Jasionka tłumaczy się z odwołanych lotów

Jasionka tłumaczy się z odwołanych lotów
03/04/2013 13:36   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
4tech 2013-04-06 22:56   
4tech - Profil 4tech
Widzę, że się rozmijamy. Piszesz "przełom wiosnu i lata", hm zwrócić uwagę że wiosną wchodzi S13 ( letni rozkład- większa ilość czarterów etc.). Tym samym zwiększa się ruch na lotnisku ( ilość operacji itp.), moim zdaniem wybrano najbardziej odpowiedni moment na remont pasa i przygotowanie pod ILS CAT.II właśnie ze względu na mniejszą ilość operacji oraz przedłużającą się zime.
gosc_85831 2013-04-06 22:38   
gosc_85831 - Profil gosc_85831
goluz lotnisko jak to podkreslasz istniejace wiele lat planuje inwestycje inaczej niz lotnisko obslugujace 2 loty na dzien w dobre dni. jest to w miare logiczne bo teraz zagrozone z powodu remontu moze buc jakies 8-10 lotow dziennie a jak by to robiono latem to w niektore dni moglo by to powodowac komplikacje dla kilkunastu lotow na dobe. Zrobia remont pasa itd. a do konca roku wypracuja pewnie przyzwoity wzrost liczby operacji i pasazerow. a lublinowi zyczymy odprawienia ponad 200 tys pasazerow i licznych nowych polaczen na jesieni
gosc_50000 2013-04-06 21:55   
gosc_50000 - Profil gosc_50000
Rzeszowianom puszczaja nerwy, bo od czasu otwarcie LUZ, non stop w RZE są spadki...
gosc_47357 2013-04-06 21:37   
gosc_47357 - Profil gosc_47357
Gdy wyjdzie sie tutaj poprzez kliknięcie w infomację z ramki Ostatnio na forum brak jest polskich liter w postach (w ich miejsce widać znaki zapytania). Ciekawe, że wejście poprzez tekst nie powoduje takiego problemu
goluz 2013-04-06 21:07   
goluz - Profil goluz
gosc_e0d52 jaką skalę ty porównujesz, remont kilkaset metrów metrów pasa i podwyższenie kategorii ILSu , do budowy lotniska od zera w miejscu gdzie jeszcze dwa lata temu radośnie rósł las?Nie rozśmieszaj mnie dzieciaku. @4tech ja nie mam pretensji do Jasionki,że zaczęła remontować sobie pas w zimie, ich rybki, ich akwarium. Uważam tylko ,że więcej stracą niż gdyby zrobili to na przełomie wiosny i lata gdzie zapewne przekierowań z powodu pogody i wyłączonego |ILSa byłoby mniej nawet mimo większego ruchu. Nie ma co bronić tej decyzji. Czekamy na statystyki za marzec, wtedy będzie można łatwo ustalić ile RZE stracił i czy się opłacało.
4tech 2013-04-06 20:42   
4tech - Profil 4tech
goluz, a moze u podstaw takiej a nie innej decyzji leglo to ze w tym okresie jest mniejszy ruch na lotnisku? Mniej samolotow, nie trzeba przekierowan. \nKażdy inny termin czy to wiosenny czy letni byłby utrudnieniem w funkcjonowaniu lotniska. Spojrz, BZG czy WAW również rozpoczely prace remontowe na lotniskach i jakos nikt nie ma o to pretensji. Moze jednak troche umiaru i dystansu do pewnych spraw z Twojej strony przydaloby sie, jak sadzisz?
gosc_85321 2013-04-06 20:41   
gosc_85321 - Profil gosc_85321
goluz, a moze u podstaw takiej a nie innej decyzji leglo to ze w tym okresie jest mniejszy ruch na lotnisku? Mniej samolotow, nie trzeba przekierowan.
Każdy inny termin czy to wiosenny czy letni byłby utrudnieniem w funkcjonowaniu lotniska. Spojrz, BZG czy WAW również rozpoczely prace remontowe na lotniskach i jakos nikt nie ma o to pretensji. Moze jednak troche umiaru i dystansu do pewnych spraw z Twojej strony przydaloby sie, jak sadzisz?
gosc_e0d52 2013-04-06 19:41   
gosc_e0d52 - Profil gosc_e0d52
Wykonać prace na taką skalę jak na lotnisku w Jasionce, to nie to samo co kupić bułeczkę w Lublinie.Uwolnij się trochę od typowo lubelskiego typu myślenia. Może pomoże Ci w tym art. zamieszczony na tym forum w dziale LOTNICZY PRZEGLĄD PRASY , JEDENASTA LINIJKA OD GÓRY LICZĄC- "Jasionka tłumaczy się ..... " Gdy Twój tęgi umysł nie sprosta temu, dzwoń do PAŻP, może oni....., zresztą nie wiem, chyba też będą mieli kłopot?
goluz 2013-04-06 18:52   
goluz - Profil goluz
gosc_a5f29 może Twój przenikliwy i wyprzedzający swoje czasy umysł mi wytłumaczy dlaczego za remont pasa i podwyższenia kategorii ILSu wzięto się w czasie gdy warunki pogodowe dla wszystkich lotnisk nie są delikatnie mówiąc najlepsze? Nie ma co bronic czyjejś głupiej decyzji przez którą Jasionka poniosła wymierne straty.
gosc_a5f29 2013-04-06 17:36   
gosc_a5f29 - Profil gosc_a5f29
Skutki tej decyzji zna cała Polska. To ILS kat. II. Ale z Twoim umysłem zrozumiesz to pewnie trochę póżniej jak wszyscy.
goluz 2013-04-06 13:38   
goluz - Profil goluz
To może wytłumaczysz podstawy tej decyzji której skutki są teraz tak opłakane?No i poproszę przykłady moich wcześniejszych postów prowokujących do dyskusji RZE vs LUZ.
gorze 2013-04-06 08:13   
gorze - Profil gorze
sam piszesz, nie znając podstaw konkretnej decyzji, ze: "RZE wymy?li?o sobie remont pasa w zimie", wiec nie dziw się , ze uzywajac takich tekstow oraz czytajac Twoje wszesniejsze posty prowokujesz do danych reakcji.
Ty po prostu widzisz zdzblo w oku innych, a nie widzisz belki w swoim. I pamiętaj, ze ludzie wiedza co się dzieje w LUZ, i co bys nie napisał, jak to jest extra wiadomo, ze nie jest. Wiec więcej realizmu i samokrytyki w swoich postach, a i wobec Ciebie komentarze będą na innym poziomie.
goluz 2013-04-05 18:57   
goluz - Profil goluz
@gorze ale o co Ci chodzi człowieku?Ja nic nie mam do RZE. Jest zła pogoda są przekierowania, normalna rzecz, tylko podjudzacze robią aferę. W RZE może byłoby mniej tych przekierowań gdyby nie odłączyli ILS z powodu remontu, a w LUZ gdyby PAŻP już go zainstalował, ot taka różnica.
gorze 2013-04-05 14:03   
gorze - Profil gorze
goluz pilnuj swojej kolejki na lotnisko, swojej "wieży KL", swoich ziomków co przez 2h autobusy organizują na lotnisko zapasowe, którzy udzielają niepotwierdzonych informacji a potem muszą odwoływać, co powiedzieli itp.
gosc_5c8ca 2013-04-05 12:24   
gosc_5c8ca - Profil gosc_5c8ca
goluz obrońca LUZ po kres świata XD
zero wiedzy i masa PRowego słodkiego pier.zenia jak zwykle goluz
gosc_5a281 2013-04-03 23:37   
gosc_5a281 - Profil gosc_5a281
Jakiej zimie mamy przecież wiosnę już od tygodni :D
gosc_b2320 2013-04-03 22:52   
gosc_b2320 - Profil gosc_b2320
Dzisiaj leciałem z Jasionki do WAW. , ale żaden Ryanair nie wylądował, choć widoczność była dobra. Pasażerowi mówili, że ILS nie działa.
goluz 2013-04-03 20:50   
goluz - Profil goluz
Co ma do tego LUZ,że RZE wymyśliło sobie remont pasa w zimie i jaką analogię tu widzisz?
gosc_c4c47 2013-04-03 17:45   
gosc_c4c47 - Profil gosc_c4c47
teraz bedzie nagonka na winnego...czyli pogode....czyli jak w LUZ!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy