Balice chcą konkurować z Okęciem

Balice chcą konkurować z Okęciem
13/12/2011 22:01   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_e1811 2011-12-16 21:40   
gosc_e1811 - Profil gosc_e1811
Przez 2 lata nie było bankomatu w terminalu krajowym o czym my tu mówimy? brakuje podjazdu z parkingu z bagażem, elementarnych rzeczy nie ma
tomwkr7 2011-12-14 15:59   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
mietku a czy to ci nie zakrawa na kpinę? Nie trzeba Pamuły.
zobacz link
pcharasz 2011-12-14 15:38   
pcharasz - Profil pcharasz
tomwkr7: To bardzo dobrze, że człowiek taki jak pan Pamuła chce coś zrobić. Tylko, że mężczyznę ocenia się nie po tym, jak ładnie o tym opowiada, tylko po tym, co zrobił by to osiągnąć, albo jeszcze lepiej - po efektach. A jakie są efekty tego gadania, to widzimy - marne. Cieszę się bardzo z powodu KBP czy SVO z KRK, ale w porównaniu z opowieściami o tym, jakie to nowe kierunki nie ruszą już niebawem, to i te destynacje jakoś bledną. Nie wydaje mi się, żeby pan Pamuła miał jakiś pomysł na to, by konkurować w cargo nie tylko z WAW, ale choćby, a może i szczególnie - z KTW.
gosc_c3ee7 2011-12-14 15:16   
gosc_c3ee7 - Profil gosc_c3ee7
Też mi sukces Krakowa - rozwijać sie w oparciu o Ryana. Długofalowo to będzie porazka, według mnie Kraków powinien bazować na przewoźnikach tradycyjnych, rozwijać rejsy na Atlantyk a nie low costy typu FR. Zresztą widać jak maleją zyski spółki zarządzającej lotniskiem.
4tech 2011-12-14 15:02   
4tech - Profil 4tech
hm , cały czas chyba rozmijamy się w rozumowaniu:) nie chodzi o ambicje bo je powinien mieć każdy tylko o sposób ich wyrażania ( artykułowania), gdyby p. Pamuła nie twierdził jakiś czas tamu że linie LCC są " be" i KRK ich nie potrzebuje a następnie KRK staje się bodajże jednym z największych benificjentów ruchu LCC to chyba ktoś mija się z prawdą ( wiem tylko świnia zdania nie zmienia):) podobnie w przypadku lotów za " wielką kałużę" po wycofaniu sie LO ( zresztą wg. mnie słusznego)...i tak wiesz można wymieniać i wymieniać. Myślę że p. Pamuła powinien czasami trochę "zamknąć się w sobie" :) zanim coś chlapnie...
tomwkr7 2011-12-14 14:53   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
No dobrze ale czy to źle że człowiek by chciał coś dobrego zrobić? Fakt że jego wyobraźnia jak na tę chwilę jest wybujała i może na chwilę obecną to za wysokie progi jak na Balice ale w przyszłości kto wie. To typowa Polska mentalność naśmiewać się z kogoś kto coś chce osiągnąć. Ja też jakimś zwolennikiem Pamuły nie jestem ale szanuje go jako człowieka za ambitność. Jak do tej pory KRK raczej zyskują niż tracą więc chyba taki zły nie jest.
mietek 2011-12-14 14:49   
mietek - Profil mietek
tomwkr7: czyli jednym słowem uważasz, że pan Pamuła nie przesadza i że zachowuje się racjonalnie? Nie uważasz również, że jego własne badania, że połączenie do ORD było opłacalne są nic nie warte, bo opierają się tylko na LF? Czego ja mam jemu czy KRK zazdrościć? Jak dla mnie to ja bym się wstydził kogoś takiego, ale każdy robi jak uważa...
4tech 2011-12-14 14:48   
4tech - Profil 4tech
tomwkr7, tu nie o zazdrość chodzi tylko o postawę pana prezesa.
tomwkr7 2011-12-14 14:32   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
No właśnie za każdym razem tak się przypomina bo to jedyny argument jak widzę. Wszystko jest realne. A Pekin jeszcze nie ruszył podobnie jak Moskwa z KRK wiec z tym entuzjazmem bym się wstrzymał.
Ale odpuszczam bo widzę że tu większości zazdrość przemawia niż zdrowy rozsądek.
mietek 2011-12-14 14:15   
mietek - Profil mietek
Zresztą wcale się nie uczepiłem tego Miami tylko tak mi się przypomniało:-) I rozbawiło;-)
mietek 2011-12-14 14:14   
mietek - Profil mietek
tomwkr7: Ale czy prezes na przykład WAW pisze, że beda połączenia do Rio lub Sydney? Nie, bo to nie jest realne, a pan Pamuła nie jest osobą prywatną, która o czymś marzy tylko prezesem drugiego co wielkości portu w Polsce i opowiada brednie. Akurat Pekin startuje w połowie 2012, więc pudło, a co do prezesa portu w Lublinie to też go wyśmiewałem, jak i Pamułe...
cani 2011-12-14 14:06   
cani - Profil cani
4tech: pan prezes portu w Krakowie to taki Robert Mateja polskich zarządców lotnisk, więcej komentarza nie trzeba :-)
4tech 2011-12-14 14:04   
4tech - Profil 4tech
A jeszcze nie tak dawno p. Pamuła coś twierdził że go LCC jakoś nie iterere;) no a teraz chyba najwieksza ulość połaczeń liniami typu LCC w PL...;)
tomwkr7 2011-12-14 13:52   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
mietku a ty czepiłeś się tego Miami, Kuby jak rzep psiego ogona. Jeden i ten sam argument ciągle jest podawany. Prezesi Lublina też mówili że żadnych LCC u nich a teraz się proszą, prezesi LOT obiecują Pekiny, Tokya itp. a Dreamliner-ów nie umieją na czas załatwić. Podobne zarzuty można i w innych portach znaleźć. Dlaczego ich się nie czepiacie tylko Pamuła i Pamuła.
mietek 2011-12-14 13:20   
mietek - Profil mietek
gosciu: smiejemy z tego co on gada: NYC, Kanada, Miami, Kuba...to są brednie i wszyscy co się choć troche znają to wiedzą. A prezez portu lotniczego nie powinien opowiadać o takich bajkach prawda?
mietek 2011-12-14 13:02   
mietek - Profil mietek
Czy ja wiem, czy załatwił? To, że chciał to nie znaczy to akurat jego zasługa...Dla mnie to zwykłe połączenie przed euro, zobaczymy jak będzie dalej.
gosc_2c090 2011-12-14 12:42   
gosc_2c090 - Profil gosc_2c090
Śmiejecie się z Pamuły a zobaczcie ile KRK ma połączeń i ile nowych powstało. Może nie wszystkie to jego zasługa ale w jakimś stopniu się do tego przyczynia.
Więc nie wiem z czego się tu śmiać.
nederland 2011-12-14 12:21   
nederland - Profil nederland
i KBP nie ma, a SVO jeszcze nie ruszyło. never know.
cani 2011-12-14 12:19   
cani - Profil cani
Do SVO na pewno nie załatwił Pa(muł)a, to było załatwiane na wyższych ministerialnych stołkach i to bardziej żądanie strony rosyjskiej było niż polskiej.
ostenburg 2011-12-14 11:55   
ostenburg - Profil ostenburg
Aaaale połączenia do SVO i KBP załatwił!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy