SG może kazać zdejmować turban

SG może kazać zdejmować turban
21/12/2011 17:19   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_360a5 2011-12-27 10:24   
gosc_360a5 - Profil gosc_360a5
funkcjonariusz SG RP wykonywał swoją pracą - nadgorliwie czy nie to nie kwestia dyskusji. pasażer otrzymał polecenie, które mógł otrzymać i powinien się do niego zastosować, kropka.
z pewnością podczas lotów do/ z US głaszczą go po główce...
gosc_02b2d 2011-12-24 07:36   
gosc_02b2d - Profil gosc_02b2d
Bylem swiadkiem rozmowy tego Pana z SG. Powiem tak, polskich pogranicznikow trzeba wyslac do szkoly, zeby zdobyli nie tylko wiedze o swiecie ale rowniez nauczyli sie kultury. Po prostu...
pcharasz 2011-12-23 15:30   
pcharasz - Profil pcharasz
Natomiast, drogi Mietku, za takie dość szowinistyczne stwierdzenie "Niech się cieszy, ze może nosić swój turban, a nie narzeka" to w swoim kraju mógłby cię spokojnie pozwać do sądu (nie straszę, ani nic takiego, nie zrozum mnie źle, stwierdzam tylko fakt ;))
pcharasz 2011-12-23 15:26   
pcharasz - Profil pcharasz
Facet ma brytyjski paszport, więc jest Brytyjczykiem. W UK też nie ma większych problemów z wolnością religijną sikhów, nikt nie robi problemów z ich wyznania.
mietek 2011-12-23 13:57   
mietek - Profil mietek
Wyjątek potwierdza regułę;-)
domos 2011-12-23 13:45   
domos - Profil domos
mietku, akurat w Indiach ze swobodą religijną nie ma problemu... Sikhów jest jakieś 2% w całym kraju, a się nie skarżą zbytnio.
mietek 2011-12-23 13:39   
mietek - Profil mietek
Niech się cieszy, ze może nosić swój turban, a nie narzeka. W jego kraju pewnie nie ma takiej swobody w stosunku do innej religii jak u nas.
czester 2011-12-22 21:11   
czester - Profil czester
A ja zrozumiałem, że problemem dla Sikha było to, że kazano mu turban zdjąć publicznie (tzn. koło bramki, zamiast zaprowadzić do osobnego pokoju. Że potraktowano zdjęcie turbanu jak zdjęcie czapki a nie zdjęcie bielizny. I o to się czepia, że chciano go publicznie obnażyć.
gosc_e8240 2011-12-22 01:10   
gosc_e8240 - Profil gosc_e8240
@marqoos_pl: Prymasa nie "chciał" tylko skutecznie przeszukał funkcjonariusz na bramce szczecińskiego lotniska. Prymas Glemp nie zgłaszał pretensji. Niestety świadkiem tego był poseł Joachim Brudziński pasażer tego samego lotu SZZ-WAW. I w ten sposób przestrzegający przepisów człowiek wyleciał z roboty bo doniósł na niego szczeciński poseł PIS.
marqoos_pl 2011-12-21 23:54   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
A jak prymasa (pikającego w bramce) jeden ze SG chciał przeszukać, to niemal z roboty wyleciał... Ot, taka to polska sprawiedliwość.
pcharasz 2011-12-21 23:46   
pcharasz - Profil pcharasz
Twój dom to miejsce prywatne, a międzynarodowe lotnisko to miejsce publiczne. Tu nie chodzi o żadne obyczaje, tylko zwykłą nadgorliwość. Facet wyraźnie powiedział, że nie miałby problemu z tym, żeby kazali mu zdjąć turban kiedy to będzie KONIECZNE. A jeżeli ktoś przechodzi przez bramkę i nic nie pika, a na dodatek przecież można też ten turban pomacać i tym samym sprawdzić czy coś pod nim jest, to o co chodzi? Że niby pod turban można coś schować? Ale przecież, za przeproszeniem, mogę sobie i do majtek schować co mi się podoba i jeżeli nic nie zapika, to na 99% nikt mi nie będzie majtek kazał zdejmować! Więc jak dla mnie, facet ma 100% racji. Co innego, jeżeli rzeczywiście bramka pika, ręczny skaner też pika przy turbanie, wtedy bierze się taką osobę do osobnego pokoju i prosi o zdjęcie turbana. Tak to wygląda w cywilizowanych krajach.
gosc_4bcc5 2011-12-21 23:16   
gosc_4bcc5 - Profil gosc_4bcc5
jak sie przychodzi do kogos do domu to sie szanuje obyczaje w domu gospodarzy!!!! podobnie jest jak sie
przyjezdza do innego kraju
jak mnie nie odpowiadaja zasady w czyims domu to tam nie chodze!!!!
proste?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy