Eurolot jednak na dużym minusie

Eurolot jednak na dużym minusie
09/09/2013 11:07   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
spotter10 2013-09-12 12:14   
spotter10 - Profil spotter10
O tak, tak, masz rację... TYLKO dobre rzeczy :)
przemolot 2013-09-12 11:52   
przemolot - Profil przemolot
spotter10: Ja mam nadzieję, że spełnią się te dobre prognozy ;) Niektórzy "prognozują" upadek, a tego nie chcemy
spotter10 2013-09-12 11:44   
spotter10 - Profil spotter10
Nikt tutaj nie mówi, że GDN ma zrekompensować całe straty po zakończeniu współpracy z LO. Okres zapoznawczy, jak to nazwałeś, będzie trwać odwrotnie proporcjonalnie do akcji reklamowej. Jeżeli ELO rozpocznie zmasowaną akcję marketingową i będzie go wszędzie widać, to ludzie szybko się dowiedzą o takiej możliwości. Zobacz, że połączenia do Chorwacji były reklamowane powiedzmy na średnim poziomie, a zainteresowanie rejsami okazało się świetne. Wszystko zależy od tego jaka byłaby to siatka, jaka oferta i jak dobrze rozreklamowana. Kibicuje ELO i mam nadzieję, że te wszystkie przez nas "prognozy" się spełnią.
mietek 2013-09-12 10:29   
mietek - Profil mietek
Wszystko to ładnie brzmi i wygląda z tymi transferami w GDN i rozwoju K2 ale szczerze to jakoś mi to za dobrze wygląda. Nie wiem czy GDN będzie w stanie zrekompensować eurolotowi straty po zakończeniu współpracy z LO. A i sam okres "zapoznawczy", żeby ludzi przyzwyczaili się, że można latać przez, jest tutaj moim zdaniem kluczowy. Gdyby K2 go przetrwał to może będzie dobrze ale obawiam się, że niestety nie dadzą rady...
spotter10 2013-09-12 09:53   
spotter10 - Profil spotter10
Kontynuuję wątek T1-T2 tutaj. Znalazłem opis projektu i faktycznie rozwiązanie jest proste. Zastanawia mnie tylko, czy łącznik zostanie w środku podzielony, bo przecież nie mogą się mieszać ze sobą pasażerowie odlatujący NON-SHENGEN, którzy już są po odprawie paszportowej a przylatujący (ze wszystkich kierunków). Ale to ewidentnie pokazuje, że jest potrzeba stworzenia takiej ścieżki transferowej i ktoś będzie chciał z tego korzystać.
gosc_1dda2 2013-09-11 23:26   
gosc_1dda2 - Profil gosc_1dda2
rozpaczliwie szukaja kase na spłate leasingu 8 Q400 a kary umowne dunczycy maja spore zobaczymy co dalej o 6 nowych samolotów to juz historia
misiok 2013-09-11 22:06   
misiok - Profil misiok
Ja też trzymam kciuki za Eurolot i nie obraziłbym się, gdyby faktycznie otworzyli mi połączenie Katowice-Gdańsk.
spotter10 2013-09-11 21:53   
spotter10 - Profil spotter10
Niestety link nie działa :(
marcowy 2013-09-11 16:04   
marcowy - Profil marcowy
teraz powinien zadziałać
zobacz link…cznika/01. Architektura/OPISY/zagosp_terenu .pdf.
marcowy 2013-09-11 16:02   
marcowy - Profil marcowy
coś mi wcięło, załączam link do opisu projektu
zobacz link…cznika/01. Architektura/OPISY/opis_techniczny.pdf
marcowy 2013-09-11 16:01   
marcowy - Profil marcowy
Pasażerowie przylatujący z kierunków non-schengen kierowani będą do pomieszczenia centralnej kontroli paszportowej mieszczącej się na parterze terminala T1. Następnie poprzez halę odbioru bagażu
przechodzić będą klatką schodową (umieszczoną z zachodniej strony terminala T1) na lacznik (poziom I piętra) pomiędzy obydwoma terminalami i udawać się będą na strefę poczekalni przedodlotowych
terminala T2. Tu kierowani będą do odpowiednich
gufi_gda 2013-09-11 15:38   
gufi_gda - Profil gufi_gda
spotter10: to co tam budują to właśnie będzie przejście tranzytowe do T2.
spotter10 2013-09-11 15:29   
spotter10 - Profil spotter10
Nie wiem, czy to to, ale w okolicy łącznika między T1 a T2 od jakiegoś czasu coś jest budowane. A wiesz może, jak to miałoby wyglądać?
marcowy 2013-09-11 14:59   
marcowy - Profil marcowy
spotter: korzystałem ..... rozkoszne wrażenia :)
pytanie: czy w GDN trwają już prace w temacie tranzytu z T1 do T2 ? Projekt wykonawczy był już gotowy w zeszłym roku.
spotter10 2013-09-11 14:48   
spotter10 - Profil spotter10
A z takim pytaniem to już nie do mnie. Nie posiadam odpowiedniej wiedzy oraz nie wiem, jak elastyczne byłyby władze portu.
malin 2013-09-11 14:44   
malin - Profil malin
A czy np. w Krakowie (pytam hipotetycznie) jakaś linia (np. Eurolot) zażyczyłby sobie obsługi linii Warszawa Kraków na terminalu międzynarodowym to byłoby to możliwe? Przecież to chyba kwestia umowy oraz gdzie pojedzie/przyjedzie bus i meleks z bagażami
spotter10 2013-09-11 14:42   
spotter10 - Profil spotter10
Z go co mi wiadomo, to po rozbudowie terminala w KRK, terminal krajowy zostanie zlikwidowany. Nie wiem czy kiedyś z niego korzystałeś, ale to są hangary pojazdów lotniskowych zaadaptowane na terminal. Krajówki zostały wywalone, bo było potrzebne miejsce na międzynarodówki.
marcowy 2013-09-11 14:34   
marcowy - Profil marcowy
Spotter: a czy rozbudowa terminala w KRK przewiduje połaczenie krajówki i pozostalych rejsów ?
spotter10 2013-09-11 14:24   
spotter10 - Profil spotter10
Zaproponowałem porównanie PL i DE przez pryzmat skali. Ruch lotniczy u nas jest znacznie mniejszy, ale tym samym linie są mniejsze i porty. Chodziło mi tylko o analogię, że to może się udać podobnie jak w przypadku AB.
spotter10 2013-09-11 14:23   
spotter10 - Profil spotter10
Dokładnie. Np. takie Helsinki - pax nadal będzie miał w ofercie lot, tylko że z przesiadką w GDN. I będzie to na pewno tańsza i szyba alternatywa niż LH przez FRA czy MUC, SK przez CPH albo KL przez AMS. Jeszcze dla tych, którzy by się chcieli zapytać, dlaczego ELO miałby zrobić taki ruch w GDN a nie w KRK, które jednak jest większym portem i regionem o większym znaczeniu turystycznym: otóż w KRK nie ma możliwości zrobienia HUB'u - wszystkie rejsy krajowe są obsługiwane w innym terminalu niż zagraniczne i szybkie przetransferowanie się jest niemożliwe. Ale tak jak pisałem wcześniej - moim zdaniem ELO powinien się skupić na GDN i KRK (jak już będzie rozbudowany terminal) i w tych dwóch portach stworzyć swoje dwie bazy. Nie mieć nic w WAW i tylko rejsy WAW-GDN i WAW-KRK.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy