Bydgoszcz chce wznowić loty do Warszawy

Bydgoszcz chce wznowić loty do Warszawy
27/01/2014 19:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
pikol 2014-02-01 21:01   
pikol - Profil pikol
właśnie o to chodzi , że prywatnie czy biznesowo szuka się najlepszego połączenia w wyszukiwarce i jakieś sentymenty , że się chciałoby jakąś konkretną trasą lecieć dotyczą najwyżej kilku procent pasażerów
sauvi 2014-01-28 18:06   
sauvi - Profil sauvi
@marekd: mysle, ze udzial procentowy nie jest wlasciwym wskaznikiem. Wazne jest, aby co najmniej jeden spory przewoznik mial hub. Np. Miami jest dla bardzo wielu podroznych portem docelowym, ale jednoczesnie waznym portem przesiadkowym dla American Airlines (i One World w ogole), ze sporym wyborem polaczen.
marekd 2014-01-28 17:54   
marekd - Profil marekd
Proponuję używać zamiast słowa hub nazwy port przesiadkowy. Ładniej po polsku i oddaje istotę zagadnienia. Swoją drogą jaki procent pasażerów tranzytowych powinien przesiadać się na danym lotnisku żeby go uznać za port przesiadkowy? Myślę że 25% to powinna być dolna granica. A co o tym sądzą forumowicze?
gosc_99164 2014-01-28 16:27   
gosc_99164 - Profil gosc_99164
@solokhumbu Lecąc z regionów do Europy wybiorę LO przez WAW, gdyż zazwyczaj mają niższe ceny, wolę wspierać polską gospodarkę, polską obsługę, a mając kilka godzin na przesiadkę ze względu na bliskość do centrum miasta mogę spotkać się ze znajomymi w centrum Warszawy lub zrobić małe zakupy :) Podejście do Polaków oraz innych nacji z biedniejszej Europy w MUC lub FRA niestety ale jest troszkę inne niż do Niemców, Anglików itd. Lecąc do Azji lub Ameryki Południowej zdecyduję się na LH, gdyż WAW nie oferuje takich kierunków
gosc_e7de7 2014-01-28 16:20   
gosc_e7de7 - Profil gosc_e7de7
jaki rynek lotniczy - taki hub, jakie lotniska regionalne - taki hub. WAW jest dokładnie takim hubem, jaki jest możliwy w Polsce. Proste. Śmieszy mnie, że niektórzy tutaj Frankfurtu oczekują...
gosc_eea2e 2014-01-28 15:51   
gosc_eea2e - Profil gosc_eea2e
solokhumbu: rzadko korzystam z autobusów i nie jestem ekspertem od przewozów autobusowych, więc nie będę się z Tobą spierać, co w tam jest nazywane hubem. Zakładam, że wiesz lepiej z własnego doświadczenia lub branży. Wiem jedynie co oznacza hub w kontekście przewozów lotniczych. Oczekiwania pasażerów wobec hubu nie mają nic wspólnego z tym, czy dany port jest hubem. Skoro baby oczekują po chłopie by był bogaty i przystojny to nie znaczy że nie jesteś chłopem skoro jesteś głupi albo brzydki. To oczywiste że w dużych hubach jest większa siatka i więcej dogodniejszych godzin połączeń niż w średnich lub małych hubach, Ameryki nie odkrywasz.
gosc_391ef 2014-01-28 15:25   
gosc_391ef - Profil gosc_391ef
solokhumbu: jeśli mam do wyboru longhaul i mam lecieć z regionu w świat, to wybór tego, czy będę leciał przez WAW czy nie, będzie zależał od tego, dokąd lecę i skąd mam dogodne (cena, czas przelotów, czas oczekiwania, linie lotnicze) połączenie
solokhumbu 2014-01-28 15:16   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Ludzie ludzie - jeśli mam do wyboru longhaul i mam lecieć z regionu w świat, to co wybierzecie, pod względem oferty: FRA/MUC/CPH czy jednak Okęcie? Z definicji hubem może być nawet lokalny dworzec PKS, z tak ustawionymi godzinami autobusu z Pcimia Dolnego i Koziej Wólki iż da się przesiąść. I (patrząc tą samą definicją) Wszawa JEST hubem. Ale patrząc z punktu widzenia zwykłego paxa, który po hubie oczekuje 1) dogodnych godzin przessiadek w falach wylotów / przylotów oraz 2) satysfakcjonującej siatki - w tym kontekście WAW tylko udaje hub. Dodajmy: od lat nieskutecznie. A żeby nie było, że czepamim się tego miasta (nie cieprię...) i lotniska (znacznie lepiej :) ) - winny jet oczywiście nie tyle port, ile "hubowy" przewoźnik. Pod warunkiem, że przypadkiem nie zbankrutuje...
gosc_16dd8 2014-01-28 15:16   
gosc_16dd8 - Profil gosc_16dd8
Z Warszawy to taki hub jak z Łodzi lotnisko.
sauvi 2014-01-28 14:50   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_332be: no tak, swojego czasu sama Bydgoszcz byla hubem linii Jet Air (mam nadzieje, ze nie pomylilem nazwy), ktore lataly malymi samolotami i do Berlin, i do Wiednia, i do Lodzi i nawet do Poznania i jeszcze w inne miejsca. Co nie oznacza, ze nalezy taki hub traktowac powaznie.
gosc_332be 2014-01-28 14:15   
gosc_332be - Profil gosc_332be
sauvi: to oczywiste, że Okęcie nie jest dużym hubem, co nie oznacza że nim w ogóle nie jest. Może części osób słowo hub wydaje się groźne i wielkie i dotyczące tylko portów wielkości Frankfurtu i Amsterdamu i stąd nieporozumienie, wynikające z braku wiedzy lotniczej.
sauvi 2014-01-28 13:56   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_650af : znalazlem strone, o ktorej wspominasz, w wersji angielskiej. Poza Warszawa wystepuja tam m.in. Praha, Saloniki, Algier, Dakar, Comalapa oraz Pyongyang. W tym sensie Warszawa jest hubem dla PLL Lot i zawsze nim byla. Niemniej jednak na pewno nie jest "duzym hubem europejskim".
gosc_650af 2014-01-28 13:33   
gosc_650af - Profil gosc_650af
dzięki sauvi. W tejże samej wikipedii są podane huby wszystkich linii lotniczych. Pytanie za 100 punktów dla solokhumbu: czy jest tam WAW? Jeśli tam jej nie ma, to podaj swoją definicję, według mnie Twoja definicja brzmi tak: każda linia lotnicza ma hub poza LOTem, bo nie lubię LOTu.
sauvi 2014-01-28 13:17   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_3da6c: Oto definicja z wikipedii \\\"Węzeł lotniczy, port przesiadkowy, port tranzytowy : lotnisko które spełnia rolę głównego portu przesiadkowego z ofertą przelotów w wielu relacjach i infrastrukturą dostosowaną do obsługi ruchu przesiadkowego. Normą tradycyjnego systemu lotniczego jest \"system piasty i szprych\" (ang.: hub-and-spoke model), oparty na szprychach tj ozchodzących się gwiaździście połączeniach dowożących pasażerów z regionów do piasty, czyli portu przesiadkowego. System piasty i szprych dominuje w ruchu lotniczym. Umożliwia on pasażerom korzystanie z połączeń lotniczych w większości relacji z regionalnych portów; dolatują oni do portu przesiadkowego i dopiero w tymże porcie przesiadkowym dokonują przesiadki na wybraną relację międzynarodową lub inną regionalną."
W tej definicji jest mowa o "ofercie przelotów w wielu relacjach".
sauvi 2014-01-28 13:16   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_3da6c: Oto definicja z wikipedii \"Węzeł lotniczy, port przesiadkowy, port tranzytowy : lotnisko które spełnia rolę głównego portu przesiadkowego z ofertą przelotów w wielu relacjach i infrastrukturą dostosowaną do obsługi ruchu przesiadkowego. Normą tradycyjnego systemu lotniczego jest "system piasty i szprych" (ang.: hub-and-spoke model), oparty na szprychach
sauvi 2014-01-28 13:14   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_3da6c: Oto definicja z wikipedii "Węzeł lotniczy, port przesiadkowy, port tranzytowy
gosc_41680 2014-01-28 11:01   
gosc_41680 - Profil gosc_41680
No wlasnie. Do Warszawy? A co to za "hub"? "Hubik" moze. Zamiast WAW niech staraja sie o polaczenia z FRA, MUC, CDG czy LHR ale nie z WAW gdzie siateczka polaczen uboga, a do tego przewoznik kuleje i stoi na progu bankructwa.
gosc_3da6c 2014-01-28 09:50   
gosc_3da6c - Profil gosc_3da6c
solokhumbu: podaj proszę definicję hubu. Najlepiej link.
sauvi 2014-01-28 09:27   
sauvi - Profil sauvi
@solokhumbu : Finnair ma bodajze 43 samoloty, a dziala z rozsadnym powodzeniem jako linia sieciowa. Ale oni znalezli i konsekwentnie realizuja pomysl na strategie niszowa, tj. polaczenia do Azji i Ameryki droga polnocna, dowoz pasazerow z Europy, i niejednokrotnie bardzo korzystne ceny na longhaulu, na ktorym nie ma jeszcze praktycznie lowcostow.
solokhumbu 2014-01-28 09:15   
solokhumbu - Profil solokhumbu
sauvi: świetnie powiedziane: "do hubu i do Wszawy". Dobrze, że ktoś to wreszcie powiedzial wprost: WAW to nie hub. Pewnie miłaby realne szanse być hubem, gdyby tam latał ktoś normalniejszy niż LO... A przede wszystkim: większy. Flota 11% Ryanowej i "linia sieciowa". Dobre, dobre :D
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy