Zrobieni w jelenia

Zrobieni w jelenia Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice poinformował tanie linie lotnicze Ryanair o zagrożeniu spowodowanym przemieszczaniem się dużych grup jeleni w bardzo bliskiej odległości od pasa startowego - czytamy w komunikacie przewoźnika. Piloci nie są w stanie zauważyć jeleni w ciemnościach, co zagraża bezpieczeństwu. W rezultacie samoloty Ryanair nie mogą startować, ani...
21/02/2007 02:31   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
szumny 2007-02-26 11:52   
szumny - Profil szumny
A to taka informacja pięknie łącząca się z tematem zwierzyny, ogrodzenia i lotniska o którym niewiele osób ma pojęcie. Informacje zasięgnięte ze strony nocowanie.pl. Wg mnie trochę przesadzone jeśli chodzi o parametry ale poniewż chyba jest to ciekawa informacja to ją podaję: "W latach 70 – tych XX w. rozpoczęto na terenie Arłamowa i kilku pobliskich wsi budowę rządowego Ośrodka Wypoczynkowo-Łowieckiego. Jego powierzchnia objęła ponad 30 tys. hektarów i została ogrodzona dwumetrową siatką o długości 128 km. W ogrodzeniu znajdowały się jednokierunkowe przejścia dla zwierząt, umożliwiające tylko wchodzenie do środka.(...) Ośrodek służył jako miejsce polowań dla elity partyjno-rządowej oraz ich gości z bratnich krajów. Dla nich też zostało zbudowane specjalne lotnisko w Krajnej w pobliżu Birczy z pasem startowym o długości 3 km, na którym mogły lądować nawet wojskowe samoloty typu "Mig" czy "Su". "
chromista 2007-02-25 22:43   
chromista - Profil chromista
Paolo jest podroznikiem:P hehehe:D
paolo-79 2007-02-25 19:24   
paolo-79 - Profil paolo-79
kochany/a zzz czasem warto popatrzec na profil...czesto jestem w polsce i w innych miejscach.zawodowo.no i jasne ze jak jestem w PL korzystam z neo:)pozdrawiam goraco
1234kuba 2007-02-24 18:08   
1234kuba - Profil 1234kuba
zzz: Może kogoś odwiedził w Polsce.
gosc_zzz 2007-02-24 13:43   
gosc_zzz - Profil gosc_zzz
paolo-79: Ciekawe w jakim to miescie mieszkasz ktore ma baze Ryanaira. Nie wiedzialem, ze mozna dostac neostrade za granica.
michalb 2007-02-23 11:21   
michalb - Profil michalb
swego czasu zachwycalem sie lotniskiem w balicach,ale troche zmienilem zdanie po ostatniej wizycie.zaczne od tego ze automat na bilety nie dzialal ( przynamniej byla jakas kartka z informacja naklejona). kolejka do taksowek kilometrowa i zadnej taksowki,gdy juz po okolo 20 minutach dostalem sie do taksowki szok mnie ogarnal gdy dojechalem na Krakow Glowny i kierowca powiedzial 98 zl.dla przylkadu kilka miesiecy wczesniej wzielem taksowke z allegro i zaplacilem 25 zl.pod sam hotel w centrum miasta. za taksowke w wroclawiu zaplacilem 40 zl.w nocy a w lodzi 35 zl. zadnej zwierzyny na balicach nie widzialem moze dlatego ze byla noc,za to widzialem w drodze powrotnej na lotnisko przepas pomiedzy szynobusem a peronem.lotnisko jest bardzo male i ciasne.ja osobiscie lubie sklepy cepelia (choc nie robie tam zakupow) to takie polskie.w irlandii maja sklepy guinnessa z pamiatkami.FR zawsze szukal dziury w calym
airliner 2007-02-22 22:10   
airliner - Profil airliner
Przeniesienie kilku operacji z Balic Ryanaira do Rzeszowa nie ma nic wspolnego ze zwierzakami... Taka to wlasnie polityka tej smiesznej linii...
paolo-79 2007-02-22 21:48   
paolo-79 - Profil paolo-79
Stenus:no urokliwa:)bron boze nie podawaj linka do tej strony bo wyrzuca nas stad wszystkih,mnie za pisanie nie na temat,Ciebie za kryptoreklamy...Chromista,zgadzam sie,WRO to nawet bardziej golebnik,b Balickie kury by sie tam nie pomiescily...ale we WRO tak rozplanowane sa loty,w odstepach czasowych ze na lotnisku WRO jest gora 2 loty co pol godziny i wszystko leci, ze tak powiem beztlokowo...a do BALIC zwalilo sie pelno linii ( co jest super faktem),ale bez ladu i skladu tak ich wrzucono do tego kurnika..No i ciasno tam okropppppnie!!
humbak 2007-02-22 21:44   
humbak - Profil humbak
paolo79: od razu zaznaczam, ze owa "czarownica Etiuda" nie jest mojego autorstwa, tylko przeczytana na innym forum lotniczym. Ale urokliwa nazwa niezmiernie. :o)
chromista 2007-02-22 21:28   
chromista - Profil chromista
hmmmmmmm paolo 79 no to esej napisales do mnie:) oj no moje oczy juz troche lotnisk widzialy:)te najwieksze w Europie tez:)no a napewno moim zdaniem gorszy kurnik jest np we wroclawiu no nie mowie o Etiudzie:P pozdrawiam
paolo-79 2007-02-22 19:47   
paolo-79 - Profil paolo-79
Stenus:czarownica Etiuda,dobre hehe...No nic, najwyzej admin odbierze mi zielone tlo za off topics, ale musze tu wklepac dowcip,jaki dzis slyszalem: Przychozi baba do lekarza,a lekarz w Irlandii...hehe..Zeby nie bylo az tak offtopic'owo,moze powiem: Przychodzi jelen do lekarza...
paolo-79 2007-02-22 19:43   
paolo-79 - Profil paolo-79
Chromista:zazdrosny o baze FR nie jestem,bo mieszkam w miescie,ktoe ma juz baze FR:)A i moje drugie rodzinne miasto,WR,tez ja bedzie wkrotce miec:) uwierz mi,nie jestem pretensjonalny ani fochowaty,tym bardziej jak latam tania linia,niczego nie wymagam,zadnych kwiatow,dywanow w KRK,ani innych rodzajow krakowskiego folkloru bo na Balicach i tak na wstepie jest go dostatek-inwentarz wypasany wokol lotniska,Panie w info jak z lat 70tych i kioski obweszone cepelia.Wiesz,czego wymagam,placac oplate lotniskowa?Elementarnych rzeczy:tego,ze w informacji lotniskowej otrzymam info na poziomie informacji 'Miedzynarodowego',jak go nazwacie,portu.Na razie ta informacja jest na poziomie stacji pkp koluszki.I wymagam jeszczetylko jednego-jak wchodze do tego terminala wielkosci sklepu LIDL,chcialbym dojsc do checkin mojego lotu bez przepychania sie miedzy kolejkami do innych check-in...Jeszcze jedno do chromisty:i korrado,i gs tez wdzieli kaczki,kury i ta slynna koze przy stacji kolejki..Wiec z moja rozpoznawalnoscia zwierzat jest ok,mimo iz nie pamietam czy mialem w szkole cos takieg jak biologia hehe...Przyznaje,podobnie jak Mimis,ze 'airside' w Balicach jest fajna i nie ciasna,w porownaniu do hali odlotow/przylotow...No i wiesz,chromista,nie wiem jakie lotniska Twe oczy musialy widziec skoro takie ekstazy wylewasz na Balice?Byle w Jakucku?Kabulu?Czy cos jeszcze bardziej hardcoreowego?
gosc_ 2007-02-22 18:45   
gosc_ - Profil gosc_
To jest skandal! Jak w Łodzi był poszerzany pas i wieczorne samoloty z Dublina nie mogły lądować to nie nam zmieniono rozkładu. A dlaczego teraz ma tracić Łódź, tylko dlatego, że w Krakowie są jakieś jelenie??!!
gosc_klien 2007-02-22 15:57   
gosc_klien - Profil gosc_klien
Chcialem sie odniesc do sprawy pan w informacji... Ja latalem juz kilka razy z Balic i zawsze panie i panowie w informacji udzielali mi rzetelnej informacji o wszystko co spytalem..I wcale nie wygladaly jak kury ;) nawet sie usmiechaly :)
humbak 2007-02-22 15:26   
humbak - Profil humbak
Mimis: hehehe, no ale nie moglem pzreciez podac nazwy zrodla, bo by mnie moderator zagryzl za "podawanie konkurencyjnych portali o lotnictwie". :o))))
gosc_hey 2007-02-22 14:38   
gosc_hey - Profil gosc_hey
ha ha chcieli po prostu zmienic godziny to jakis wykret musial sie znalezc ha ha, ale godziny teraz sa lepsze
gosc_;) 2007-02-22 13:27   
gosc_;) - Profil gosc_;)
a ja jestem za tym bo dzieki tym zwierzaczkom rzeszow zyskuje ;) a inni traca ;d
mimis 2007-02-22 12:45   
mimis - Profil mimis
@Stenus: Chyba nawet wiem gdzie ;).
mimis 2007-02-22 12:44   
mimis - Profil mimis
A pewnie jak zwykle - powody operacyjne. Np. w Anglii jest teraz "half term" czyli takie tygodniowe ferie - może zdecydowali dodać trochę lotów gdzieniegdzie z powodu zwiększonego ruchu? A może mają kilka szczegółowych przeglądów samolotów na raz? Można gdybać. Co do szynobusu to właśnie przeczytałem, że wczoraj przyjechał nowy z fabryki, więc pewnie za parę dni zacznie jeździć i "się nie będzie psuło".
humbak 2007-02-22 12:38   
humbak - Profil humbak
paolo79: Gdzies przeczytalem jakis czas temu bardzo piekne okreslenie terminalu Etiuda - CZAROWNICA ETIUDA. Przez dobre kilka minut kotlowalem sie na podlodze ze smiechu.... PS. Bardzo milo, ze wrociles do swojej "kontrowersyjnej" fotki, zamiast tego granatowego Jumbo. :o)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy