Niespodziewane lądowanie w Modlinie

Niespodziewane lądowanie w Modlinie
20/07/2013 08:48   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_6f125 2013-07-23 10:43   
gosc_6f125 - Profil gosc_6f125
Niezłe bajkopisarstwo...ja też mam swoich informatorów i mi mówili zupełnie co innego. Żadnej linii charterowej nie opłaca się przenosić do WMI z kilku powodów - po pierwsze nie opłaca się to z punktu widzenia dłuższego lotu. Dla mnie abstrakcja bo to w końcu jakieś 10min, ale z racji tego że takie linie w 95% latają na południe, to jakieś mądre głowy policzyły że się to nie opłaca. Po drugie koszty związane z dowożeniem załogi na te lotniska też by ich zeżarły. Po trzecie, Modlin nie posiada zaplecza technicznego. Przy napiętej siatce WAW bije WMI na głowe...nie bez powodu LINE TECH zmodernizował swoją baze w WAW. Po czwarte, wielka ITAKA jest w wielkiej d...pie bo nikt z nimi nie chce latać z powodu stosunku stawka/wymagania. Enter skupia się na czym innym, m.in. będzie kontynuować bardzo udaną współpracę ze Scandjet`em plus Francja,Anglia ( odkupiony kontrakt Small Planet). Od początku było wiadomo, że wbrew powszechnej opinii do Modlina nie przeniosą się chartery bo najzwyczajniej im się to nie opłaca.
gosc_d285d 2013-07-23 09:39   
gosc_d285d - Profil gosc_d285d
przy takiej ilosci lotow wzorem Luz mozna zrezygnowac z odzielnego handlingu. Lotnisko moze sie tym zajac po co sciagac ls z Wawy. to tak na przyszlosc jak FR zrezygnuje z Wmi
gosc_dc22f 2013-07-21 11:45   
gosc_dc22f - Profil gosc_dc22f
Kolega Koziol27 przypomina mi trochę forumowego Goluza. Kolego to ze w prasie coś zostało napisane wcale nie stanowi doskonałej i pewnej informacji ponieważ w Modlinie sytuacja jest dynamiczna. Po drugie co za bzdury na temat easyjeta w Wawie, jeśli już wejdą to na pewno do WAW. Podobnie z germanwingsem który jest dywizja LH która nie pozwoli sobie na loty do Modlina. Zreszta taka sama steategie ma Norwegian. O S7 można zapomnieć, jedyna szansa są czartery, które maja utrudnione życie na Okęciu szczególnie nocne rotacje.
przemolot 2013-07-21 11:31   
przemolot - Profil przemolot
gosc_3cb21: kiedyś wracałem ENT na WAW rozkładowo 0:05 ;) Co prawda wylądował 23:30 ale to już inna sprawa
gosc_e9320 2013-07-21 11:17   
gosc_e9320 - Profil gosc_e9320
@banan86 po pierwsze w Modlinie nie ma tak gęstej zabudowy jak w Warszawie a po drugie, nie wiem ile musiałoby być tych samolotów by ludziom przeszkadzało. Jak port ruszy a dobre będą wiedzieli, że są setki miejsc pracy(samo lotnisko koło 250 do tego parkingi, restauracje, noclegi, taxi) ale pewne utrudnienia.
banan86 2013-07-21 09:51   
banan86 - Profil banan86
Mnie ciekawi raczej kiedy przeciętny mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego zacznie przeklinać tamtejszy port lotniczy ;) dotychczas wiązali oni wielkie nadzieje, bo sporo osób miało pracę w małych firmach zależnych....ale nigdy nie musieli znosić "przyjemności" startów i lądowań o 2 w nocy. No chyba, że chodzi im o masowe składanie pozwów o odszkodowania
koziol27 2013-07-21 00:04   
koziol27 - Profil koziol27
po co tak się napinać ?
wszystkie sprawy mogą przybrać inny kierunek np. modlin może zbankrutować co jest realne jak ryanaira by nie było
pożyjemy zobaczymy
koziol27 2013-07-20 23:59   
koziol27 - Profil koziol27
b737800max praktycznie ze wszystkim co napisałeś zgadzam się napewno z procentami :ooo też tak bym to ocenił, z czym nie już wyjaśniam.
S7 a skąd taka pewność że nie negocjują ? jest to mało realne pozwolenia które trzeba zdobyć, napisałem że rozmawiają i tyle w tym temacie jak będzie zobaczymy.
Odnośnie mojego informatora zobaczymy co wtedy powiecie jak miałbym rację ?!
Air Asia nieeeee takich małych linii Modlin nie chce :OOOOO
gosc_cfeff 2013-07-20 23:52   
gosc_cfeff - Profil gosc_cfeff
No właśnie, @mimi ma rację- @koziol27 pisał parę dni temu: W6 wraca , FR ma ogłosić szybszy powrót. Nic z tego nie wyszło, więc teraz tym bardziej mam wątpliwości, chociaż chciałbym bardzo uwierzyć, ale wybacz- będę jak niewierny Tomasz-dopóki nie zobaczę wątpię. Wiemy, że WMI może operować 24h, nie ma ograniczeń odnośnie hałasu- jakie są jeszcze przyczyny pójścia Entera, Bingo czy Travela? Czy tak jak tanie linie tak w przypadku czarterów jest jakiś okres przejściowy, informacyjny dla pasażerów(bo loty wykupywali z WAW) czy mogą poinformować,,kochani wylatujecie jednak z Modlina"? Czy przenoszą wszystkie czy część operacji no i jaki ruch generuje TRavel w Warszawie- na ile z tego może liczyć Modlin? Dzięki
usuniety 2013-07-20 23:38   
usuniety - Profil usuniety
kozioł27: ruska S7 Airlines w Modlinie? To chyba jakiś żart. Zaczynasz coś kręcić. O ile twierdzę że EZY jest możliwe (55 % TAK, 45% na NIE), Norwegian (50/50, może po porażce w WAW wrócą do WMI w co wątpię), Germanwings (30 % TAK/70 % NIE) o tyle w plotki o S7 w WMI nie uwierzę dopóki nie zobaczę jakiejś informacji prasowej (popularnego leaku=wycieku do prasy).
[IRONIA ON}
A może twój "informator" ma jakiekolwiek informacje jakoby Air Asia chciała wejść do WMI?:P
[IRONIA OFF]
koziol27 2013-07-20 23:25   
koziol27 - Profil koziol27
@mimi ,, mało wiarygodny '' odnośnie wizzaira nie miałem racji, odnośnie ryanaira tego nie rozumiem co napisałeś....... ryanair w modlinie będzie informacja potwierdzona w agencji PAP i IAR poczytaj w internecie. Fakt od 2013.09.03 ale jest szansa że będzie szybciej nie wiem jak duża ale jest po co miałby przylatywać Micheali O. ( wtorek potwierdzę kiedy )
easyjet -> bardzo bym chciał tą linię na pewno linia która WAW już była śledząc wyniki Modlina 5-cy 900tys. pasażerów zrobiło wrażenie.
czartery -> itaka już 2012 zapowiedziała że będzie latać z Modlina ,, poczytaj w internecie '' a czym lata itaka ?! travel service enterair !!!!
germanwings,norvegian,s7 rozmawiają z modlinem czy wejdą tego nie wiem.
Większość informacji można znaleść np. wpisz w google.pl easyjet w modlinie, o tym też mówiło się 2012.
Zawsze w plotce jest częśc prawdy.
Powiedz po co miałbym pisać jakieś brednie ?!
napisałeś ,, były delikatnie mówiąc do bani '' narazie nie sprawdziło się jedno wizzair, niech ladryna lata z WAW 2 lata ich nie będzie.
,, Nie idź tą drogą kolego '' a my się znamy ?!!!!
mimi 2013-07-20 22:41   
mimi - Profil mimi
@kozioł dla mnie jesteś mało wiarygodna osobą jeśli chodzi o prawdziwe "źródło informacji". Jak do tej pory Twoje "sprawdzone infa" były delikatnie mówiąc do bani. Ostatnio przepraszałeś za "pewne" źródło w sprawie FR-Modlin. Nie idź tą drogą kolego. Z mojej strony EOT.
gosc_2f9a5 2013-07-20 22:10   
gosc_2f9a5 - Profil gosc_2f9a5
To za jakis czas jak powstanie lotnisko w Radomiu w sytuacji przekierowana samolotu z Okecia proponuje zrobic podczas kazdego takiego rejsu glosowanie nie chca ladowac pasazerowie czy w Modlinie, Radomiu czy w Lodzi ;)
gosc_3cb21 2013-07-20 22:10   
gosc_3cb21 - Profil gosc_3cb21
przeczytałem wszystkie posty , i dziwie sie ze na TYM portalu niktnie wpadł na to ze WAW oficjalnie po 23 nie przyjmuje zaadnych rejsów poza emergency i head , moim zdaniem WMI do świadoma decyzja aby zakończyć rotacje i wyskoczyć z opóźnienia
koziol27 2013-07-20 21:20   
koziol27 - Profil koziol27
@pede już działa tylko trzeba wkleić
koziol27 2013-07-20 21:19   
koziol27 - Profil koziol27
zobacz link
proszę z wkleić do przeglądarki
nie mam pojęcia dla czego link nie dziala

zobacz link
pede 2013-07-20 21:14   
pede - Profil pede
Błąd 404 :p
koziol27 2013-07-20 20:38   
koziol27 - Profil koziol27
jak ktoś otworzył dajcie znać :0 dzięki
koziol27 2013-07-20 20:37   
koziol27 - Profil koziol27
ten na pewno działa :)
zobacz link
koziol27 2013-07-20 20:32   
koziol27 - Profil koziol27
nie działa wklejam następny ten powinien być ok
zobacz link
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy