Eurolot: Z Warszawy do Bydgoszczy

Eurolot: Z Warszawy do Bydgoszczy Linia Eurolot ogłosiła uruchomienie nowego połączenia z Warszawy do Bydgoszczy. Pierwszy rejs został zaplanowany na 14 kwietnia 2014 roku.Dzięki zawartej umowie z LOT-em (tzw. umowa interline) pasażerowie, którzy będą korzystać z połączenia na trasie Warszawa-Bydgoszcz, mogą kontynuować podróż z Warszawy rejsami LOT-u, w ramach jednego biletu.Warszawa -...
27/03/2014 10:11   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_00f98 2014-04-03 20:17   
gosc_00f98 - Profil gosc_00f98
sauvi: sprytnie nie odpowiedziałeś na moje pytanie o to, czy uważasz, że na tripadvisorze nie ma manipulowanych recenzji, ponieważ użytkownicy są zarejestrowani. Odwracasz kota ogonem i nagle w anonimach przeszkadza Ci to, że się niewygodnie dyskutuje. Skoro to taki problem, to oznajmiam, że następujące wypowiedzi w tym wątku pochodzą ode mnie: gosc_a5911, gosc_95032, gosc_55394, gosc_559de, gosc_73dff, gosc_b1840. Skoro zaś chętnie poznasz mój powód pozostawania anonimowym, to proszę bardzo: będąc anonimowym łatwiej mi się dyskutuje. A to dzięki możliwości używania podobnych argumentów w różnych wątkach na przestrzeni kilku lat. Nie zostanę posądzony o powtarzanie się, mogę sobie spokojnie spierać z nowo pojawiającymi się osobami i nikt nie wyprowadzi mojej dyskusji na manowce używając argumentu typu "przestań już pisać o tej Twojej Genewie". Niektóre tematy uważam za ważne i lubię próbować przekonywać kolejne osoby do swoich racji. Ot tyle. Co do skandalicznie wysokich cen, to proszę byś zawsze dodawał, że takie skandalicznie różnice w cenach z/do Polski są praktycznie jedynie na trasie GVA-Polska-GVA, a nie próbował wyciągać szerszych wniosków i sugerował całościowo złą politykę cenową LOTu na podstawie jednego przykładu. Ja sądzę, że to jest jakiś błąd konfiguracyjny, który oczywiście nie powinien mieć miejsca, ale to oznacza dla mnie co najwyżej tyle, że IT jest do kitu a nie polityka cenowa.
sauvi 2014-04-03 18:23   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_b1840: tak, bylbys mniej anonimowy, bo wiadomo by bylo, ze wypowiedzi sa od tej samej osoby. Na tripadvisorze nie prowadze dyskusji z autorami wpisow. Wytlumaczenie "mam swoje powody" mnie nie przekonuje, dla mnie sa tylko 2 mozliwe powody - trollowanie albo aktywnosc zawodowa na forum. Jezeli sa inne, to chetnie sie dowiem jakie. Co do rentownosci linii dla LO - nie wypowiadam sie, nie mam na ten temat danych. Stwierdzam wylacznie skandalicznie wysokie ceny, oraz rozbieznosc miedzy oficjalnymi wypowiedziami o konkurencyjnosci LO a ksiezycowa polityka cenowa.
gosc_b1840 2014-03-31 12:03   
gosc_b1840 - Profil gosc_b1840
sauvi: a gdybym zakładał konto za każdym razem na kilka wpisów to byłbym mniej anonimowy? Wszystkie recenzje na tripadvisorze uważasz za wiarygodne, bo tworzą ja zerejestrowani użytkownicy? Mam swoje powody, by nie zakładać konta, co nie znaczy, że jestem dziobakiem od forumowych PR w Locie. Co do połączenia do GVA; takie wysokie ceny, takie wypełnienie a LOT zamyka połączenie. Może to i głupota LOTu, ale by to stwierdzić, musiałbym zobaczyć konkretne liczby. Na podstawie kilku przykładów korporacji, czy Twoich obserwacji wypełnienia czy cen nie wynika dla mnie zupełnie nic. Ja leciałem raz na tej trasie i tak jak pisałem. byłem sam jeden w całym Embraerze. Dla mnie z tego faktu nic nie wynika, bo może akurat ruch w drugą stronę był bardzo wysokopłatny albo było jakieś lukratywne cargo, nie znam faktów to nie oceniam pochopnie.
sauvi 2014-03-31 10:11   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_4f727: dodajmy jeszcze, ze ten artykul pochodzi z bydgoskiego wydania Wyborczej - ot, taki przyczynek do dyskusji o lokalnym patriotyzmie.
gosc_4f727 2014-03-31 10:05   
gosc_4f727 - Profil gosc_4f727
"Bydgoszczowi" dostało się lekko od Wyborczej. Gazeta zaklasyfikowała lotnisko na drugim miejscu od końca - po Zielonej Górze.
zobacz link
sauvi 2014-03-31 08:48   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_73dff: zasadnicza roznica miedzy nami jest taka, ze Ty wystepujesz jako anonim, widocznie masz powody ku temu. "Skoro jest niezłe wypełnienie rejsów to chyba nie można mieć pretensji do włodarzy LOTu o wysokie ceny" - oczywiscie, mozna tez tak to widziec: pozostawiamy rynek innym a sami jestesmy bardzo szczesliwi z tego, ze wypelniamy 1 E170/195 dziennie. Zreszta od jesieni polaczenie zostaje zawieszone.
gosc_d558c 2014-03-30 17:16   
gosc_d558c - Profil gosc_d558c
Potrzebne są połączenia do dużego portu przesiadkowego oddalonego bardziej niż Warszawa . Oslo, Frankfurt, Wiedeń ...
gosc_ba507 2014-03-30 12:39   
gosc_ba507 - Profil gosc_ba507
cały czas ceny 99 zł na wszystkie loty niewierze że taka słaba sprzedaż - może się rozrusza
gosc_f3f5a 2014-03-29 16:12   
gosc_f3f5a - Profil gosc_f3f5a
Ciekaw jestem, jak oni zamierzają wypełnić pasażerami takie samoloty? Sądzę, że nawet SAABinki były słabo obłożone. Nie lepiej było dogadać się z Adrią, aby 50 osobowym CRJ200 woziła ludzi do Monachium?
ord-kie 2014-03-28 23:51   
ord-kie - Profil ord-kie
Czy uwazacie ze jest jakas szansa na pogodzenie sie LO z mlodszym bratem?? CS dobrze by obu na tej trasie zroblo! Tak?
ord-kie 2014-03-28 23:26   
ord-kie - Profil ord-kie
Bardzo cieszy kolejne krajowe polaczenie. Szczegolnie ezeli chodzi o porty "na krawedzi". Zycze powodzenia i czekam na wiecej!
gosc_78288 2014-03-28 19:09   
gosc_78288 - Profil gosc_78288
marcowy: mysle, ze nie ma. Dwa razy miałem taki bilet wystawiony przez agenta i za każdym razem był na nim wyraźny dopisek, ze loty sa realizowane przez rożnych przewoźników i nie ponoszą oni odpowiedzialności w przypadku spóźnienia lub odwołania rejsu.
gosc_0340f 2014-03-28 18:04   
gosc_0340f - Profil gosc_0340f
Jeśli nie polecą i nagle odwołają te połączenia, to poza zwrotem za bilety muszą wpłacić 250 EUR odszkodowania gdy do wylotu jest mniej niż 14 dni. Zapewne niektórzy zagrają z Eurolotem w ruletkę :-) Nie mniej z systemu zaczynają znikać najtańsze bilety, więc chyba sprzedaż idzie dobrze.
gosc_73dff 2014-03-28 17:28   
gosc_73dff - Profil gosc_73dff
sauvi: posądzaj mnie o co chcesz, cóż to mnie obchodzi. Dobrze że wyjaśniłeś, że Twoja nadwrażliwość z posądzaniem o PR może wynikać ze względów zawodowych. Jednocześnie zauważ jednak, że sam z kolei jesteś dyżurnym dyskutantem reprezentującym zdanie anty-LOT. Dla mnie nic z tego nie wynika. Nie lubisz/nie latasz i tyle. Mówiąc o "coś tu nie gra" miałem na myśli sprzeczność Twoich wypowiedzi. Skoro jest niezłe wypełnienie rejsów to chyba nie można mieć pretensji do włodarzy LOTu o wysokie ceny - a Ty o tych wysokich cenach w kontekście negatywnym często pisujesz. A tak na marginesie to akurat na tej trasie (WAW-GVA) leciałem zaledwie raz - przed ok. trzema laty - i byłem jedynym(!) pasażerem w samolocie, więc bez dostępu do danych systemowych radziłbym być ostrożnym jeśli chodzi o ocenę wypełnienia.
sauvi 2014-03-28 16:43   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_559de: dlaczego "cos tu nie gra" ? W strefie obslugiwanej przez GVA jest sporo organizacji miedzynarodowych, dyrekcji swiatowych koncernow (przyklad: Philip Morris, przeniosl sie z USA) itd. wiec spory ruch corporate. Ale gdy lece do Polski (nie tylko WAW) z GVA przez MUC/FRA/VIE/CPH itd., zawsze jest tez wielu pasazerow mowiacych po polsku i lecacych do Polski. Zatem ruch jest wiekszy niz na jeden E170/195 dziennie. Co do PR w sieci, zdziwilbys sie ile firm go prowadzi (ale subtelniej niz LO), wiem cos na ten temat od strony zawodowej (choc nie w dziedzinie lotnictwa). Juz byla o tym dyskusja, ze zawsze znajdzie sie na tym forum dyzurny dyskutant reprezentujacy zdanie LO - i zawsze jest to anonim. Jezeli nie chcesz byc posadzanym o prace na zlecenie, po prostu zaloz konto. Bedzie wowczas widac, ktore poszczegolne wypowiedzi pochodza od Ciebie tj. od tej samej osoby. A jezeli tego zrobic nie mozesz, to widocznie masz ku temu powody. Zreszta, gdyby tu sie znalazl ktos (pol)oficjalnie reprezentujacy interesy LO, nie byloby to nic zlego, a wrecz calkiem OK.
gosc_c304e 2014-03-28 13:31   
gosc_c304e - Profil gosc_c304e
Osiągnięcie 3 mln paxów w 2014 w GDN staje się coraz bardziej realne.
marcowy 2014-03-28 13:01   
marcowy - Profil marcowy
a propo interline: jest gwarancja zaopiekowaniem się pasażerem jak jeden lot się spóźni czy nie ? Proszę o komentarz które znają temat.
gosc_559de 2014-03-28 11:11   
gosc_559de - Profil gosc_559de
sauvi: z jednej strony piszesz o wysokim wypełnieniu, a z drugiej strony masz pretensje o wysokie ceny? Coś tu nie gra. Jeśli chodzi o różnice w cenach na trasie do/z Genewy to faktycznie są kuriozalne i wyglądają na błąd w systemie. Tym bardziej, że zdaje się dotyczą tylko i wyłącznie tej trasy i we wszystkich datach. Próbuję to sobie w jakiś logiczny sposób wytłumaczyć (przez to moja wtopa ze świętem 12 maja) i ni w ząb nie jestem w stanie wymyślić niczego innego niż błąd systemowy. A co do ostatniej uwagi, to co złego w tym, że ludzie robią PR dla Lotu w sieci? Może są jego klientami i w związku z tym im na Locie zależy. Ty nie jesteś bądź nigdy nie chwalisz sobie Lotu to robisz anty-PR. Przy całym szacunku dla tego portalu to nie wierzę, że prawdziwi PR-owcy z Lotu bawiliby się tu w pisanie komentarzy.
sauvi 2014-03-28 09:39   
sauvi - Profil sauvi
@gosc_6aad9: szanowny anonimie, skad Twoje insynuacje, jakoby tylko 1-2 razy w zyciu lecialem LO ? Pisalem na forum, ze latam LO regularnie, lecz nie kilkadziesiat razy w ciagu kilku miesiecy, jak jeden z forumowiczow. Moja - sprzed ladnych paru lat - korespondencja z LO nie dotyczyla polaczenia do GVA. Nie wchodze w dyskusje odnosnie rentownosci polaczen, nie mam na to wystarczajacych danych. Stwierdzenia o wielkim potencjale to Twoje insynuacje, ja nigdy niczego takiego nie twierdzilem, nie mam danych na ten temat. Jedyne co obserwuje, to wysokie do tej pory zapelnienie lotow - co jak wiadomo nie oznacza automatycznie rentownosci. LX mial polaczenie GVA-WAW, w ktoryms momencie zdecydowal o likwidacji licznych polaczen z GVA (teraz je odtwarza) i przekazal WAW do LO, zachowujac pule miejsc w kazdym samolocie. A PR na sieci tez trzeba umiec robic umiejetnie, nie po amatorsku.
prezesik 2014-03-27 23:41   
prezesik - Profil prezesik
Przy CS na pewno tak, przy Interline - nie jestem pewien, źródła internetowe twierdzą, że nie ma gwarancji - umowa interline nie obliguje do refundacji, jeśli pierwszy lot się opóźnił a pasażer nie zdążył z przesiadką - bo tu każdy przewoźnik odpowiada za swój odcinek, honorują tylko transfer bagażu i pasażera.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy