Ruch lotniczy w I półroczu 2007

Ruch lotniczy w I półroczu 2007 W pierwszym półroczu 2007 roku polskie porty lotnicze obsłużyły 8 mln 586 tys. pasażerów i było to o 27,43 % więcej aniżeli w pierwszym półroczu 2006 roku. Blisko połowa, bo 4 mln 197 tys. pasażerów, została odprawiona przez warszawski port lotniczy. Analizując wyniki przewozowe rynku lotniczego należy jednak zwrócić uwagę na systematycznie zwiększający się udział...
01/08/2007 14:24   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
maxx 2007-08-04 13:46   
maxx - Profil maxx
...a dziś sobota, więc C0 z Ciampino opóźniony w Gdańsku tylko pół godziny. Pewnie ten tani nadbagaż tak długo ładowali... LO ze Sztokholmu i JFK (!) odwołany... C0 z Kos opóźiony godzinkę... C0 z Sizilien :P też godzinka... no taka sobie zwykła sobota... :P
maxx 2007-08-04 13:37   
maxx - Profil maxx
no FR jest fatalny, to prawda. Paolo - czytałem gdzieś parę dni temu dość oficjalne info, że NE wynosi się do Wiednia, a potem planuje ekspansję bardziej na południowy-zachód. Powiedziałbym, że FCO pasuje, ale zaraz mnie zakrzyczą :D
wojtek 2007-08-04 13:23   
wojtek - Profil wojtek
A w niedziele ten sam był w Dublinie.
szumny 2007-08-03 15:23   
szumny - Profil szumny
A jeszcze jedna niespodzianka z Eindhoven. We wtorek i czwartek pojawił się tam w tym samym czasie rejsowy samolocik Ryana - ten taki "dziwnie upierzony" (granatowo-błekitny. Myślałem że to samolot do specjalnych poruczeń Zarządu Ryana bo pojawiał się na fotografiach jak wizytowali RZE. A on rejsowy, chyba - bo nie jestem pewien - z Girony albo z Madrytu bo koło 9 rano.
humbak 2007-08-03 15:10   
humbak - Profil humbak
To podobnie wygląda w środku ten z "Bye bye SkyEurope". Też szmaciane siedzenia i kieszenie przed każdym siedzeniem.I szalony bród. Leciałem nim z Valladolid do Charleroi.
wojtek 2007-08-03 14:27   
wojtek - Profil wojtek
Paolo: te samoloty zmieniają miejsca. Nie są przypisane konkretnym bazom. Ja w maju leciałem Arrivederci Alitalia z Dublina do Warszawy, więc wtedy bazował w Dublinie. Przed moim lotem obleciał do Blackpool. Swoją drogą tragicznie ten samolot wygląda. Ma chyba dopiero 6 lat, a sprawia wrażenie piętnastoletniego. Ale są za to szmaciane siedzenia i kieszenie przed każdym siedzeniem :p
paolo-79 2007-08-03 14:00   
paolo-79 - Profil paolo-79
ja widzialem pare razy ZEGNAMY PLL LOT w HHN..a ten Arrivederci Alitalia bazuje w Bergamo...Natomiast ostatnio na CIA czesto widac mojego ulubionego FR z napisem 'BYE BYE BABY':)))
aynis 2007-08-03 10:15   
aynis - Profil aynis
Ja widziałam tego: "Żegnamy PLL LOT"...
szot 2007-08-03 10:07   
szot - Profil szot
pasazer: ale ja też widziałem FR z napisem "Bye, bye LOT" we Wrocławiu...
szumny 2007-08-03 09:39   
szumny - Profil szumny
Paolo: A wczoraj w Einhoven widziałęm piękny samolocik Ryana (Leciał do Bergamo) z napisem: ARIVEDERCI ALITALIA ;). Zastanawiam się dlaczego w wersji "na Polskę" było "Bye, bye LOT" a nie "Żegnaj LOT".
paolo-79 2007-08-03 03:02   
paolo-79 - Profil paolo-79
maxx:a'proposito bazy NE..jakos mi ten FCO pachnie ze tam sie Sky usadzi..nie mam mozliwosci nic z FCO niestety sie dowiedziec...ale pasuja mi jakos te puzzle ze Sky celuje w baze w Italii..Benelux odpada..DE tez..E absolutnie odpada.zostaje mi CH i IT..co Wy na to?bavok kochany wiesz cos?:)))
paolo-79 2007-08-03 02:54   
paolo-79 - Profil paolo-79
maxx:do post'u 22:47: AMEN :) i dobranoc:)
maxx 2007-08-03 01:02   
maxx - Profil maxx
ekstrawalizka tak...
aguirre 2007-08-03 00:30   
aguirre - Profil aguirre
maxx: czy to oznacza, że bagaż w Easy Jecie jest już płatny ?
maxx 2007-08-02 23:01   
maxx - Profil maxx
news: Easyjet wzorem FR wprowadza kolejną płatną usługę dodatkową, po speedy boardingu i opłacie za bagaż. Teraz pasażer w czasie rezerwacji może opłacić swego rodzaju składkę na pokrycie środowiskowych kosztów emisji CO2, jakie spowoduje jego przelot na danej trasie. Opłata w wysokości kilku euro ma być przekazana dla elektrowni wodnej Perlabi na rzece Chirizacha w Andach, w Ekwadorze. Podobne projekty od dawna dostępne są w kościołach - wierni mogą finansowo adoptować dziecko w biednym kraju afrykańskim, wpłacając kilka EUR miesięcznie....
wojtek 2007-08-02 22:52   
wojtek - Profil wojtek
Wzorem aynis->news ode mnie :p "Ukraińskie linie Aerosvit zamówiły u Boeinga siedem B737-800 (plus siedem opcji). Nowe samoloty zastąpią we flocie kijowskiego przewoźnika jednego 737-200, dwa -300, siedem -400 i dwa 737-500".
maxx 2007-08-02 22:47   
maxx - Profil maxx
Jaaaaaaa :) znowu nie wiem co powiedzieć. Paolo super że mnie bronisz, dzięki :P, ale czasami nie warto po prostu dać się podpuścić. Relax, take it easy... małe i większe YYY za relaks na forum. Są osoby, które muszą się popisać swoją wiedzą, albo czymś innym. Mi też się zdarza, ale staram się panować :D sztuką jest mieć wiedzę, ale umieć dogadać się z osobą niewykształconą... to jak z ciuchami - osoby naprawdę bogate nie kupują najdroższego garnituru, bo nie muszą sobie ani innym nic udowadniać. Korzystanie z tzw. atrybutów to domena osób aspirujących. Uff, koniec psychologii, jeszcze jedno YYY za miłość, przyjaźń i zdrowie psychiczne ;)
wojtek 2007-08-02 22:22   
wojtek - Profil wojtek
Ja bym dla odmiany powiedział, że Tunezja jest krajem berberyjskim, zamieszkiwanym przez Berberów, dla których wielką zniewagą jest nazwanie ich Arabami. Paolo: pamiętak, że ludziom trezba mówić to co chcą usłyszeć, żeby byli szczęsliwi. Nie warto się kłócić.
aynis 2007-08-02 21:46   
aynis - Profil aynis
YYY za miłą, kulturalną i przyjazną atmosferę, za to, że można pogadać o samolotach, lotnictwie itd :))
desert_eag 2007-08-02 21:25   
desert_eag - Profil desert_eag
YYY za co chcecie, byle w przyjaznej atmosferze :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy