Porty Lotnicze zwolnią pracowników

Porty Lotnicze zwolnią pracowników
19/03/2014 23:40   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_9c68e 2014-03-21 15:02   
gosc_9c68e - Profil gosc_9c68e
Zwolnienia to jeszcze nic ,zobaczycie jak traktuje się pracowników,patrz LS AS.
gosc_1808c 2014-03-21 12:27   
gosc_1808c - Profil gosc_1808c
Witam, kilka prawd:
1. Średnia i przerost zatrudnienia wynika z faktu że każdy nowy dyrektor ( a zmieniają się dość często bo są z nadania politycznego ) zatrudnia swoich ludzi, znajomych, rodzinę.. stąd się właśnie bierze ta wysoka średnia. Ja pracując w PPL 16 lat nawet się do niej nie zbliżyłem. Dodam, że zajmuje stanowisko specjalisty z dużą odpowiedzialnością. I to nie Ci ludzie będą zwolnieni. I dlaczego podają średnią a nie medianę ?
2. Zadłużenie: Bzdura. Co roku PPL wpłaca do budżetu 60-80 mln zł. Pan Kaczmarzyk po tygodniu wyliczył dług na 50 mln, po 2 tyg na 100 a w 3 tyg dowiedzieliśmy się że to 192 mln. Suma ta ( co zresztą jest w powyższym tekście ) wynika z przesunięć środków. Chodzi o odszkodowania dla mieszkańców którym przeszkadza hałas. Dla ilu ? Kiedy ? Ile ? Nie ma na to odpowiedzi. Dlatego może to być 192 mln jak i 500 mln, nie ma górnej granicy. Warto jeszcze dodać że PPL wziął kredyt w wysokości 150 mln dolarów na budowę nowego terminala. Terminal ten został jednak wybudowany ze środków własnych a kredyt spłacony. Dziś te pieniądze leżą na nie oprocentowanym koncie ! Dlaczego ? Nie wiem..
3. Związki Zawodowe. Proszę mieć na uwadze, że praca na lotnisku jest specyficzna i ludzie którzy cały czas podnoszą swoje umiejętności muszą się zabezpieczyć. Ja uczę się cały czas, bo tego wymaga moja praca. Niestety moja wiedza i doświadczenie nic nie znaczy "na mieście" dlatego właśnie że zawód jest specyficzny. I muszę się zabezpieczyć po przez silne związki zawodowe.
4. Pan Kaczmarzyk. Osoba która zrobiła wcześniej restrukturyzację w firmie LS w ten sam sposób, czyli po przez wymianę doświadczonej załogi na tanią. Różnymi sposobami, zwolnienia, dobrowolne odejścia, obcinanie pensji.. Osoby które dobrowolnie godziły się na odejście miały dostać odprawę. Nie dostały ! Pan Kaczmarzyk opuszczał LS w "glorii i chwalę" jako bohater który tak dobrze podniósł wartość firmy. Dziś firma bankrutuje, powodem tego są min przegrywane sprawy o odprawy odsetki. Co ważne a o czym nigdzie nie przeczytałem: po zebraniu rady pracowniczej z powyższą kreaturą 3 osoby zostały odwiezione do szpitala 2 niestety zmarły po przez postawę tego "menagera".
I na koniec taka humoreska - kolejka na stołówce ( dwie panie), wchodzi Pan dyrektor i mijając kolejkę składa zamówienie. Na uwagę Pani przy kasie, że stoją w kolejce ludzie odpowiada - te Panie to mają być za biurkiem, zresztą i tak są do zwolnienia. Ot taki "wesoły" człowiek.

Po co to wszystko ? Pomysł jest taki by ratować LOT-bankruta by nasi politycy mieli czym latać. UE nie pozwoliła na dotację LOT-u więc ktoś wymyślił holding PPL-LOT. Niestety straty LOT-u są dużo wyższe niż zysk PPL dlatego trzeba obniżyć koszty w PPL po przez zwolnienie fachowców by móc podnieść zyski i tym samym zniwelować straty LOT-u. A co będzie dalej ? to się zobaczy. Ci się nauczyli to nowi pewnie też się nauczą. A jeśli 2 firmy pójdą na dno ? Spokojnie to już nie za naszej kadencji więc się nie ma czym martwić.
gosc_b3d75 2014-03-20 14:49   
gosc_b3d75 - Profil gosc_b3d75
Średnia płaca 9300? Dobre sobie. Chyba z półmilionową pensją pana dyrektora i jeszcze większą nagrodą roczną. Ludzie zarabiają w granicach 4000-6000, czyli średnich: krajowej i warszawskiej. Stek bzdur stworzonych przez pana kaczmarzyka po to, aby usprawiedliwić zwolnienie kilkuset pracowników i zatrudnienie swoich kumpli.
gosc_3af9a 2014-03-20 13:05   
gosc_3af9a - Profil gosc_3af9a
W PPL jest tak, że nawet pracownicy na niskich stanowiskach mają wysokie wynagrodzenia.
gosc_4ac30 2014-03-20 10:29   
gosc_4ac30 - Profil gosc_4ac30
Pracownicy PPL zasięgnijcie języka jak
traktuje się ludzi w LS AS , to będziecie wiedzieli co was dalej czeka.Chorujesz wylatujesz , nie ma znaczenia ,że miałeś wypadek i ledwo uszedłeś z życiem.
gosc_e6750 2014-03-20 10:11   
gosc_e6750 - Profil gosc_e6750
Ciekawe ile ma rekordzista a ile najbiedniejszy
gosc_5f619 2014-03-20 09:14   
gosc_5f619 - Profil gosc_5f619
W polsce srednia pensja to prawe 4000PL.
Chociaz 3/4 spoleczenstwa nie dociaga nawet do polowy tej kwoty...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy