Katastrofa samolotu w Tajlandii

Katastrofa samolotu w Tajlandii Na tajlandzkiej wyspie Phuket rozbił się dziś (16.09) samolot McDonnel Douglas 80 z 130 pasażerami na pokładzie, należący do lokalnych, tanich linii lotniczych One-two-Go. Właścicielem linii jest Orient Thai. Według szacunków zginęło 88 osób, a 42 zostało rannych. Samolot leciał z Bangkoku. Do katastrofy doszło w trakcie podchodzenia do lądowania na lotnisku w...
16/09/2007 14:26   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
michuppp 2007-09-17 15:21   
michuppp - Profil michuppp
szkoda... ale jak kolega wczesniej wspomniałem wypadki miały miejsce, maja miejsce i beda miały.....
humbak 2007-09-17 14:02   
humbak - Profil humbak
W listopadzie bede lecial (po raz pierwszy!) Air One. Ciekawe, czy tez beda zartowali tak samo? A moze inaczej? Na przyklad pilot zrobi nagle nura w dol, a potem powie, ze zartowal... :o)
damian.de 2007-09-17 11:42   
damian.de - Profil damian.de
Pilot żartował, pasażerowie wpadli w panikę

Panikę na pokładzie samolotu lecącego z Rzymu do Mediolanu wywołał komunikat pilota, który poinformował przez głośniki, że zgubił drogę i nie wie, czy zdoła wylądować.
O chwilach grozy, jakie przeżyli pasażerowie samolotu włoskich linii Air One z powodu niewyszukanego żartu, pisze w poniedziałek "La Stampa".

- Wita państwa kapitan samolotu. Informuję, że lecimy nad Morzem Tyrreńskim i w drodze do Mediolanu zgubiliśmy się. Nie wiemy już, gdzie jesteśmy. Za dwadzieścia minut powinniśmy wylądować; oczywiście, jeśli zdołamy odnaleźć kurs - powiedział w niedzielę pilot Airbusa, wywołując na pokładzie prawdziwą panikę.

Nieliczni pasażerowie - jak relacjonuje dziennik - pytali, czy na pokładzie nie jest przypadkiem kręcony ukrytą kamerą program rozrywkowy. Nikomu jednak nie było do śmiechu.

Przerażonych ludzi usiłował uspokoić jeden ze stewardów mówiąc: "Pilot oczywiście żartował".

- Zgrywus za sterem. Geniusz. I to właśnie w dniu katastrofy lotniczej w Tajlandii - podkreśla "La Stampa".
(Gazeta Wyborcza)
humbak 2007-09-17 10:56   
humbak - Profil humbak
A w ogole to bardzo dobra inicjatywa Redakcji z tymi zdjeciami do Wiadomosci Dnia. :o)
humbak 2007-09-17 10:54   
humbak - Profil humbak
Ciekawe, czy byla jakas zaleznosc tego kto zginal od tego gdzie siedzial? A swoja droga, to zdanie "Większość pasażerów stanowili obcokrajowców." wzbudzilo we mnie mieszane uczucia....
marqoos_pl 2007-09-17 08:42   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Zastanawia mnie tylko, dlaczego nie podali w żadnych wiadomościach (BBC, Sky News, etc) numeru lotu. Wiele osób w ten sposób może sprawdzić, czy ktoś z ich znajomych leciał tym samolotem, czy nie... Według mnie jest to dosyć ważne, szczególnie przy trasie, gdzie jest kilkanaście lotów dziennie...
marqoos_pl 2007-09-17 00:07   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ta trasa jest bardzo popularna, głównie wśród europejskich turystów, którzy dolatują do Bangkoku, a później już lokalnymi liniami nad morze... Lata tam kilka linii, m.in. AirAsia, Thai Airways oraz wspomniany 1-2-go... Kilka razy sprzedałem na tą linię bilety i nikt nie narzekał... Wypadki się po prostu zdarzają... Tylko współczuć pozostaje...
raf 2007-09-16 16:14   
raf - Profil raf
Komentarz moderatora: OT
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy