Kaplica poświęcona, wieża gotowa

Kaplica poświęcona, wieża gotowa
19/06/2013 22:13   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_c6fba 2013-06-26 20:18   
gosc_c6fba - Profil gosc_c6fba
Kolego @jaczro, panowie w czarnych sukienkach wcale nie byli zainteresowani niepodległością Polski, tylko dochodami Watykanu. Radzę zainteresować się historią a nie wierzyć w propagandę. Większość episkopatu należała do Targowicy a część z nich została powieszona za zdradę podczas Insurekcji Kościuszkowskiej. Kler bał się podatków i utraty majątku, które miały nastąpić razem z unowocześnieniem państwa poprzez konstytucję.
jaczro 2013-06-23 02:05   
jaczro - Profil jaczro
korrado; tylko przynależności do owego "stada" zawdzięczamy przetrwanie 120 lat bez państwa i to, że możesz tu pisać w polskim języku. Właśnie to wartości tego "stada" spowodowały w ubiegłych wiekach , iż cywilizacja która która należała do owego "stada" podbiła niemal cały świat. Od odwrót od wartości owego "stada" powoduje powolną i systematyczną marginalizację w globalnym świecie cywilizacji łacińskiej.
korrado 2013-06-21 04:58   
korrado - Profil korrado
krzysiekl: bez zbędnych komentarzy poza jednym: przynależność do jednego stada (na szczęście coraz mniej liczebnego) i powtarzanie wpojonych haseł nie daje podstaw do tego, żeby innym, myślącym ludziom mówić, że są śmieszni i odmawiać im prawa do własnej opinii. Mam nadzieję, że będzie ci dane to kiedyś zrozumieć, bo w gruncie rzeczy sprawiasz wrażenie człowieka myślącego. Mam taką nadzieję życzliwie :-)
gosc_92278 2013-06-21 01:54   
gosc_92278 - Profil gosc_92278
Widzę, że b737800max oraz parę innych osób dalej nie zauważyli, że święcona była KAPLICA, a nie wieża, lotnisko lub cokolwiek innego. To się chyba nazywa oszołomstwo.
gosc_78bfe 2013-06-20 14:02   
gosc_78bfe - Profil gosc_78bfe
@b737800max - pozwolisz ze Cie zacytuje:'kwestia krzyży na ścianach w miejscach publicznych też jest mocno dyskusyjna'. Wiec skoro tu i tu miejsce publiczne, dla Ciebie jest tez dyskusyjne prawo do wznoszenia swiatyn, w kazdym razie w taki sposob zeby mialy krzyze? Widac je z ulicy, miejsca publicznego. Jesli tak to boje sie myslec jakie z tego wnioski wyciagniesz.
gosc_58c35 2013-06-20 14:00   
gosc_58c35 - Profil gosc_58c35
to jest najlepsze!cytSystem ma zostać zamontowany jesienią tego roku. Jego wdrożenie zaplanowane jest na styczeń 2014 roku. , a ktos kiedys wypowiadal sie z cala stanowczoscia o roku 2013...ciekawe, ile przekierowan bedzie jesienia i zima 2013-2014....wracajac do swiecenia ...wiara jest sprawa
kazdego z nas, mocno indywidualna, przykre jest to, ze nikt nikogo nie pyta czy tego chce czy tez nie...przychodzi czarna sukienka i wymachuje kropidlem...sredniowiecze!...no..ale mamy to co chcemy miec...wiec luz-ik...
usuniety 2013-06-20 13:08   
usuniety - Profil usuniety
gosc_4dffe:"a czym rożni sie lotnisko od ulicy w mieście?" NICZYM. Zarówno lotnisko jak i ulica są miejscami publicznymi.
gosc_4dffe 2013-06-20 12:43   
gosc_4dffe - Profil gosc_4dffe
@b737800max - a czym rozni sie lotnisko od ulicy w miescie? A z ulicy tez widac kosciol, meczet, synagoge, aszram... Flagi narodowe tez wisza, a przeciez w zglobalizowanym spoleczenstwie to tez moze komus przeszkadzac, np Niemcowi mieszkajacemu w Polsce bialo-czerwona nie bedzie sie podobac. I chyba nieco przesadzasz - owszem 'sie swieci'nowe obiekty, ale co to szkodzi? 3 minuty modlitwy, pokropienie i tyle. Dla niewierzacego to nic nie znaczy, ot kolejne przemowienie i tyle, z czego robic problem? Jak jestes na takiej uroczystosci mozesz sie odwrocic, jak jestes uzytkownikiem to nie odroznisz, poswiecone czy nie.
krzysiekl 2013-06-20 12:35   
krzysiekl - Profil krzysiekl
BTW jeśli zrezygnuję z zakupu bo wisi zdjęcie samolotu to jest to dyskryminacja (za zainteresowania). Identyczna sytuacja jest jeśli rezygnuję z zakupu bo wisi krzyż. Też dyskryminacja.
krzysiekl 2013-06-20 12:28   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@b737800max
traktuj święcenie jako formę podziękowania a nie prośby - wtedy łatwiej to zrozumieć. Też nie przepadam za tradycją.
krzysiekl 2013-06-20 12:26   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jak będziemy walczyć z 'krzyżami' to będziemy mieć 'księżyce'. Pustki religijnej nie będzie, po prostu zaczniemy iść inną ścieżką nawet nie zauważymy kiedy.
tu mamy mowę o poświęceniu kaplicy. to akurat 'normalne' że kościoły i kaplice się święci. W Malezji po tym co wisi na drzwiach można poznać kto mieszka. U nas - panuje tendencja że przekonanie religijne to rzecz wstydliwa i należy to ukrywać. Chwała tym którzy się nie wstydzą tego co myślą. Mi nie przeszkadza co sobie w sklepie czy aptece wywiesi właściciel. a jak będzie wisieć samolot to też lepiej wyjść bo pewnie aptekarz myśli o podróżach i przegląda forum pasazera zamiast porzadnie wykonywac swoje obowiazki? Takie wypowiedzi jak korrado sa nie wiem czy smutne czy smieszne.
usuniety 2013-06-20 12:12   
usuniety - Profil usuniety
gosc_08d9a: kwestia krzyży na ścianach w miejscach publicznych też jest mocno dyskusyjna. Lotnisko jest miejscem publicznym, w którym ścierają się niemal wszystkie religie świata od buddyzmu przez islam aż po chrześcijaństwo.
Jeszcze jedno, mi NIE PRZESZKADZA widok krzyża na ścianie w miejscu publicznym - wkurza mnie to co napisałem w pierwszym poście - to co nowo-wybudowane to KSIĄDZ MUSI poświecić bo taki jest zwyczaj/tradycja. Polacy bardzo lubią się trzymać tradycji. Tylko ciekawe czemu służąca ta tradycja święcenia? Jak jest budynek wadliwie zbudowany to i tak sie zawali i żadna siła Boska tego nie zatrzyma.
gosc_797f7 2013-06-20 12:02   
gosc_797f7 - Profil gosc_797f7
monikajolanta: Przecież nie święcił wieży, a kaplicę. Czytanie ze zrozumieniem trudne jest...
gosc_08d9a 2013-06-20 09:36   
gosc_08d9a - Profil gosc_08d9a
@korrado & b737800max - zapewne uwazacie sie za liberalow, bo takim ludziom bardzo przeszkadza to ze inni maja jakies przekonania. Co wam przeszkadza ze ktos w swoim prywatnym biznesie (np aptece) wywiesza cos na swojej wlasnej scianie, gdzie wasza tolerancja? Ja bym kupil lekarstwo nawet jakby na scianie byl wywieszony Michnik, ale ja jestem ciemnym moherem
krystek 2013-06-20 08:23   
krystek - Profil krystek
Korrado: Rozumiem,że przez to twoja noga w LUZ nigdy nie stanie:):):)
monikajolanta 2013-06-20 05:21   
monikajolanta - Profil monikajolanta
Oczywisćie wieży
monikajolanta 2013-06-20 05:20   
monikajolanta - Profil monikajolanta
A jakby nie poświęcił nie otworzyliby wierzy??? Normalnie nienormalne
korrado 2013-06-20 03:26   
korrado - Profil korrado
Kiedy wchodzę do apteki i widzę kilka wiszących krzyży plus portrety papieża, wychodzę natychmiast. Nie mam absolutnie żadnego zaufania. To kwestia mentalności. Pani magister nie skupi się na swojej odpowiedzialności za to, by wydać mi właściwy lek, bo przecież w razie czego ochroni ją opatrzność. Gdyby była profesjonalistką, nie musiałaby się afiszować z przekonaniami religijnymi. Dlatego aż strach korzystać z lotniska, na którym ważniejsze jest machnięcie kropidłem przez opłaconego klechę, niż bezpieczeństwo pasażerów.To tylko i wyłącznie kwestia zaufania wobec ludzi, którzy mają dbać o moje bezpieczeńtwo.
gosc_7f756 2013-06-20 02:04   
gosc_7f756 - Profil gosc_7f756
b738: Co w tym nadzwyczajnego, że ksiądz święci Kaplicę? Nergal miał ją poświęcić? Najpierw pomyśl, potem pisz.
gosc_7a674 2013-06-20 00:56   
gosc_7a674 - Profil gosc_7a674
ja nie widzę w tym nic złego
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy