Cięcia wyszły LOT na plus

Cięcia wyszły LOT na plus
18/03/2014 16:51   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
sauvi 2014-03-26 11:08   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_bc722: istotnie, z jednego odizolowanego przypadku nie wynika zupelnie nic. Raczej chodzi mi o ilustracje pewnej tendencji: ile razy chce latac do WAW lub przez WAW, tyle razy wychodza mi ceny nieporownywalne z konkurencja. (sa oczywiscie wyjatki). Inaczej jest gdy kupuje bilety dla kogos z Polski tj. wylot z WAW, wtedy niejednokrotnie ceny sa konkurencyjne.
mietek 2014-03-26 10:56   
mietek - Profil mietek
A tak wracając do tematu to jak się ta informacja potwierdzi to będzie niezły szok i spory sukces:)
gosc_bc722 2014-03-20 10:13   
gosc_bc722 - Profil gosc_bc722
sauvi: co wynika z tego, że na konkretnym przykładzie Genewa-Odessa ceny LOTu w businessie są przeważnie wyższe od Austriana? Dokładnie tyle co nic. A na pewno nie można wysnuwać wniosków na temat funkcjonowania hubu. Skąd wiesz, skąd wynika tak wysoka cena na tym konkretnym kierunku? Może to świadczyć np. o tym, że na którymś z odcinków zostało wykupionych dużo biletów, może to Austrian sprzedaje bilety poniżej kosztów z jakiegoś powodu, a może trochę dlatego, że przez WAW jest ciut dalej niż przez VIE. Polityka cenowa to skomplikowana materia i na podstawie jednego czy kilku przykładów jako osoba z zewnątrz nie da się wyciągać winosków. PS. Osobiste docinki pod Twoim adresem nie pochodzą ode mnie.
gosc_5500e 2014-03-20 09:18   
gosc_5500e - Profil gosc_5500e
No właśnie - na konkretny temat. Gdzie są konkrety w tym co pisze sauvi na temat Lotu? Ja ich nie widzę. To jest tylko nieustanne jęczenie przy każdej okazji. Poza tym skoro sauvi może przy każdej okazji miauczeć swoje śpiewki o tym jaki to Lot jest be i nie pasuje mu, że z Genewy nie lata, to inni mogą przecież pisać, że mają już dosyć tego nudnego jęczenia ciągle w tym samym tonie. Przecież podobno każdy może wygłaszać swoje opinie i nie każdy musi się z nimi zgadzać. Ciekawe tylko, że jak ktoś pisze, że nudne są te ciągłe narzekania w wykonaniu sauviego to nie jest ok, jak sauvi w odpowiedzi na to wyzywa interlokutora od gimbusów i pluje jadem na kilometr sugerując brak kultury podczas gdy sam jej nie ma to już jest ok. No, ale tak to jest jak się merytorycznie nie ma argumentów to spycha się rozmowę na tematy poboczne jak kwestia rejestracji nicka. Tak długo, jak długo rejestracja nie jest wymogiem wypowiadania się na forum tak długo wara od chamskich komentarzy o rzekomej wyższości zarejestrowanych userów.
usuniety 2014-03-20 03:04   
usuniety - Profil usuniety
OFF TOPIC: Może się goście "anonimki" lepiej zarejestrujecie i będziecie tak jak reszta normalnych userów jak np @sauvi, @pcharasz, ja czy @maciek_waw pisać pod nickami, żeby wiedzieć z kim rozmawiamy? Zgoszę się z @sauvi-forum jest od wyrażania swoich opinii-natomiast nie każdy się musi z tymi opiniami zgadzać. Forum=wymiana poglądów na konkretny temat. EOT.
maciek_waw 2014-03-20 00:44   
maciek_waw - Profil maciek_waw
Paradoksalnie B787 podniosły LOT z powrotem na nogi i to dzięki nim LOT bardzo zwiększył zyski.
gosc_0851b 2014-03-19 21:55   
gosc_0851b - Profil gosc_0851b
Tak z boku .Gdziekolwiek jest temat o Lo zauwazam,jak forumowicz sauvi wylewa swoj malkontentyzm w opiniach o linii.Czy to fobia ,czy u czy tez cos gorszego .Tylko narzekania plus zawzietosc.
gosc_5d3e7 2014-03-19 21:38   
gosc_5d3e7 - Profil gosc_5d3e7
sauvi: sam naucz sie kultury, bo widac w twoim gimnazjum jej nie uczyli. I najpierw naucz sie czytać ze zrozumieniem, a jak juz te umiejetność za wiele lat posiadziesz (w co i tak watpię) to wskaż gdzie ci ktoś czegoś zabrania. Jak na razie to brak kultury bije z twoich wypowiedzi, ktore sa po prostu zalosne. Współczuje ci poczucia niedowartosciowania, najwidoczniej samotna starość na obczyźnie musi byc bardzo dotkliwa skoro jestes tak zgorzknialy.
sauvi 2014-03-19 20:35   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_cfb14: szanowny anonimie, od tego jest forum, zeby kazdy mogl wyrazic swoje zdanie. I nie masz zadnego prawa zakazywac mi wypowiadania sie. Co do meritum, LO latam regularnie, choc nie kilkadziesiat razy w ciagu roku. Ponadto nie znajdziesz zadnej wypowiedzi, w ktorej bym sie przechwalal Genewa. Proponuje sie nauczyc kultury osobistej zanim zaczniesz wypowiadac sie na forum. A moze najpierw skonczysz gimnazjum ? EOT.
gosc_cfb14 2014-03-19 19:16   
gosc_cfb14 - Profil gosc_cfb14
sauvi: nudne jest już to Twoje narzekanie na linię, którą nie latasz i jej nie znasz oraz przechwalanie się tą Twoją Genewą. Jak Ci tak taniej to lataj biznesem albo first w OS czy nawet w EK z przesiadką w SYD, będzie pewnie też taniej i wygodniej niż lotem, tylko nie nudź już, bo to po prostu nudne jest.
pcharasz 2014-03-19 18:11   
pcharasz - Profil pcharasz
Porażka z 787? Może marketingowa, bo nie biznesowa.
sauvi 2014-03-19 16:19   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_7559d: no coz, wyglada na to, ze latamy roznymi rejsami. Natomiast istotnie az kilkudziesieciu rejsow LO od zeszlego lata nie odbylem. I to nie ze zlej woli, ale dlatego, ze inni przewoznicy na wybranej przeze mnie trasie sa na ogol duzo tansi, sa oczywiscie wyjatki. I nawet np. na takiej trasie jak GVA-ODS LO przez WAW jest na ogol drozszy w businessie niz OS przez VIE, choc tyle sie opowiada o ruchu tranzytowym i promowaniu hubu w WAW (ktora, owszem, dla przesiadek jest calkiem przyjemna).
gosc_7559d 2014-03-19 13:31   
gosc_7559d - Profil gosc_7559d
japko69: nie przejmuj się, sauvi kolejny już raz na podstawie swoich kilku rejsów LOTem na krzyż tudzież kilku opinii w necie rozprzestrzenia opinię o braku płatnego cateringu. Ze swoich spostrzeżeń, a mam już kilkadziesiąt rejsów LOTem na koncie od czasu wprowadzenia cateringu, zauważyłem, że konkretnej kanapki lub sałatki (a nie jakiegokolwiek posiłku) zabrakło zaledwie kilka razy. Gorzej było na samym początku, teraz problemu praktycznie nie ma. Siadam zawsze z tyłu, więc widzę, co się dzieje. Co do "much w nosie" i "niechcenia się" to owszem, zdarzają się, częściej niż w zachodnich liniach, ale to i tak są sporadyczne sytuacje. Wyjątkiem jest brak uprzejmości, a nie uprzejmość jak to pisze suavi. Zaznaczam, że wypowiadam się jedynie o rejsach krótkodystansowych LOTu bądź eurolotu (mam ich ponad 400 na koncie). O długodystansowych się nie wypowiadam, bo nigdy nie leciałem.
gosc_572fb 2014-03-19 13:04   
gosc_572fb - Profil gosc_572fb
japko69: nie we wszystkich liniach jest dziadowski serwis. Wiem, ze nie lubi sie tu wychwalania Lufthansy, ale latam nimi czesto i miedzy nimi a LOT czy wieloma innymi liniami jest przepasc. Na lotach krajowych bezplatne napoje Warsteiner lub wina, na dluzszych lotach europejskich mozna nawet dostac pelny goracy obiad w eco. Wiec nie opowiadaj bajek, ze platne dziadostwo obecnie panuje wszedzie. A 787 to co? Sukces? Moim zdaniem nieporozumienie i totalna klapa.
japko69 2014-03-19 12:55   
japko69 - Profil japko69
@sauvi - oczywiście, że są to moje spostrzeżenia. Latam dużo, a chyba jedynie ze dwa razy spotkałem się z tymi "muchami" - dla mnie generalnie CC jest miłe i życzliwe. Co do płatnego cateringu się nie wypowiadam, nie korzystam.
gosc_329a7 2014-03-19 12:15   
gosc_329a7 - Profil gosc_329a7
sauvi: a'propos CC, przypomniał mi się dowcip:
Lotnisko w Nowym Jorku. Facet wchodzi do windy, a za nim kobieta w mundurku, mini spódnica, żakiet - stewardesa jakaś. Facet zaintrygowany tą sytuacją mówi:
Hello, do you fly United Airways?
Kobieta nie odzywa się, tylko patrzy na niego zdziwiona. Facet pomyślał: no to co, spróbuję jeszcze raz:
Fluegen Sie Lufthansa, ja?
Kobieta bardziej zdziwiona patrzy na niego i nic nie mówi. No trudno pomyślał facet... spróbuję jeszcze raz:
Volare signora Alitalia?
Wtedy kobieta mówi:
A w mordę chcesz palancie?!
Aha, LOT!
sauvi 2014-03-19 11:54   
sauvi - Profil sauvi
@japko69 - "Serwis w LOT nie jest gorszy od innych." - to Twoje stwierdzenie. Nieumiejetnosc zapewnienia PLATNEGO cateringu, CC majace muchy w nosie i wykonujace serwis od niechcenia, spedzajace minimum czasu w kabinie pasazerskiej (oczywiscie sa wyjatki), itd. O to w tej chwili chodzi, a nie o bezplatne cieple posilki czy alkohol w klasie ekonomicznej na short haulu.
sauvi 2014-03-19 11:51   
sauvi - Profil sauvi
@krzysiekl: bez integracji w ramach duzej grupy raczej nie jest to mozliwe dla firmy wielkosci LO.
gosc_1d335 2014-03-19 11:34   
gosc_1d335 - Profil gosc_1d335
Pan Prezes świetnie rozwiązuje teraz problemy, które wcześniej przez kilka lat sam tworzył.
krzysiekl 2014-03-19 10:52   
krzysiekl - Profil krzysiekl
gdyby LOT potrafił zachować zyski długoterminowo to nie widzę powodu by sprzedawać większościowe udziały ;)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy