Już jest Rzeszów - Nowy Jork!

Już jest Rzeszów - Nowy Jork! Polecimy z Rzeszowa do Nowego Jorku. I to już w czerwcu. Po trwających kilka miesięcy negocjacjach zarządu rzeszowskiego lotniska z władzami LOTu jest decyzja w sprawie transatlantyckiego połączenia z Jasionki. Polskie Linie Lotnicze LOT już 2 czerwca uruchamiają bezpośrednie połączenie z Rzeszowa za Atlantyk. I to na dwa lotniska; Nowy Jork John F. Kennedy (JFK) i...
13/01/2007 15:57   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_saraa 2007-01-26 23:08   
gosc_saraa - Profil gosc_saraa
pamietam jak wracalam z nowego jorku ... dwa lata temu i mialam leciec do krakowa z przesiadka w warszawie ... jeszcze dobrze nie wysiedlismy na okeciu a nasz samolot niby co mial leciec do krakowa polecial gdzies do innengo miasta w polsce ... pozniej mialam czekac pare godzin na nst ale niestety ten tez polecial gdzies inndziej ... dopiero po 9ciu godzinach czekania (a mialam czekac 15 minut) polecialam do krakowa ... DRAMAT ! lot sie pogorszyl, kiedys to byl prestiz dla polski a teraz nalezy sie wstydzic za to jak nas personel lotu traktuje ... saraaa18!
gosc_pasaz 2007-01-22 12:54   
gosc_pasaz - Profil gosc_pasaz
smieszne to wszystko, oby tylko lot nie wybil sobie zebow na tym polaczeniu, dla mnie potencjalu brak, bo ilu tych podkarpackich gastarbaiterow tygodniowo lata do usa?
katowiczan 2007-01-18 09:18   
katowiczan - Profil katowiczan
PolishKid - pare lat temu to Swiss latał też z GVA do WAW na Saabach 2000, ach czego to nie było parę lat temu:)
gosc_gosc 2007-01-18 00:55   
gosc_gosc - Profil gosc_gosc
Zupelnie nie rozumiem, o co ten szum. Kazdy leci tym, czym chce. Jesli LOT, w swoich taryfach potrafi zapelnic samolot, to po cholere ma te taryfy obnizac? Jesli ktos z jakich wzgledow woli leciec LOTem, czy to ze wzgledu na najszybsze polaczenie, czy na polskojezyczny personel, to ma do tego swiete prawo. I jeszcze jedno. Jesli nie mam niebezpiecznych, albo cuchnacych przedmiotow, to nikomu nic do tego, co mam w bagazu.
Na marginesie powiem jeszcze, ze LOTem latam rzadko :)
paolo-79 2007-01-17 13:14   
paolo-79 - Profil paolo-79
wostatnim komentarzu z 21.35 mialem na mysli 'luxusowymi klasami-w samolotach', nie trasami, jak napisalem...Tacy, jak dolina lotnicza,gdyby troche pozwiedzali swiata,widzieliby, w jaki sposob to robi czy to Holender,czy Francuz, ktory wybiera ekonomiczne opcje, co nie znaczy ze nie stac go na te lepsze...To nowobogaccy chca sie zachlystywac klasa biznes, wyzywaja sie na obsludze hoteli, a z lotniska do miasta chca jezdzic tylko jakims lux prywatnym autem...Inna sprawa, ze jest w polsce wielu, ktorzy nie moga sobie wyobrazic, ze sa w Polsce i tacy, ktorzy jezdza do USA turystycznie. Skoro zarabiam lepiej w europie, po co mi pracowac w USA? to mialem na mysli piszac o klienteli LOTU lecacej za ocean...
gosc_ThePo 2007-01-17 09:57   
gosc_ThePo - Profil gosc_ThePo
katowiczan - a wiesz, ze jest cos takiego jak likwidacja polaczen??? :-)))) jeszcze pare lat temu ta trase obslugiwal swiss na embraerach
gosc_tRav 2007-01-17 01:23   
gosc_tRav - Profil gosc_tRav
paolo-79-bardzo trafny komentarz, coz malo sie widzi, gdy sie niewiele widzi.Pozdro
paolo-79 2007-01-16 21:35   
paolo-79 - Profil paolo-79
dolina_lotnicza,jeszszce jedno,jakbys wiedzial na czym polega turystyka i zwiedzanie swiata,wiedzialbys tez ze nie polega to na latanie luxusowymi trasami i spaniu w lux hotelach...ale czego wymagac od takich jak Ty...jestes pewnie jednym z tych turystow, z jakimi pracowalem,ktorzy przyjezdzaja do wloch i zadaj na kolacje pierogow, a spiac w hotelu *** zadaja aby obsluga nosila im bagaze...
paolo-79 2007-01-16 21:26   
paolo-79 - Profil paolo-79
dolina lotnicza-zdecyduj sie: do roboty czy na wakacje...?tak, w przeciwienstwie o nowotarskich babc latam do usa w celach turystycznych i interesuje mnie jak najtanszy lot bo to tylko jeden z elementow mojego urlopu...tacy jak ty czy te bebcie nie wiecie co to spac w hotelu wusa bo spicie po greenpointach u rodzin...Wiec nie czepiaj sie tych,ktorzy chca znalezc tani lot aby poleciec na wakacje do usa...
1234kuba 2007-01-16 20:22   
1234kuba - Profil 1234kuba
Dziękuję za pozdrowienia! :)))
gosc_dolin 2007-01-16 20:04   
gosc_dolin - Profil gosc_dolin
Jak czytam wypowiedzi niektórych to ze śmiechu pękam :D
Najpierw wyśmiewają ludzi, że wiocha, że górale, że wstyd itp. Wielkopaństwo się odzywa! A potem zaraz piszą jak tu grosiki zaoszczędzić żeby do roboty do usa jak najtaniej na wakacje pojechać z pięcioma przesiadkami. Żałośni jesteście. Jak tacy światowcy z Was to biznes klasę kupcie.
Ci co "biznesem" latają nie mają czasu na pisanie pierdół na forum. Pozdrawiam tych normalnych.
gosc_yetin 2007-01-16 00:19   
gosc_yetin - Profil gosc_yetin
napewno cieszy takie polaczenie; aczkolwiek sceptycznie patrze na oblozenie lotow z Rzeszowa; ponadto loty starymi juz 767 nie naleza do przyjemnosci + wysoka cena czyni ta oferte malo atrakcyjna. wydaje mi sie ze loty zostana pozniej zawieszone ale byc moze sie myle.
rufus 2007-01-15 23:35   
rufus - Profil rufus
Jak na razie to nie ja ale ty Kazik/Kasia dostales/dostalas zolta kartke he he he twoje komentarze kotku nigdy nie byly na temat. To tylko tobie sie wydaje,ze trzymasz sie tematu. Ja proponuje jedno:trzymaj majteczki na pupce.Przyniesie to tobie wiecej porzytku,Kaziu/Kasiu,ok?
katka 2007-01-15 23:30   
katka - Profil katka
pytanie do moderatora:czy mozna cos zrobic z rufusem ktorego komentarze sa nie na temat ?
rufus 2007-01-15 23:27   
rufus - Profil rufus
Ale ty dowcipny marqoos_pl! No i co z tego,ze gorale biora z soba oscypki,wodke,czy tez wszystkie dokumenty?a ty kurka wodna co bierzesz z soba kiedy lecisz z z Bydgoszczy na Stansted? smrod w gaciach z plazy nad Bydgoska Brda?
marqoos_pl 2007-01-15 17:48   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
A z takich ciekawostek, co podhalanscy pasazerowie zawsze chca zabrac ze soba do USA:
1. oscypek - nie dziwie sie, sam tez za granice czasami zabieram, ale DOKLADNIE pakuje ze wzgledu za dosyc intensywny zapach
2. wodka - w ilosciach czasami znacznie przekraczajacych dopuszczalne normy, czasami jest to domowa robota
3. male pieski 'bacusie' (male owczarki podhalanskie, ktore 'sa takie slicne i sie wnusi zwidzialy')
4. owieczki podhalanskie - raz klient chcial dwie owieczki zabrac lub wyslac (!!!) do USA... 'bo tam takich dobrych ni ma'...
5. wize, wszystkie paszporty, zielone karty, karty pokladowe z ostatnich 15 lat itd... Bo przeciez trzeba przekonac immigration, ze to jest kolejna polroczna 'wycieczka' (czyli w celach turystycznych) do USA
6. wielkie (najlepiej to 100/80 cm) obrazy ze swietymi (czesto watpliwej jakosci artystycznej) lub z gorami (najczesciej drukowane w Chinach)
7. Kurtki skorzane, kozuchy, kubraki, chusty, spodnice i inne elementy tradycyjnej garderoby... No i obrusy oraz cala zastawe stolowa (wlacznie z porcelana i ceramika, tez czesto chinska)

No i to nie ma znaczenia, ze jakas tam linia jest nawet 1000 zl tansza! Do Czikago leci sie LOT-em, a nie jakimis tam wydziwianymi liniami... I jeszcze przesiadka... Zeby sie zgubic chyba tylko...

Nie wiem, czy na Podkarpaciu (przepraszam za literowke poprzednio) tez podobnie jest, ale chyba troszke mniej barwnie... (ale wcale mi tego nie brakuje w IRL, hihi)
paolo-79 2007-01-15 17:13   
paolo-79 - Profil paolo-79
tak tak ,Stansted, paolo-79 gosc i paolo-79 to ja...
mimis 2007-01-15 11:29   
mimis - Profil mimis
Przez weekend nie miałem jak zajrzeć, a tu proszę - taki news! Gratuluję Rzeszowowi, bo takie połączenie to jest coś, nawet jeśli tylko 2 razy w tygodniu. Martwi mnie jednak wielkość terminlau - nie wiem, jak oni zorganizują załadunek/wyładunek 767, skoro całkowicie zapycha się przy 737-800. Gratuluję też decyzji LOTowi, bo (choć niektórych to zdziwi) jest dużo ludzi, którzy mimo wszystko wolą zapłacić więcej i mieć kiepski lotowski serwis, byle by tylko lot był bez przesiadek. Na pewno dużo takich ludzi jest w Polonii amerykańskiej - wiem, bo znam trochę takich osób. No a poza tym im człowiek starszy tym mniej chętnie tuła się po lotniskach ;). Tak że bez obaw, myślę że znajdą klientów. Nawiasem mówiąc nie wiem, skąd w niektórych wypowiedziach tyle żółci i narzekania - ludzie, trochę optymizmu proszę! To że RZE będzie mieć połączenie do USA to nie powód do zazdrości, tylko do radości - nawet dla kogoś z Wrocławia czy północy Polski.
marqoos_pl 2007-01-15 11:28   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Super. Te samoloty (chociazby jak byly wielkie) beda lataly pelne. Z Pofkarpacia zawsze bardzo duzo osob latalo do/z USA, wiec ta trasa byla bardzo potrzebna. Nie jest to tez zagrozenie dla lotow z Balic, gdyz tam wiekszosc klientow pochodzi z Podhala. Nikt z okolic Nowego Targu, Zakopanego czy Zywca (nie Podhale, hehe) nie bedzie jechal 200 km do Rzeszowa. Tradycyjnie wybierze Krakow. A co do komentarzy dotyczacych 'tej specyficznej grupy klientow', to zupelnie sie zgadzam z przedmowcami... Nie jest zadna zlosliwoscia twierdzenie, ze lot KRK-CHI lub KRK-NYC jest zapelniony przez babcie w chustkach, czesto pijanych pasazerow (bo co robic tyle godzin???) itd... A jak jest kolejka do check-in'u, to NIKT sie nie odsunie, nie zrobi przejscia... Bo po co... I do tego jeszcze 15 osob odprowadza jednego pasazera... Na loty LOT-u do USA w Krakowie powinien byc osobny terminal, hehe. I wcale nie jestem zlosliwy. Na Podhalu sprzedawalem bilety przez 3 lata, wiec wiem, co pisze, hehe. Czasami to ludzkie pojecie przechodzi, co nasi gorale moga wymyslic... :) (oczywiscie nie wszyscy). No ale coz... Taki juz urok tej czesci Polski :)
katowiczan 2007-01-15 10:44   
katowiczan - Profil katowiczan
PolishKid a jaka według ciebie linia lata na trasie GVA-BSL? Bo przecież nie Swiss
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy