Watykan otwiera linię dla pielgrzymów

Watykan otwiera linię dla pielgrzymów Watykan – siedziba najwyższych władz kościoła rzymskokatolickiego, gdzie rezyduje papież otwiera tanią, czarterową linię lotniczą dla pielgrzymów. Przedsięwzięcie to ma na celu ułatwienie pielgrzymom dotarcie do miejsc kultu na całym świecie. Pierwszy rejs linii odbędzie się już 27 sierpnia br. Razem z pielgrzymami z Rzymu do Lourdes we Francji w dziewiczym...
21/08/2007 22:17   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
paolo-79 2007-08-28 18:52   
paolo-79 - Profil paolo-79
marqoos:czy pozwolisz ze przyznam Ci grand prix dnia?za mAIRia..upadlem na ziemie ze smiechu...:)))
marqoos_pl 2007-08-28 18:37   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
na interii jest material filmowy z rejsu tych linii... juz w barwach firmowych (bialo-zoltych)
szumny 2007-08-28 14:20   
szumny - Profil szumny
Nie wiem o co chodzi ale na odlotach online na stronie KRK brak lotu FR do EMA. Przemianuja na SNN ???
marqoos_pl 2007-08-28 12:34   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
hehe, na pewno beda wysadzac... bedzie mozna pic tylko wino mszalne, hehe... co do reklamy i udzialow w Rydzyk Business, to musieliby jeszcze nazwe zmienic i baze w Toruniu (bron Panie Boze w Budgoszczy!) utworzyc, hehe... Hm... RydzykAir, AirRydzyk, mAIRia, Maryja Airlines... Hm... Znow mnie ponioslo, hehe. Niech moze lepiej sami tym zarzadzaja, wszyscy beda zdrowsi (na umysle) i bezpieczniejsi...
szumny 2007-08-28 11:49   
szumny - Profil szumny
marqoos: zastanawiam się w jaki sposób będą reagować na np. picie piwa na pokładzie, oglądanie "świerszczyków" czy opowiadanie sprośnych kawałów. Będą kneblować i wiązać czy wysadzać ;). Swojá drogá pomysø trafiony. Zrobili blad jesli nie zlecili reklamy w mediach ojca dyrektora przekazujác mu czesc udzialow.
marqoos_pl 2007-08-28 11:37   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
No i jednak bedzie Czestochowa... Z artukulu obok: 'Regularne połączenia watykański przewoźnik uruchomi od października. Ceny biletów na razie są nieznane. Wiadomo tylko, że samoloty będą odlatywać z siedmiu włoskich miast do Częstochowy, Santiago de Compostela w Hiszpanii, portugalskiej Fatimy, meksykańskiej Guadalupe. Od lata przyszłego roku polecą także do Ziemi Świętej i na egipski Synaj.'
maciek_krk 2007-08-24 13:25   
maciek_krk - Profil maciek_krk
spokojnie lina która otworzy baze w krk też lata na główne lotniska...
tos 2007-08-23 23:35   
tos - Profil tos
Szkoda Sky Europe, przynajmniej byli najczesciej punktualni i latali na glowne lotniska. A taki WizzAir dzisiaj opozniony 5 godzin 20 minut w Katowicach, lot W6 109 z Luton.
maxx 2007-08-23 23:30   
maxx - Profil maxx
Cezary: chcesz porozmawiać o łąkotce, czy może wolisz dyskusję o WKP? większym debilizmem czasami jest kopanie piłki, widziałeś MRI stawów kolanowych zawodowego piłkarza? ogólnie "sport to zdrowie" ...i niestety znam takie przypadki zawodowo... gorsze od sportów jest czasami zwykłe, codzienne życie - np. większość skręceń, jakie widuję, robią się "same"... zima itd. Niektórzy się po prostu muszą ileś razy połamać, zanim się cokolwiek nauczą. Dla niektórych 6 śrub w odcinku lędźwiowym to za mało... :P
Cezary 2007-08-23 23:23   
Cezary - Profil Cezary
"max: Dzieciaki ćwiczące parkour skaczą z 3-4 m... ;)" Tak tak. a potem mają połamane kości piętowe i stawy skokowe. Znam takie przypadki ze szpitala ortopedycznego. To jest największy debilizm na jaki sobie pozwalają. Niech sobie skaczą. Przyjdzie czas na płacz. Bo nawet jak nic sobie akurat nie złamią to przyjdzie im płakać nad swoimi stawami za kilkanaście- kilkadziesiąt lat. Kiedy nie będą mogli zwyczajnie chodzić. Spytaj max jakiegoś lekarza (niekoniecznie ortopedę) i nie podniecaj się takimi skokami.
maxx 2007-08-23 23:18   
maxx - Profil maxx
Oj, zależy jak się jedzie. Moje 112 km jest wg Michelina trasą optymalną - w większości autostradą. Opłotkami da się zejść do ca 90 km, najwyżej wolniej... ale to nie zmienia faktu, że spokojnie FR może latać i do Balic, i do Pyrzowic, i do Nowego Targu, jak w końcu odpalą, i może Poprad-Tatry też zaliczy. Komentarz moderatora: Trasa Olkuska (94) przechodząca w trasę szybkiego ruchu (S1) po remoncie jest wygodniejsza i szybsza niż A4, która ciągne jest w remontach i po pierwszych 100 m juz jest zwężenie oraz ruch odbywa się w obu kierunkach jedną nitką jezdni. (94) To trasa krajowa, a nie opłotkowa.
Cezary 2007-08-23 22:16   
Cezary - Profil Cezary
Nie żebym tam się czepiał ale sprawdziłem co daje map24.interia.pl Z lotniska Katowice-Pyrzowice do centrum Krakowa wyszło mi tak:
Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice do Krakow
110.95 km (Najwyżej dostanę banana ale jakoś w te 89 km nie mogłem uwierzyć. Zresztą wg wszelkich map wychodzi około 110 km)

Komentarz moderatora: Dziękuję za dociekliwość. Obsługi mapy nie będe tłumaczył. Po prawej ma pan "opcje". Redakcja często podróżuje tą trasą.
Cezary 2007-08-23 21:06   
Cezary - Profil Cezary
No proszę. Jak się Maciek skupi to potrafi coś napisać w ojczystym języku. Życzę Ci Maćku wielu wielu wielu wielu wielu wielu WIELU WIELU OGROMNIE WIELU EZY EZY EZY baz w Krakowie... i dalszego doskonalenia się w polskiej pisowni.
maciek_krk 2007-08-23 21:00   
maciek_krk - Profil maciek_krk
10+9 juz ogłoszonych,a po za tym sky lata do 20 miast z krk plus 1 z wawy
maciek_krk 2007-08-23 20:57   
maciek_krk - Profil maciek_krk
na szczęście nie pracuje na lotnisku wiec nie muszę mieć ust na kłódkę zamkniętych
;p
maxx 2007-08-23 20:54   
maxx - Profil maxx
moderatorze: wg ViaMichelin do centrum Krakowa jest 112 km. To raz. A dwa, przerabialiśmy jakiś czas temu przykład Hiszpanii, gdzie FR odszczekał Alicante-Murcia (XJV) i lata do prawdziwego Alicante (ALC), a nawet otworzył bazę. Podobnie jest we Włoszech. FR będzie latał do Krakowa, chyba, że go sarny przepłoszą ;) Tak długo jak lata z Okęcia, będzie latał z Balic. // maciek: nie ograniczaj się z marzeniami, czymże jest 10 tras wobec 21? a może po prostu wart poczekać w końcu? // cezary: nie przesadzaj, to było góra półtora metra. Dzieciaki ćwiczące parkour skaczą z 3-4 m... ;) Komentarz moderatora: Najkrótsza trasa ma 89 km wg. map24.interia.pl
maciek_krk 2007-08-23 20:41   
maciek_krk - Profil maciek_krk
spokojnie pożyjemy zobaczymy myślę ze wszystkiego dowiemy sie jeszcze przed końcem przyszłego tygodnia,pewnie będzie to EZY na początek z 2 maszynami. i gdzieś z 8-10 trasami
bavok 2007-08-23 19:57   
bavok - Profil bavok
Może siedział i odpoczywał? Takich pracowników to ja codziennie widzę więc to nic specjalnego ;) Gorzej jakby głową w dół był! :P
Cezary 2007-08-23 19:46   
Cezary - Profil Cezary
Gdyby ktoś pytał o zdjęcie to tylko taka ciekawostka, którą sfotografowałem na lotnisku Monachium. Z luku bagażowego samolotu Aegean zwisają nogi pracownika lotniska i chyba boi się zeskoczyć. Wcale mu się nie dziwię. Mógłby doznać złamań nóg. Poniżej na płycie lotniskowej stoi tobołek. Chyba czegoś obsłudze lotniskowej Monachium zabrakło między betonem a samolotem.::)))
paolo-79 2007-08-23 19:37   
paolo-79 - Profil paolo-79
maxx:to nie tak ze jestem zlosliwy,bo zalezy mi zeby KRK mial dobra siec kresek,to super miasto..a poza tym nie chce zeby mi Wizz szalal z KTW z cenami...ale utarlo nosa niekorym to co sie dzieje,od dawna tu na forum niektorzy wypowiaali sie jak gdyby Qrnik byl pierqwszym portem Europy...baza tego baza tamtego,brakowalo jeszcze planow bazy Emirates i Qantas...a jak mowilem ze KTW sa przyjaznym,stabilnym portem z klarowna wizja (infrastruttura,siec polaczen),to smiali sie ze mnie...teraz moze to da Krakowianom do myslenia...zostaja bez bazy..a jak nie zmienia prezesa,to na lepsze sie nie zmieni...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy