Warszawa - Pekin

Warszawa - Pekin Od dziś (9.08) możliwe jest rezerwowanie biletów na trasie Warszawa – Pekin – Warszawa. Lot inauguracyjny do Pekinu odbędzie się 30 marca 2008. Polski przewoźnik powraca po blisko dziesięciu latach na chiński rynek. Warszawa - Pekin (1234567) Pekin - Warszawa (1234567) - Uruchomienie rejsów do Pekinu jest pierwszym krokiem w rozbudowie siatki...
09/08/2007 10:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jaapee 2007-08-14 13:50   
jaapee - Profil jaapee
Ja kupiłem w LH bilet na święta/nowy rok FRA-WAW-FRA, dałem 360 zł, choć mogłem 100 USD. Różnica jeszcze większa.
maxx 2007-08-14 13:41   
maxx - Profil maxx
Porównałem sobie przykładową rezerwację GDN-BCN-GDN. Zamawiana jako Polak z Polski kosztuje 1064,71 zł, zamawiana jako Amerykanin kosztuje 342,67 USD, co daje 955,12 zł po dzisiejszym kursie NBP. 10% różnicy! Chamstwo, bo wg Lufy 1 USD kosztuje 3 zł 10 gr. I całkiem możliwe, że to właśnie wynika z przewalutowań, plus innej polityki. Może redakcja zwróci na to uwagę Lufthansie? ;) bo to zwykła bezczelność. LO do PEK aż boję się sprawdzać, tam na pewno róznica jeszce większa... Rozumiem róznice zależne od portu wylotu, ale żeby inne ustawienie przeglądarki zmieniało cenę?!
tos 2007-08-14 13:21   
tos - Profil tos
Maxx, o ile wiem to nielegalne jest pobieranie roznych oplat za bilety w zaleznosci od miejsca zamieszkania pasazera w Unii Europejskiej. Ale linie lotnicze wciaz stosuja te procedure. Wyszukiwarki typu Orbitz czy Travelocity omijaja te restrykcje, umiejetnie mieszaja klasy rezerwacyjne albo np. wydaja bilety operowane przez LH na numerze UA i maja tansze taryfy. Rowniez przepraszam za OT. Bardzo sie ciesze, ze LOT wraca do Pekinu. :)
tos 2007-08-14 13:13   
tos - Profil tos
Slyszalem, ze z opcji "US resident" korzystaja tez Niemcy, wpisujac na stronie Lufthansy swoj wlasny adres w Niemczech i wybierajac stan Delaware- w skrocie "DE". :) Szkoda ze nie ma zadnego stanu ze skrotem "PL". Klasa E zbiera punkty w niektorych programach (np. EuroBonus), ale tylko 25%.
marqoos_pl 2007-08-14 13:13   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
szumny: BA juz od jakiegos czasu zezwala na 'mieszanie klas' w ramach tej samej rezerwacji... Systemy to rowniez licza automatycznie. Oczywiscie, w takim wypadku zastosowanie maja warunki bardziej restrykcyjnej taryfy... I przepraszam wszystkich za OT z tym zwiazany... :)
maxx 2007-08-14 13:13   
maxx - Profil maxx
OK a w ogóle zaznaczenie innej rezydencji jest legalne? nie wpływa to na ważność biletu? Inna sprawa, że to chamstwo tak różnicować ceny...
szumny 2007-08-14 13:11   
szumny - Profil szumny
Ja dziś out. Z powodu godzin pracy i %. I'm sorry rebiata !
humbak 2007-08-14 13:05   
humbak - Profil humbak
tos: O wielkie dzięki za te info o "US resident". :O) Zaczne chyba korzystać. A proposito LH OW, to nic dziwnego, że jak w klasie E, to malutko. W dodatku mile się nie zalczają za te rejsy...
tos 2007-08-14 13:02   
tos - Profil tos
Stenus, bilety one-way Lufthansy sa sprzedawane w klasie E, ale jest ich bardzo niewiele, z KRK przecietnie tylko jeden na dany lot. Z KTW jest wiecej, bo tam LH wysyla wieksze samoloty. Podczas bookowania wybierz USA jako kraj zamieszkania, wyjdzie jeszcze taniej i nie bedziesz musial placic za wystawienie etixa.
miguel 2007-08-14 11:55   
miguel - Profil miguel
MichalB: Gdybyś z forum nie robił czata, to pewnie pamietałbyś o swojej wypowiedzi z godz. 1.12, do której się odnosiłem...
michalb 2007-08-14 11:36   
michalb - Profil michalb
szumny ok i dzieki za podpowiedz o ba.
szumny 2007-08-14 11:29   
szumny - Profil szumny
Michał. Nie należę do "mądrej inaczej" warstwy pieniaczy i jeśli zrobiłem błąd lub czujesz się obrażony to przepraszam. Odnośnie Twojego lotu to zastanawiam się jeszcze nad opcją WAW-LHR-DUB by BA. Co prawda to nie Lufa i nie za bardzo wchodzi ta rezerwacja w system ale chyba warto spróbować skoro BA oferuje dobre ceny OW na trasie WAW-LHR - zmiana lotniska na LHR i stamtąd do DUB.
maxx 2007-08-14 11:28   
maxx - Profil maxx
michalB: ten wątek jest o Pekinie :P // co do Lufy - jest economy Saver, Basic i Flex. Niestety, OW z reguły widać tylko jako Flex, ew. Basic. Powinni zdjąć wszystkie ograniczenia z taryf, łącznie z wymogiem noclegu przez niedzielę, bo też traci sens.
michalb 2007-08-14 11:12   
michalb - Profil michalb
szumny ja pisalem o waw -dub i wiem ze dodales w drugim zdaniu ze z ktw o ktorym ja nie wspominalem ,wiec nie wiem jakie to mialo znaczenie "Dublin - oczym pisze Michał - można znaleźć za 360 zł."
michalb 2007-08-14 11:09   
michalb - Profil michalb
Miguel o jakie ofercie i trasie LO mowisz ?mnie interesuje Dub a lot tam juz nie bedzie latal
szumny 2007-08-14 11:06   
szumny - Profil szumny
Michał: "Ale z KTW oczywiście"
miguel 2007-08-14 11:05   
miguel - Profil miguel
MichalB: No właśnie, z tego co udało się i mnie ustalić, to póki co ta oferta LOTu jest chyba najlepszą i zdecydowanie najwygodniejszą. Ciekawe czy istnieje jakaś szansa na jakąś promocję na tej trasie? Ale pewnie w okresie okołoolimpijskim (cały sierpień 2008) raczej trudno na to liczyć.
szumny 2007-08-14 11:05   
szumny - Profil szumny
Michał: A może spróbować w amadeusie zrobić WAW-KTW Lotem (ok.150zł) + KTW-FRA-DUB Lufą ? Nie wiem czy tak się da bo nie mam dostępu do amadeusa i nie wiem czy policzy taką cenę na odcinku krajowym.
michalb 2007-08-14 11:01   
michalb - Profil michalb
szumny dokladnie napisales niedokladnie "Dublin - oczym pisze Michał - można znaleźć za 360 zł." jak zauwazyles ja pisalem o polaczeniu waw-dub
szumny 2007-08-14 10:58   
szumny - Profil szumny
Michał: Jeśli napisałem niedokładnie to się powtórzę: Z KATOWIC
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy