"Wprowadzamy opłatę paliwową"

Polskie linie niskokosztowe Centralwings zamierzają wprowadzić pod koniec maja br. dopłatę paliwową dodawaną do wszystkich biletów wystawianych przez przewoźnika, dowiedział się portal Pasazer.com. Jej planowana wysokość to 19,50 PLN, 5 EUR i 4 GBP. Opłata będzie się zmieniała wraz ze zmianami cen na rynku paliw. Szczegóły są jeszcze ustalane. "Wprowadzanie opłaty...
19/05/2006 23:34   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
katka 2006-05-30 01:38   
katka - Profil katka
male sprostowanie te 25 zl. to oplata za tranzakcje a nastepne 15 zl to oplata za rezerwacje przez telefon.tzn.Description Amount
Travel Fare 198.00 PLN
Fixed Passenger Charge 198.00 PLN
Additional Charges 40.00 PLN
REF 25.00 PLN
Airport/Call Center Sales 15.00 PLN
Total 238.00 PLN
Total Payment Amount 238.00 PLN
Visa (30.05.2006) 238.00 PLN
Total due 0.00 PLN
jest to cena za przelot dziecka ktorym wedlog promocji mial placic tylko oplaty lotniskowe.
katka 2006-05-30 01:22   
katka - Profil katka
przed chwila kupilem bilet i co sie okazalo oplata paliwowa 25 zl.
gosc_UWAGA 2006-05-25 15:57   
gosc_UWAGA - Profil gosc_UWAGA
Centralwings oszukuje ludzi!!!! Potrafi się tylko reklamować i nic poza tym!
mimis 2006-05-23 12:12   
mimis - Profil mimis
A mnie się dziwnie jakoś wydawało że opłata paliwowa była już wliczona w te stałę 99 złotych dopłaty... Mam tylko cholera nadzieję, że Centralwings wytrzymają do końca sierpnia i nie wystawią mnie do wiatru w stylu AirPolonia. Bo to że padną staje się już powoli oczywiste.
gosc_ja 2006-05-22 22:52   
gosc_ja - Profil gosc_ja
Szkoda linii, ktore robia co moga zeby ciac koszty, a ich cala praca idzie na marne przez zagrywki politycne prowadzace do niestabilnej sytuacji w krajach bedacych glownymi eksporterami ropy....
humbak 2006-05-21 12:05   
humbak - Profil humbak
gosc_Igi: Nie mieszaj faktów - 25 zł jest opłatą manipulacyjną za wystawienie biletu, a nie za paliwo. Za paliwo dopłata będzie dopiero od końca maja (że też ludzie nie czytają ze zrozumieniem), i wyniesie 19,50 zł.
humbak 2006-05-21 12:02   
humbak - Profil humbak
gosc_KatowiceMax: Proszę mi wytłumaczyć dlaczego oberwało mi się od "żałosnego dziecka"? :o) Przecież ja nigdzie NIE napisałem, że dopłaty paliwowe są czymś "nienormalnym", a wręcz podałem przykłady z innych niskokosztowych linii. W odpowiedzi na pytanie o biuro podróży, także napisałem, że weźmie za dużo, gdyż C0 ma mniejszą dopłatę niż chce biuro. Bardzo bym prosił kolegę (koleżankę?) o czytanie ze zrozumieniem, a nie obrzucanie epitetami. Bo wyjdzie na to, że jednak kto inny jest "żałosnym dzieckiem"....
gosc_Cani 2006-05-21 11:54   
gosc_Cani - Profil gosc_Cani
Wprowadzenie opłaty paliwowej nie jest czymś nienormalnym, wręcz koniecznym przy szalejących cenach ropy. Robi to nie tylko Centralwings, ale inne linie także.
Rzeczą denerwującą jest fakt, że linie lotnicze podają, że bilet kosztuje 1 PLN, a gdy przychodzi do płacenia, to wychodzi około 200-300 PLN. To powinno się międzynarodowo uregulować, by ceny biletów były podawane w takich wartościach, bo przecież na wydruku tyle własnie nam kasują.
To tak jakby iść do sklepu by kupić Colę. cena Coli 1 grosz + 50 groszy za butelkę + 20 za kapsel + 20 groszy za naklejkę na butelce + 20 groszy za obsługę sklepu. To jest idiotyczne.
gosc_Igi 2006-05-20 20:05   
gosc_Igi - Profil gosc_Igi
CENTRALWINGS juz umiera...cenowo nie wytrzyma! Lot nie pompuje w ta spolke za duzo kasy..a najbardziej mi sie podobala mi sie ich ostatnia promocja "0 Oplat lotniskowych" kiedy to ceny biletow przed ta promocja byly tansze(wraz z Oplata lotniskowa)niz te ktore powstaly w systemie po wprowadzeniu promocji!, Za rezerwacje ONLINE nagle 25zl sobie biora za paliwo tez...:-) ahhh. Coraz gorzej z nimi...
gosc_macie 2006-05-20 19:43   
gosc_macie - Profil gosc_macie
skyeurope jest the best. będę tą linie faworyzował dlatego że jako jedyna odwarzyła sie otworzyć baze w krakowie.i na dobre jej to wyszło lf wynosi obecnie
79%.dziś dyłem na balicach , kolejka pojedzie 1 czerwca poniweaż stacja jest gotowa przy jednosce wojskowej a tory są jużprawie gotowe do jazdy
gosc_Blix 2006-05-20 19:40   
gosc_Blix - Profil gosc_Blix
Zgadzam sie z Wami ze wszystkie linie maja doplate paliwowa,ale porownajcie ceny innyk tanich linii z Centralwings.
humbak 2006-05-20 19:31   
humbak - Profil humbak
Wizz ma 11 euro, Sky 9 euro, a Rajan faktycznie nie ma, ale zapasy taniego paliwa miał zakontraktowane do końca marca br. Nie wiem, jak on ma teraz. Ale z tego, co mówią przedstawiciele Rajana, to oni "nigdy nie wprowadzą dopłaty paliwowej"... :o)
gosc_Katow 2006-05-20 19:30   
gosc_Katow - Profil gosc_Katow
Kamil-Lotn, Stenus,Blix, krótko i zwięźle - jesteście żałośni.
Opłaty paliwowe sa NORMALNĄ procedurą linii lotniczych. Do moderatora - czy dzieciaki mają prawo wypowiadać się na tym forum?
Pozdrowienia
gosc_NEPR 2006-05-20 18:45   
gosc_NEPR - Profil gosc_NEPR
Nie przesadzajcie, Wizz teżma tą opłatę, a Sky Europe wlicza do ceny biletu. Nie ma jej chyba tylko Ryan, póki co.
kamil-lotn 2006-05-20 18:38   
kamil-lotn - Profil kamil-lotn
Co to się dzieje z tym Centralwings?Upada albo właścicielom brakuje na nowe BMW 750i?
humbak 2006-05-20 18:19   
humbak - Profil humbak
pasq: za dużo, gdyż Centralwings weźmie za tę podróż 2 x 19,50 zł dopłat paliwowych.
charles 2006-05-20 17:34   
charles - Profil charles
To jest stary numer BP Triada. Takie pisma na miesiąc przed wakacjami przysyłane są już do klientów od 3 lat. Gdyby wgłębić się wnikliwie w ich umowę, co zrobiłem w zeszłym roku po otrzymaniu takiego samego pisma, jest dokładnie powiedziane, że Triada nie ponosi odpowiedzialności za wzrost cen paliw. Pomimo faktu, że dopłata jak widzimy wynosi jedynie 20 zł, biuro podróży lubi sobie jeszcze zarobić :) Bo przecież żaden, albo prawie żaden spragniony Afrykańskiego Słońca turysta, który wydał już kupę kasy na wyjazd marzeń nie poskąpi tych 60zl/os i nie zepsuje sobie wyjazdu :] Mam nadzieję, że przynajmniej na miejscu nie spotka Cię żadna nieprzyjemność, bo Triada lubi zaskakiwać :D Pozdrawiam!
pasq 2006-05-20 16:29   
pasq - Profil pasq
w lipcu lece z centralwings czarterem ( przez Biuro Podróży Triada) wczoraj przyszło pismo " W wyniku drastycznego wzrostu cen paliwa lotniczego prosimy o dopłate 60zł!!!! na osobę))) czy to nie za dużo ?
gosc_Blix 2006-05-20 13:50   
gosc_Blix - Profil gosc_Blix
BYE BYE CENTRALWINGS !
kmirk 2006-05-20 00:52   
kmirk - Profil kmirk
Nie dosc ze stala oplata paazera 100 zlotych to jeszcze oplaty paliwowe... Co za wymysl:/
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy