Z Wrocławia do 61 miast

Z Wrocławia do 61 miast
26/03/2012 21:54   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
ktgracz 2012-03-28 14:10   
ktgracz - Profil ktgracz
gosc_703b2: racja z gare de Lyon. Przeważenie miałem tylko okazje jeździć
po północnej stronie Paryża (Nord, CDG, Bruksela), a jedyny raz (dawno, bo taniej i szybciej z Argenteuil jest lot z BVA FRankiem) na południe, to znajomi mnie podwozili, więc nie mam bladego pojęcia, gdzie dokładnie jest to na mapie xD // ziberro: El Hierro nciut mało zielone, ale ma duży plus w postaci drogówki 2x
ziberro 2012-03-27 17:39   
ziberro - Profil ziberro
ktgracz: jeśli na Kanary, to tylko El Hierro ;-)
gosc_703b2 2012-03-27 16:08   
gosc_703b2 - Profil gosc_703b2
ktgracz, to sobie policz TGV do gare de Lyon(a nie Paris Nord z poludnia francji) nawet jezeli w tym dniu znajde najtansze do tego metro lub rer na bd pershing skad odjezdza autobus na bva pozniej autobus na bva ,pozniej droga z bva na ory bo stamtad odlatuje transavia no i najwazniejsze aby te 2 rozne loty z roznych lotnisk byly w tych samych dniach , niestety dla seniora to moze byc troche meczace poza tym juz wszystko zarezerwowane wiec nie ma co sie rozpisywac
ktgracz 2012-03-27 15:36   
ktgracz - Profil ktgracz
No jak trzeba być na miejscu, no to zrozumiałe, a dopłata za WAW-WRO-WAW, to nie całe 100zł jak się kupuje na jednym bilecie, więc nie na nad czym się zastanawiać. TGV w promocjach do Paris-Nord ma czasem taryfy za 19Eur., poza tym bezpośredni lot liniami TO/HV nie należy do najtańszych (jak są dostępne taryfy action, to jeszcze da się przełknąć). Koniec z końców jak ktoś nie lubi latać/ boi się etc. to najtaniej wyjdzie Polskie B.P. i jakieś last-minute HB na 7dni. Np. znajomy z Francji co roku lata na wakacje na południe Europy z... Polski, bo pakiet Paryż-WAW-Paryż wczasy, wychodzi taniej niż z tamtejszymi agencjami :)
andrzejtoulon 2012-03-27 15:05   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
ktgracz: wybralem taka opcje bo lot Nce-waw-nce kosztowal tylko 70 euro a to taniej niz pociag czy samolot do Paryza , a caly koszt lotu dla mnie jest identyczny jakbym mial leciec bezposrednio z nicei do lizbony. poza tym oprocz Madery spedzimy tez pare dni w Lizbonie a w we wroclawiu i tak musze byc dwa dni wczesniej dlatego lot z Wawy odpada...
andrzejtoulon 2012-03-27 14:58   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
ktgracz: wybralem taka opcje bo lot Nce-waw-nce kosztowal tylko 70
ktgracz 2012-03-27 14:40   
ktgracz - Profil ktgracz
ziberro: byłeś w czasie jednego z 2-3 najważniejszych wydarzeń na wyspie, więc nie jesteś do końca obiektywny hehee :)) Fakt faktem nawet mocno off-season jest bosko, aby tylko nie północy wyspy, gdzie ani zywej duszy i klimat dostarczony wprost z Azorów xD // Co do tej nadziei i czy tak pozostanie - jak będą się dalej rozwijać loty (częściej niż tylko 1x weekly na cały archipelag - w tym roku latem będzie to już 2-3x FNC i 1x PXO) z Polski to tylko kwestia czasu lub inaczej mówiąc ilości pozostawionych na murku pustych puszek po piwie Tyskie ;/ w tak mega czyściutkim i zadbanym zakątku świata. Ostentacyjne picie piwa z puszki, to wiadomo, a co do oszustów... spotkało mnie tam coś czego w Europie nie widziałem (szok jak cena coca-coli w chinach!) - w 2 z 3 hoteli/hosteli, gdzie miałem rezerwację przy check-in dali nam klucz i mimo 1-2x nalegania nie chcieli opłacenie z góry należności tylko przy check-out'cie!! Widzą w papierach, że Polacy i takie rzeczy - Kosmici jacyś!?
Teraz wyobraźmy sobie rodaka, który nawet jak nie jest na codzień drobnym cwaniaczkiem, a zabraknie mu po balowaniu na wyspie kasy na uregulowanie rachunku za hotel, co wtedy? Będzie miał na tyle przyzwoitości by skombinować pieniądze od kogoś z Polski, czy czmychnie ukradkiem z hotelu? Wystarczy takich 2-3 pacjentów i jak kolejny raz się tam zjawi normalny turysta z Polski, to widząc narodowość, będzie Aha: polaco = czyli specjalne traktowanie -> płatne z góry i kaucja 100Eur na ew. zniszczenia w pokoju ;/
ktgracz 2012-03-27 14:17   
ktgracz - Profil ktgracz
andrzejtoulon: ja też pokazując mojej parze seniorów, gdzie trzeba by się przeprowadzić na emeryturę (nie koniecznie pokrywaną w pełni ze świadczeń ZUS) nie leciałem z najbliższego mi WAW i wszystko za-rączkę. W Twoim przypadku albo bym się spotkał w WAW (podróż z WRO do WAW pkp da się wykonać) na odlocie z Okęcia grupą z jednego B.P. last-minute w marcu były 7dni po 1500zł/os. lub sam bym się przetransportował do Paryża lub od razu na BVA, seniora ktoś w Polsce pakuje w Wizza WRO-BVA i dalej z Paryża np. Transavia (jeżeli ktoś nie lubi latać ze stopem w LIS by EasyJet). Ot taka na szynko sugestia trasy. // Odkąd EasyJet zaczął liczyć koszty i zebrał dwa loty z Londynu w jeden startujący z LGW, zamykając STN z Polski nie jest już takie chop-siup i na forach wreszcie jest przeważnie cisza o FNC, a ten kto wie co tam lata i tak dotrze i nie koniecznie lotem z Berlina z przesiadką w LIS :D
ziberro 2012-03-27 12:55   
ziberro - Profil ziberro
Ano faktycznie, myślałem że to tylko sezonowo działa :-/
ktgracz 2012-03-27 12:55   
ktgracz - Profil ktgracz
Trasa (przeważnie przebiega właśnie nad Szwarzwaldem i Bazyleą) i numer rejsu się zgadza, tylko ten radar24 w czarterach lubi mylić lotniska docelowe.
zobacz link
ktgracz 2012-03-27 12:47   
ktgracz - Profil ktgracz
ziberro: nawet nie wiesz jak by się cieszył gdyby FNC z Polski było tylko latem i w kratkę/ nie każdego roku, a jest już 2-3 sezon całorocznym kierunkiem (Itaka, TUI) chlip, chlip... --> zob. rejs o 15:40 ;/
zobacz link
andrzejtoulon 2012-03-27 12:45   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
ktgracz zgadzam sie z toba calkowicie, mi tam przesiadki pasuja bo uwielbiam latac jak wszyscy tutaj chyba :,zreszta z Marsyli i Nicei mam wiecej mozliwosci dostania sie do Lizbony niz z Polski, ale w tym roku zabieram mame (ktora mieszka pod Wroclawiem) na 60 urodziny, ktora boi sie latac, nie zna jezykow obcych i nie wiedzialaby jak sie przesiasc, dlatego zarezerwowalem lot dla siebie NCE-WAW-WRO-CPH-LIS-FNC-LIS-WAW-NCE aby moc ja zabrac ze soba , przyznaj ze wro-fnc byloby znacznie prosciej dla wszystkich :)
walen 2012-03-27 12:40   
walen - Profil walen
Też mam taką nadzieję, że Madera, Porto Santo i Azory oprą się masówce polskich "turystów" w sandałach i skarpetkach i nadal będzie tam tak uroczo....
ziberro 2012-03-27 12:30   
ziberro - Profil ziberro
Madera jest zdecydowanie najprzyjemniejszym miejscem w Europie... i niech tak pozostanie. A chartery z Wawy to póki co jedynie na Porto Santo latają.
ktgracz 2012-03-27 12:28   
ktgracz - Profil ktgracz
Niestety od lata 2011 latają z WAW także na PXO.... ;( Przy okazji wysp na Atlantyku pozbawionych naturalnie żółtego piasku - hrrrr przeklęta Itaka w tym roku w WAW dodatkowo poleci na SPC i PDL - jedynie co pozostaje trzymać w kciuki, że ceny będą stale powyżej 2-2.5k zł i te dwa ostatnie, typowo nie-plażowe kierunki odwiedzą przyzwoici ludzie, z minimum pojęcia jak się zachować w miejscu gdzie jest się tylko gościem.
ktgracz 2012-03-27 12:24   
ktgracz - Profil ktgracz
andrzejtoulon: jak ucichło o FNC, to ja się osobiście z tego cieszę, bo tam NAS jeszcze NIE-ZNAJĄ lub przynajmniej nie znali 2-3 lat temu. Być może przez ostatnie 4lata jak latają czartery z WAW, powoli zaczynają nas poznawać od tej mniej fajnej strony ;/ Na Sardynii, Balearach, w Hiszpanii mamy już "renomę" znają nas (pijacy, krętacze lubiący śmiecić gdzie popadnie) od dłuższego czasu i teren jest już dawno spalony - wstępne nastawienie jest jak do turystów z Niemiec, UK czy Rosji. Jak jest cicho i nic direct z Polski nie lata, to Ci co mają tam dotrzeć (ekoturyści, a nie bydło) i tak znajdą sposób, a masówka w tym czasie niech robi siarę w Turcji, Egipcie czy Tunezji. Madera ma tą zaletę, że broni się przed plażowiczami z PL brakiem (poza dwiema sztucznymi w Calheta i Machico) plaż z żółtym piaskiem :D
andrzejtoulon 2012-03-27 11:23   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Ja tez uwielbiam to miejsce , dlatego wracam tam z przyjemnoscia :)
walen 2012-03-27 11:02   
walen - Profil walen
Madera - tylko na własną rękę gorąco polecam i służę pomocą.
as77 2012-03-27 10:42   
as77 - Profil as77
No to fakt, też szukałem, ale jakoś nie mogę znaleźć wycieczek na Maderę...
andrzejtoulon 2012-03-26 23:13   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
A o Maderze juz ucichlo a szkoda , musialem rezerwowac rodzicom lot przez cph, i lis ....
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy