08-08 19:28   
gość_bf708 - Profil gość_bf708
banan86: Budowa terminala LCC w WAW nie byłaby chyba zbyt dobrym pomysłem, ponieważ już teraz są rozbudowy żeby lotnisko nie "pękło". Jakiś czas temu pojawił się bardzo dobry projekt na kolejną rozbudowę w WAW (może widziałeś- z pasem równoległym do 15/33), ale takowa trochę pewnie by potrwała.

infomodlin: zgodzę się z tobą że przetargi w Polsce, to trochę chora sprawa: wygrywa zwykle najtańsza oferta; albo później jak daje się mnóstwo podwykonawców, przez co każdy tylko traci. W mojej miejscowości po tak genialnych przetargach robią 1,5- kilometrowy odcinek obwodnicy...od 2010 roku!!! PODOBNO we wrześniu ma być skończone, ale patrząc na stan budowy ciężko mi w to uwierzyć.
gość_5657c 2014-08-08 18:41   
gość_5657c - Profil gość_5657c
Modlin szybciej będzie na plusie, niż to się specjalistom z tego forum wydaje
infomodlin 2014-08-08 16:05   
infomodlin - Profil infomodlin
banan86@ sory jak odebrałeś że chciałem ciebie obrazić :-)
banan86 2014-08-08 16:01   
banan86 - Profil banan86
infomodlin: spokojnie, nie musisz mieć tak wojowniczych nastrojów :) nie musisz traktować jako atak na siebie tego, że niektórzy uważają, że lepiej byłoby rozbudować Etiudę (co byloby tańsze, szybsze i łatwiejsze organizacyjnie)
infomodlin 2014-08-08 15:03   
infomodlin - Profil infomodlin
gość-9f0f8@ takie mamy prawo ochronę środowiska żeby coś wybudować to trzeba uzyskać zgodę a ptaki liczyli bo im kazali :-)
gość_9f0f8 2014-08-08 14:38   
gość_9f0f8 - Profil gość_9f0f8
infomodlin: wlasnie takie sa efekty wybierania najtanszej opcji, ze potem trzeba niebawem naprawiac. Tak bylo z pasem w WMI, droga S8 miedzy Piotrkowem a Radziejowicami czy teraz z A2 miedzy Warszawa i Lodzia. Ledwo zostaly oddane do uzytku i juz konieczny jest remont.

A Gosc-3fc79 ma racje. Wielu pamieta, jak lotnisko mialo byc budowane w 2006 roku, ale wszystko sie opoznialo i pan prezes opowiadal, ze teraz bedzie ... liczenie ptakow. Zarzad pasl sie latami za nasze pieniadze nic nie robiac. Modlin obsiadla klika pociotkow z PSL i nierobow z PPL, ktorym sie doskonale zyje na koszt podatnika. Tylko po to stworzono Modlin. Wystarczylby terminal LCC na Okeciu - do Etiudy mozna bylo dostawic kilka barakow i tam obslugiwac FR i W6 i byloby po klopocie zamiast wydawac kupe kasy na WMI.
gość_7f7b9 2014-08-08 14:37   
gość_7f7b9 - Profil gość_7f7b9
@infomodlin
Jak dla mnie chorym zjawiskiem (i dotyczy to wielu inwestycji w Polsce) jest sytuacja, gdy zamawiający nie posiada odpowiedniej kadry merytorycznej zajmującej się nadzorem budowlanym, bo nigdy zewnętrzna firma nie dopilnuje inwestycji tak jakby to zrobił ktoś z własnego podwórka .
infomodlin 2014-08-08 14:14   
infomodlin - Profil infomodlin
gość-3fc79@ ale ty głupoty piszesz człowieku.
Jest przetarg na wykonawcę pasa i przetarg na nadzór budowanego pasa zobacz sobie w archiwum przetargów na głównej stronie zobacz link .
Zawsze wybierana jest najtańsza opcja jeśli tego nie pojmujesz to wróć do podstawówki.
Powodem kruszenia pasa było zastosowanie złego kruszywa ,, jesteś specjalistą '' to pewnie byś wiedział ale nie każdy ma prawo się znać po to jest firma która nadzoruje żeby sprawdzała wykonawcę.
Co ty wiesz o budowie, uruchomieniu lotniska szkoda tego komentować
Jesteś typem hejtera i tyle w temacie.
pablakiss 2014-08-08 13:00   
pablakiss - Profil pablakiss
@banan86- Tak jak w KualaLumpur,., niby jedno lotnisko ale Azjatyckie Wizzarki i Ryanairki,., maja iinny terminal ,., i cza dymac z bucika dłuzej niiz na WMI ;),.,
gość_3fc79 2014-08-08 12:25   
gość_3fc79 - Profil gość_3fc79
infomodlin: wina Zarzadu WMI jest to, ze nie dopilnowal! Ale w Zarzadzie siedza tacy 'fachofcy', ze moga nie miec pojecia. Byc moze owi 'fachofcy' woleli, by pas sie nie nadawal do latania, bo tak mogli znowu przez kolejne miesiace nic nie robic. Podobnie jak przez kilka lat zanim to lotnisko przywrocono do esploatacji. Zarzad powolano w 2006 i panowie siedzieli i dlubali w nosie przez kilka lat biorac sute pensyjki... Och przepraszam, zapomnialem, ze w miedzyczasie przez kilka lat liczyli ptaki;-)
infomodlin 2014-08-08 12:00   
infomodlin - Profil infomodlin
banan86@ 06.05.2014 Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin skierował do Sądu Okręgowego pozew na kwotę 34,38 mln zł tytułem odszkodowania wraz z odsetkami oraz zwrotu kosztów postępowania. Sprawa dotyczy kontraktu na budowę Pasa Startowego.
Port był zamknięty do 30.09.14 wtedy wylądował 1 samolot na WMI jeśli coś nie funkcjonuje przez 9cy to trzeba płacić za funkcjonowanie lotniska pracownikom itp.
Czy to jest wina zarządu że pas popękał ?
To jest wina naszego chorego prawa że warunkiem wygrania przetargu jest nie ,, jakość '' a ,, cena '' !!!
Jak to możliwe że kontrakt wygrywa ta firma która zaoferowała 4 mniejszą cenę to jest chore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozbuduj sobie Etiudę i lataj z niej !!!!!!!!!!!!!
Mnie boli jedno rozumiem że ktoś nie lubi lotniska z jakiegoś powodu to jest zrozumiałe
ale czemu ,, cudze chwalicie swojego nie znacie '' co chce powiedzieć przez ten cytat ?!
Latacie do innych krajów np. Belgia, Norwegia, Szwecja, Anglia itp. z każdego lotniska trzeba dojechać minimum 30min a nawet do 2godz do dużego miasta i wam to pasuje jesteście zadowoleni bo jesteście fajnym kraju i nie przeszkadza wam dojazd ale jak macie lecieć już z Polski to powody typu deszcz wam pada, na głowę, ciasno, daleko, drogo i parę inny powodów.
Nie przez przypadek Polska jest traktowana jako kraj który najbardziej narzeka.
Jak nie miałem Modlina a Chopin nie oferował tych połączeń co chciałem jeździłem do Krakowa najczęściej Łodzi Katowic z pod Warszawy 4 godzin Lot do celu 2godz i nie narzekałem a jak czytam to tak sobie myślę niech każdy na osiedlu wybuduje sobie terminal pas i lata gdzie chce ale tutaj tak samo nie wszyscy będą zadowoleni to jest chore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość_7f7b9 2014-08-08 10:11   
gość_7f7b9 - Profil gość_7f7b9
Też jestem zdania, że lepszym rozwiązaniem było wybudowanie terminala dla tanich linii w miejscu Etiudy, do tego nowa płyta postojowa, nowe grogi kołowania, drogi szybkiego zjazdu, co by pozwoliło na obsługę i 25mln pax rocznie. Stało się jak stało:/ Gdyby nie wielka wtopa z pasem to WMI pewnie już by było na plusie. A teraz widać, że W6 bardziej kalkuluje się latanie z WAW, a po oddaniu pod koniec roku nowej części terminala przynajmniej przez kilka lat będą pożądanym przewoźnikiem na Okęciu ale to dobrze, bo każdy pasażer będzie miał wybór skąd chce lecieć :)
gość_aa107 2014-08-08 10:08   
gość_aa107 - Profil gość_aa107
Bo do malo kogo dociera go glowy, ze budowanie kompletnie niepotrzebnych lotnisk to kosztowne hobby.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy