Przełomowy czas dla Wrocławia

Przełomowy czas dla Wrocławia
14/12/2011 23:06   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
rafalpd 2011-12-16 14:37   
rafalpd - Profil rafalpd
tak raf - masz racje - decyzja o bazie gdzie indziej jest zwiazana z baza we WRO - przeciez to mozna tworzyc na zasadzie analogii... kon by sie usmial.... decyzja o bazie w X jest podejmowana na podstawie warunkow w X a nie w Y. Nie pracuje w FR w operations wiec nie wiem ktory samolot co robi dopoki nie widze rozkladu, za to wiem (z pewnych zrodel) co mniej wiecej jest planowane (bez zbytnich szczegolow) i raz to sie sprawdza raz nie bo plany sie zmianiaja z dnia na dzien. To co wiem napewno to to ze druga maszyna we WRO bedzie jeszcze w 2012 a WRO ma 5-letni kontrakt i FR bedzie sam za swoje srodki stawiac hangar
gosc_e793a 2011-12-16 14:23   
gosc_e793a - Profil gosc_e793a
mysle ze FR szybko z Polski sie zwinie, moze baza we WRO bedzie te 5 lat jak przewiduja umowa ;D, ale Polacy to nie Hiszpanie, Brytyjczycy czy Włosi, po pierwsze mniej zamozni po drugie latanie to dla 75% to nadal luksus chociazby FR i W6, podobnie bedzie z baza w Modlinie, Warszawa to zadna atrakcja turystyczna, Krakow w Europie jest bardziej znany od naszej komunistycznej stolicy, zastanawiam sie dlaczego FR w KRK najpierw nie otworzyla bazy, bo moim zdaniem bylby to pewniak, a co do Modlina to beda zdazowane najwyzej 2 samoloty, zastuj i cofka FR i na tym tyle moze za 10 lat beda lepsze perspektywy ;D
raf 2011-12-16 14:07   
raf - Profil raf
zarejstrowany jestem na tym forum od 2005 roku, baza ryana miała już powstać wszędzie, dopiero w 2012 powstanie pierwsza, wszystko zależy od powodzenia tej bazy.
a tak jesteś blisko z ryanem, że nawet nie wiedziałeś, że Pize bedzię obsługiwał samolot z Pizy.
Na tym forum wszechwiedzących, i mających newsy z pierwszej ręki było pełno, więc daj sobie spokój.
nederland 2011-12-16 13:59   
nederland - Profil nederland
jesteś z nią blisko. wiesz lepiej
rafalpd 2011-12-16 13:50   
rafalpd - Profil rafalpd
no to w koncu jestesmy "on the same page" - 2 mln we WRO w 2012 "i za to z Toba wypije" zas co do tego ze FR wymysli cos czego nikt sie nie spodziewa jest berdziej niz pewne - z tym ze moze to byc in plus dla Polski .... :P
as77 2011-12-16 13:49   
as77 - Profil as77
np. 10 samolotów w KTW, hahahah :D
nederland 2011-12-16 13:48   
nederland - Profil nederland
rafaello się nie burz i przestań wierzyć w cuda. trzymam kciuki za wro i 2 mln, ale nie zdziwi mnie jeżeli fr wymyśli coś czego nikt się tu z Nas nie spodziewa. ot!
as77 2011-12-16 13:43   
as77 - Profil as77
ale się spinacie :D Poczekamy, zobaczymy. Linie mogą obiecywać i dużo mówić, ale nagle przychodzi kryzys i wszystko się zmienia. Jak chce tylko tego, czego życzy sobie każdy pasażer - aby z najbliższego sobie portu mógł spokojnie, i bezpośrednio, dolecieć tam gdzie chcę. Oczywiście, lotów Do L.A czy SIN się raczej nie doczekamy, ale połączenia z większymi europejskimi miastami chyba są bardziej realne (mam tu na myśli głównie powtarzany przeze mnie wiele razy MAD) :)
rafalpd 2011-12-16 13:33   
rafalpd - Profil rafalpd
@nederland - troche kultury prosze ... to gdzie co masz raczej nikogo nie interesuje; tak samo wyznanie ze wolisz facetow - nic nam do tego - twoja osobista sprawa preferencji :P @raf nieprzewidywalny jest FR w przypadku braku wywiazywania sie drugiej strony z umow - to ze strony WRO nie grozi - to nie Bydgoszcz, Alicante czy Girona. Ja mam luz ale jak sie cos wyglasza to wypadaloby cos na ten temat wiedziec a nie jak np kolega nederland z zawisci lokalnej snuc dziwne domysly
nederland 2011-12-16 13:26   
nederland - Profil nederland
w dupie mam czy jesteś bliżej fr czy nie, ja tam wole facetów od maszyn, czy linii lotniczych, załóż się ze swoją mamą, z nią wygrasz.
raf 2011-12-16 13:24   
raf - Profil raf
rafałpd trochę luzu, ryan jest nieprzewidywalny, (więc nawet jak jesteś blisko, może nawet sypiacie ze sobą) powinieneś o tym pamiętać !
rafalpd 2011-12-16 13:14   
rafalpd - Profil rafalpd
nederland - jak jestes pewny potkniecia to zapraszam do zakladu - WRO w 2012 - 2 mln pax. 2-gi samolot dla WRO juz w 2012, do 2013 4-5 baz FR w PL... jestem troche blizej FR niz Ty :) a WRO ma podpisana umowe na 5 lat z FR i przez te 5 lat FR nie bedzie sie chcial zwijac a raczej bedzie sie rozwijal we WRO - zwlaszcza ze beda budowac wlasny hangar a crewroomy bedzie mial zlokalizowane o wiele lepiej niz W6 w nowym terminalu
gosc_f0640 2011-12-16 12:55   
gosc_f0640 - Profil gosc_f0640
a latem z Poznania do Oslo będzie 3x Norwegian, 3 wizz, 2 ryan czyli 8
nederland 2011-12-16 12:54   
nederland - Profil nederland
rafalpd i ta Twoja pewność co do FR, błagam Cię :D nie zdziw się jak FR się potknie, stwierdzi, że woli Modlin i tam się przeniesie szybciej niż Ty napiszesz tu post ... :D
nederland 2011-12-16 12:52   
nederland - Profil nederland
prestiżowe pod tym względem, że tylko z WRO i KRK można tam lecieć :) a rafalpd, nie podniecaj się tak statystykami :)
solokhumbu 2011-12-16 12:47   
solokhumbu - Profil solokhumbu
As77: W6 na 100% nie przywróci FRL z WRO, nie ma kiedy, no chyba, że 4 i 7, wylot z WRO 23:10 ;-) A ogólniej: potencjał w lotniskach jest spory, POZ ma nagle 6 (zamiast 3 latem) połączeń weekly do Oslo, 4 zamiast 2 (a ubiegłej zimy 1) tygodniowo do Rzymu i póki co ani FR ani (tym bardziej) W6 liczby lotów nie ograniczają. Oby tak dalej!
as77 2011-12-16 11:08   
as77 - Profil as77
Ja myślę, że nowe trasy przyniosą sporo pasażerów. Paryż, zdublowany, ale widocznie jest popyt na 4-5 lotów tygodniowo. Zresztą W6 zwiększał w sezonie letnim częstotliwość na tej trasie. Malmo tez się utrzyma, Skandynawia jest teraz popularna, a ze Sturup blisko do Kopenhagi czy innych miast regionu. Malta? Zobaczymy, może to byc klapa, albo hit sezonu. Trzeba poczekać trochę. Najbardziej ciekawi mnie ilość połaczen do Włoch. Przez długi z WRO latały samolot tylko do Mediolanu, potem wcale, a teraz, jeśli W6 przywróci Forli, to mamy już 6 połączeń, a to pewnie nie koniec nowości Ryanaira. Potencjał w regionie jest ogromny, a lotnisko, jak się postara, to może w przyszłości być dużym portem lotniczym. Życze Wrocławiowi jak najlepiej, i czekamy na kolejne nowe trasy. Teraz coś hiszpańskiego, bo dawno w tamtym rejonie nie słyszeliśmy o nowościach :D
rafalpd 2011-12-16 10:53   
rafalpd - Profil rafalpd
napewno nie wszystkie zostana na zime. Malta z powodzeniem lata pelna w zimie do innych destynacji wiec jej bym automatycznie nie skreslal z zimowego rozkladu z gory. MMX - przypatrz sie oblozeniu SAS-a do CPH i polec kiedys do Kopenhagi zeby sie przekonac jak czesto uslyszysz polski jezyk na ulicach i bedziesz mial odpowiedz dlaczego 3x w tygodniu MMX to wcale nie jest za duzo bo z CPH to rzut beretem i dodatkowa mozliwosc TANIEJ wyskoczyc do domu
gosc_0ff66 2011-12-16 10:38   
gosc_0ff66 - Profil gosc_0ff66
@rafalpd Wątpię żeby wszystkie nowe kierunki od marca pozostały w sezonie zimowym np. do Malty czy do Pizy. Z kolei MMX 3 razy w tygodniu moim zdaniem to za często i raczej ograniczą, jeśli nie zamkną teo kierunki, podobnie z Paryżem(konkurencja Wizza).Tak więc nowe kierunki od FR nie dadzą 250tys a bliżej 150, no chyba, że zasypią nas kolejnymi nowościami
as77 2011-12-15 16:10   
as77 - Profil as77
nederland: Połączenie z Maltą jest prestiżowe tylko dla kogoś, kto na Maltę chce latać... Poza tym boomu turystycznego tam nie bedzie. To nie jest Londyn czy Paryż :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy