Gdańsk: Rusza kolejny etap rozbudowy

Gdańsk: Rusza kolejny etap rozbudowy Wczoraj (17.12) zarząd Portu Lotniczego Gdańsk podpisał umowę na rozbudowę nowego terminalu pasażerskiego T2 o część przylotową. Obecny obiekt zostanie przedłużony o kolejne 60 metrów swojej długości w kierunku zachodnim. Nowo dobudowana część terminalu połączona będzie ze stacją PKM na poziomie pierwszego piętra. Dodatkowo od strony płyt postojowych, obiekt wyposażony...
18/12/2013 13:14   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
spotter10 2013-12-19 11:04   
spotter10 - Profil spotter10
Dobrze, że nie trzeba było długo czekać na rozbudowę, bo obecna prowizorka jest słaba, bardzo słaba. Gdy człowiek wylatuje, to wrażenia są bardzo pozytywne. Natomiast gdy przylatuje, to tragiczne. Poza tym mam nadzieję, że gdy już się powiększy hala odlotów, to będzie miejsce na więcej sklepów i kafejek, co zwiększy konkurencję. Bo w sklepie Baltony, ceny Duty Free dla odlotów poza Shengen są wyższe, niż w zwykłych sklepach na mieście. Ja rozumiem że czynsze wysokie itp. Ale taka polityka sklepów to nic tylko zdzieranie kasy z frajerów. W WAW gdy były Aelia i Baltona, to ceny były rozsądne a nawet atrakcyjne. Gdy zamknęli Baltonę w związku z przebudową, Aelia znacznie podniosła ceny a promocje nie istnieją. W GDN Baltona jest sama i dlatego sobie pozwala. Poza tym zastanawia mnie głupota zarządcy sklepu - obecnie ruch jest tam mizerny, tłumów kupujących nie ma. Gdyby obniżyli ceny do poziomu atrakcyjnego, to mieliby znacznie większy obrót i większe zyski! W Niemczech, w sklepach na lotniskach ceny są identyczne jak na mieście, tylko że za 1l a nie za 0,7l. I na dodatek korzystniejsze niż na mieście u nas. I jakoś im się opłaca. Zapewne dlatego, że ruch mają większy.
gosc_c830b 2013-12-19 10:46   
gosc_c830b - Profil gosc_c830b
Mylicie SKM z PKM. Tak naprawdę roboty szybko postępują ponieważ prowadzone są na całej trasie a nie odcinek po odcinku. Oczywiście jeszcze trochę czasu upłynie zanim budowa zostanie zakończona ale nie jest to jakieś "kiedyś".
arahja 2013-12-19 00:08   
arahja - Profil arahja
@gosc_c8156 na pewno nie należałyby się brawa gdyby port lotniczy zbierał 87 mln dopiero później rozpoczynał inwestycję.
gosc_8709c 2013-12-18 22:53   
gosc_8709c - Profil gosc_8709c
marcowy: wlasnie w poniedziałek byłem w GDN i jakos nie zauważyłem zeby cos było gotowe. Owszem, estakada jest w budowie, ale gotowa to ona dopiero bedzie. Poza tym zanim cała te linie SKM skończą to jeszcze sporo czasu upłynie....
gosc_c8156 2013-12-18 21:29   
gosc_c8156 - Profil gosc_c8156
"Inwestycja finansowana jest w całości ze środków własnych Portu Lotniczego Gdańsk, w ramach programu emisji obligacji, realizowanego wspólnie z Bankiem Pekao S.A" - emisja obligacji to nie środki własne, które sa na koncie już wypracowane. Kredyt, czy obligacje to i tak zewnętrzne finansowanie - żadna to ujma, czy wstyd, alec nie ma co od razu bić brawo.
arahja 2013-12-18 19:57   
arahja - Profil arahja
87 mln ze srodkow wlasnych. Brawo zarzad:-)
gosc_9a282 2013-12-18 19:15   
gosc_9a282 - Profil gosc_9a282
Brawo Gdańsk! "Pyrzowiczanin"
gosc_aacdd 2013-12-18 14:48   
gosc_aacdd - Profil gosc_aacdd
projekt bardzo fajny i bardzo funkcjonalny! gratulacje!!
gosc_d12de 2013-12-18 14:32   
gosc_d12de - Profil gosc_d12de
Po rozbudowie stary terminal będzie pełnił role zestawu bramek dla odlotów NS. Odlotu w strefie S oraz wszystkie przylotu będą realizowane w T2. przepustowość z tego co czytałem zwiększy się do 6 lub 8 mln pasażerów. Jeśli zajdzie potrzeba (lub znajda się wcześniej wolne środki) stary terminal można rozebrać i w jego miejsce wybudować nowy pirs z zestawem gejtów NS... ale to pieśń przyszlosci - priorytetem będzie podwyższenie kategorii ILS do 2.
marcowy 2013-12-18 14:28   
marcowy - Profil marcowy
juz jest gotowa piękna estakada wzdłuż terminalu. Całość będzie zadaszona. W załączniku projekt. Podobnie jak w LUZ tylko częstotliwość będzie inna :)
zobacz link
usuniety 2013-12-18 14:19   
usuniety - Profil usuniety
Co odnośnie kolejki SKM, mam rozumieć, że podczas tej przebudowy nastąpi "zintegrowanie" lotniska z dworcem SKM tak jak ma to miejsce chociażby na lotnisku LUZ?
marcowy 2013-12-18 14:13   
marcowy - Profil marcowy
stary budynek będzie działał cały jako strefa NON Shengen. Oczywiście przepustowość się zwiększy ale nie to jest najważniejsze tylko zrobienie normalnych przylotów połączenie z kolejką SKM.
usuniety 2013-12-18 14:10   
usuniety - Profil usuniety
Czy po tej rozbudowie zmieni się coś przepustowość lotniska? Czy tutaj chodzi o to, żeby po przebudowie, zamknąć stary budynek lotniska?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy