Marka “Kraków” to za mało!

Marka “Kraków” to za mało! Słowacy opuszczają Kraków. Na dobre. Prezes SkyEurope Jason Bitter zapowiedział zamknięcie z dniem 28 października krakowskiej bazy taniego przewoźnika. SkyEurope rezygnuje również z bazy w Budapeszcie. Od sezonu zimowego przewoźnik wykonywał będzie z Krakowa loty tylko do Wiednia. Chcemy być silni Swoją decyzję prezes argumentuje chęcią umocnienia pozycji lidera...
01/09/2007 20:17   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
kato 2007-09-05 00:32   
kato - Profil kato
Bavok, juz lepiej nie przypominać z czym się kojarzą GOŁĄB+ŚLĄSK. Chodzi mi o MTK...
qshshyeck 2007-09-04 21:15   
qshshyeck - Profil qshshyeck
maciek:ale mój post to ironia twoich wypowiedzi...Zmien płytę,bo w twoje zapewnienia o nowych połączeniach już nikt nie wierzy...
bavok 2007-09-04 19:52   
bavok - Profil bavok
Cezary; no ja napisałem po małej sondzie w pracy wśród współpracowników, a to nie jest moje zdanie...
desert_eag 2007-09-04 19:23   
desert_eag - Profil desert_eag
e nie... wydawalo mi sie ;)
Cezary 2007-09-04 19:09   
Cezary - Profil Cezary
bavok: Czytam ze zrozumieniem. Kto napisał : "Jednym słowem dla mieszkańców płci męskiej z UK i Irlandii da do zrozumienia że w Krakowie nieźle będzie można sobie "podmuchać" ;-)" .. może jakis inny bavok ???
bavok 2007-09-04 19:04   
bavok - Profil bavok
Cezary, naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie mi się kojarzy nowe kogo KRK z dmuchaniem, ale moim współpracownikom więc sobie wypraszam obrażanie mojej osoby z powodu twojego braku rozumienia czytanego tekstu. Co do loga lotniska w Katowicach to każdy widzi to co chce, ale założeniem twórcy tego loga były skrzydła gołębia który przygotowuje się do odlotu, ale dobrze że przynajmniej zauważyłeś w tym samolocik co świadczy o tym że kojarzy się z lotnictwem.
marqoos_pl 2007-09-04 18:25   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Cezary: racja, Szczecin to ma piekna nazwe... Tylko jakies lotnisko np. w Szczebrzeszynie im. Grzegorza Brzeczyszczykiewicza mogloby ich pobic, hehe
Cezary 2007-09-04 18:13   
Cezary - Profil Cezary
aynis: jeśli chodzi o domeny to najfajniejszą ma lotnisko w Szczecinie. /zobacz link ( a o nazwie juz pisałem. pełnej nazwy nie wymówi nikt kto nie mówi po polsku)
Cezary 2007-09-04 18:03   
Cezary - Profil Cezary
bavok: Tobie dmuchawce kojarzą sie z 'dmuchaniem' (niektórym wszystko kojarzy się z jednym). Jeśli logo Katowic ma przedstawiać 'gołebia zrywającego sie do lotu' to gratuluje wyobraźni . Mi sie kojarzy z papierowym samolocikiem albo sztuką origami. Tam takie własnie kańcaste są.
mimis 2007-09-04 18:03   
mimis - Profil mimis
Ja się muszę czepnąć nie tyle loga lotniska w Krakowie, co jego nowej nazwy. Nazwa krótka brzmi "Krakow Airport", co jest jak najbardziej w porządku. Niestety, nazwa pełna brzmi "Krakow Airport im. Jana Pawła II", co jest obrzydliwym zlepkiem polsko-angielskim i mnie osobiście kojarzy się z wypowiedziami typu "ziemniaki prima sort, tanio!"
aynis 2007-09-04 18:02   
aynis - Profil aynis
I tak najbardziej trafna jest domena : lotnisko-chopina.pl bądź polish-airports... Człowiek od razu wie, co to za lotnisko ;]
kubik 2007-09-04 17:59   
kubik - Profil kubik
działa także domena lotnisko-katowice.pl - bardziej przyjazna niż katowice-airport.com
bavok 2007-09-04 17:45   
bavok - Profil bavok
Widać nie masz pojęcia co to jest logo. Logo ma kojarzyć się z daną instytucją i tym czym się zajmują. Parę miesięcy temu GTL S.A. zlecił kilku największym agencjom marketingowym zbadanie czy logo lotniska nie jest przestarzałe. Okazało że jest trafione w 10 tylko właśnie trzeba zmienić nazwę lotniska na bardziej medialną i dlatego tez została zarejestrowana domena katowice-airport.com i na wszelkiego rodzaju dokumentach, reklamach itp będzie pisało "Port lotniczy Katowice" bo nazwa była po prostu za długa. Logo nie prezentuje papierowego samolociku, ale skrzydła gołębia który przymierza się do lotu, a co oznacza gołąb na Śląsku raczej nie muszę tłumaczyć prawda?
Cezary 2007-09-04 17:25   
Cezary - Profil Cezary
Widzę że tu zanosi się na zmasowany atak wielbicieli lotniska w Katowicach i znęcanie się nad nowym logo loniska Kraków. Najpierw bavok teraz mk. A może zwrócicie uwagę jakie śliczne logo ma lotnisko Katowice ? Wygląda jak papierowy samolot. Umieszczenie w logo liter GTL to zwykła przesada bo co to komu mówi ? No i sama nazwa. Międzynarodowy port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Gdyby mieli speców od marketingu to logo byłoby ładniejsze a nazwa 'Lotnisko Katowice'. Po co te dodatki ?
bavok 2007-09-04 17:23   
bavok - Profil bavok
Zrobiłem małą sondę w pracy po wydrukowaniu tych materiałów i prawie każdy powiedział że kojarzy się z spadochronem, a część ludzi powiedziała właśnie to że kojarzy się z "dmuchaniem" a wiadomo po co przylatują w dużej większości Anglicy ;)
Cezary 2007-09-04 17:17   
Cezary - Profil Cezary
bavok chyba lekko przesadzasz w czepianiu się nowego logo.
bavok 2007-09-04 16:55   
bavok - Profil bavok
Jednym słowem dla mieszkańców płci męskiej z UK i Irlandii da do zrozumienia że w Krakowie nieźle będzie można sobie "podmuchać" ;-)
marqoos_pl 2007-09-04 16:46   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Cezary: rzeczywiscie, jest :) nie moglem tego wczesniej tutaj znalezc :) dzieki :). I tez sie zgadzam, ze jest to dobry sygnal, ze odchodzi sie od nadawania strasznych dlugich imion lotniskom.
Cezary 2007-09-04 16:31   
Cezary - Profil Cezary
marqoos_pl: przecież na stronie lotniska Kraków w dziale pasażer jest rubryka 'jak dojechać' i masz tam nawet rozkład PKP i autobusy ? Mi odnowiona strona nawet się podoba.
Cezary 2007-09-04 16:22   
Cezary - Profil Cezary
"Dmuchawce, latawce, wiatr
Daleko z betonu świat
Jak porażeni, bosko zmęczeni posłuchaj
Muzyka na smykach gra..." a tak poważnie to chyba piewrsze lotnisko w Polsce, które wycofuje się z tej głupiej mody na nadawanie imion i w nazwie pomija dzielnicę, lub wioskę gdzie leży. Popieram !!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy