Nowa nazwa "Katowice W. Kilar Airport"?

Nowa nazwa
10/01/2014 17:17   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
sauvi 2014-01-14 13:08   
sauvi - Profil sauvi
@smok1: tak, Kopernik i Kosciuszko na zawsze sa zwiazani z LO jako patroni rozbitych z powodu awarii silnikow ILow 62.
smok1 2014-01-14 13:04   
smok1 - Profil smok1
@gosc_bb07e - no z tymi patronami to akurat wielka wtopa. Niedawno LOT miał konkurs "Daj swoją twarz Embraerowi" i jakiś tłuk marketingowy z Lotu wrzucił na fejsa zdjęcie pomnika Mikołaja Kopernika i dopisał "Mikołaj K. dał swoją twarz samolotowi Lotu!". Całe szczęscie szybka reakcja ludzi i post zniknął. Co zaś do imion - zobaczcie, jak robi to Norwegian. Wielki napis na ogonie, plus wyjaśnienie po angielsku kto zacz. To się nazywa promowanie kultury na świecie!
arahja 2014-01-13 12:16   
arahja - Profil arahja
To ze w stanach nazywaja, to ze lufa nazywa nie znaczy ze nam sie automatycznie podoba. akurat ten kil(l)ar airport to tak bylaby troszke wymuszona nazwa. Rozumiem ze gdansk chce sie promowac walesa i podkreslac ze to miasto solidarnosci, krakow miastem jp2 (tez nadana nazwa za zycia) a warszawa jest miastem chopina ale dalej mi sie nie podoba
przemolot 2014-01-13 09:35   
przemolot - Profil przemolot
GDN port im Lecha Wałęsy. Z całym szacunkiem dla patrona - nazywania miejsc imieniem osoby żyjącej to POMYŁKA. Powinno być prawnie zakazane. A co jeśli ex-prezydentowi na starość odbije i zostanie seryjnym mordercą? A co do Kilara - po pierwsze - zgodę powinna wyrazić rodzina; po drugie mieszkańcy województwa Śląskiego.
gosc_e8a84 2014-01-13 09:00   
gosc_e8a84 - Profil gosc_e8a84
Jestem zbyt pragmatyczny by patronowanie mi odpowiadało. Jednakże rozumiem to, bo to częsci świata marketingu. Dzięki temu można coś "sprzedać".
gosc_df1d2 2014-01-13 08:32   
gosc_df1d2 - Profil gosc_df1d2
Chopin airport jest rozpoznawalny wśród warszawiaków i jest dobra wizytowka stolicy. Ostanie wpisy to kompletna zenada. Nie ma juz się do czego przyczepić czy co?
gosc_b2d9e 2014-01-13 06:45   
gosc_b2d9e - Profil gosc_b2d9e
Czy lotniska w Bostonie czy Houston przez kilkadziesiąt lat funkcjonowaly pod innymi nazwami, które były naturalne dla miejscowych? Sądzę, że nie, więc przykład chybiony
optymista 2014-01-13 03:13   
optymista - Profil optymista
Sztuczny i pompatyczny mówicie? Że to tylko tak w Polsce jest myślicie? A co powiecie na General Edward Lawrence Logan International Airport Boston? Albo na George Bush Intercontinental Airport Houston?
gosc_76156 2014-01-13 01:21   
gosc_76156 - Profil gosc_76156
nazwa 'lotnisko chopina' akurat brzmi tak sztucznie, jak malo co. proponowalbym zrobic test rozpoznawalnosci marki wsrod przecietnych polakow. gwarantuje ze malo kto wie, jaka oficjalna nazwe nosi lotnisko w warszawie. natomiast 'okecie' kazdy kojarzy. wiec coz, lotnisko chopina to akurat sztuczny i pompatyczny twor. tak samo jak lotnisko jana pawla II, ale coz...trzeba to znosic.
gosc_bb07e 2014-01-13 00:41   
gosc_bb07e - Profil gosc_bb07e
fr-ops: cuchnie to takie głupawe gadanie. W każdym kraju ulice mają swoje nazwy i bardzo często pochodzą one od nazwisk sławnych ludzi. Bzdurą jest, że każdy samolot Lotu miał patrona, najwyraźniej, Twój umysł zatrzymał się na 1989 roku, bo patronów miału Iły 62. Po 1989 roku nazywane były tylko B767 i to nazwami miast, żaden inny samolot Lotu nie miał patrona, w przeciwieństwie do takiej Lufy, gdzie nawet małe pierdolotki typu CRJ mają swoje nazwy - też miast niemieckich.
fr-ops 2014-01-12 22:19   
fr-ops - Profil fr-ops
Wszystko to w tej Polsce popieprzone, na każdym obsikanym rogu ulicy spogląda na mnie Mickiewicz, Słowacki czy Kościuszko. Cuchnące tanim patetyzmem nadawanie wszystkiemu co się rusza i stoi patrona.. każdy LOTowski samolot miał patrona - i po co ?
2014-01-12 22:15   
 - Profil
Po co komu patroni, ulice, place, mosty a teraz jeszcze lotniska.. a ja wolę żeby wszystko miało nazwy własne - wolę Lotnisko Kraków Balice niż Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawa II.. zaraz będzie trzeba wszystko zmieniać bo będzie ŚWIĘTYM...
pede 2014-01-12 21:04   
pede - Profil pede
Zgadzam się z jjemiolo. Przykładowo powiem, że wczoraj gdy wracałem z WAW do KRK, to na lotnisku dosłownie tak się zapytałem znajomego, z którym rozmawiałem: "Jestem na Chopinie, odbierzesz mnie o 16:30 z Jana Pawła?" Także miło jest, gdy port ma swojego patrona. A co do tematu Katowic to jakoś ich potencjalny patron mnie nie przekonuje.
jjemiolo 2014-01-12 20:48   
jjemiolo - Profil jjemiolo
gosc_5a373: A co sa te kody: JFK jest poniewaz to lotnisko im Johna F. Kennedyego (lokalizacja w Jamaica, NY), CDG - imienia Charlesa de'Gaullea (lokalizacja w Roissy), za ORD to imienia T. O'Hare (amerykanski pilot z drugiej wojny swiatowej), oryginalnie zlokalizawane w Orchard Field (skad kod). Zatem: zanim cos napiszecie sprawdzie co to jest.
Mnie osobiscie Chopin nie przeszkadza, uwazam ze to bardziej znane imie dla Polski niz Okecie. Co do KTW nie mam zdania, ale jakos KTW wydaja sie bardziej logiczne.
gosc_5a373 2014-01-12 17:48   
gosc_5a373 - Profil gosc_5a373
@Arahja - masz racje takie np JFK,CDG albo ORD nie maja patronow inikomu to nie przeszkadza.
pede 2014-01-12 12:37   
pede - Profil pede
@arahja - większości tak.
arahja 2014-01-12 12:29   
arahja - Profil arahja
nie rozumiem tej manii nadawania wszystkiemu co się nie rusza patronów. Poza kilkoma najważniejszymi lotniskami świata, czy ktoś z was pamięta patrona lotnisk na jakich wysiadaliście?
gosc_a250a 2014-01-11 12:49   
gosc_a250a - Profil gosc_a250a
Jestem zdecydowanie za! Kilar to obok Zimmermana najbardziej rozpoznawalna osoba mająca związki ze Śląskiem,
gosc_ae2cb 2014-01-11 02:52   
gosc_ae2cb - Profil gosc_ae2cb
Za granica wiele lotniska ma patronow, ale nie ma na to takiego cisnienia. Dla mnie najwiekszym absurdem jest robienie z "Okecia" na sile "Chopina".
usuniety 2014-01-10 22:34   
usuniety - Profil usuniety
donbas: Dzięki za poprawę. Faktycznie MUC ma swojego patrona.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy