Austrian: Kolej zamiast lotów krajowych?

Austrian: Kolej zamiast lotów krajowych? Linie Austrian Airlines zastanawiają się nad zawieszeniem lotów krajowych i zastąpieniem ich połączeniami kolejowymi. Rzecznik przewoźnika potwierdza, że trwają rozmowy z kolejową spółką ÖBB.O planowanych zmianach poinformował portal "Rynek Kolejowy". Połączenia krajowe austriackiej linii są deficytowe. Przewoźnik obecnie łączy Wiedeń z Grazem, Innsbruckiem, Klagenfurtem,...
09/12/2013 21:04   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mietek 2013-12-11 12:44   
mietek - Profil mietek
Z koleją do WAW nawet nie jest tak źle, bo linia na przykład do KRK przechodzi obok lotniska. Wystarczy dobudować łącznik z drugiej strony, aktualnie jest tylko od strony centrum i gitara. Z tym, że tam pociągi dojadą ale nie pojadą dalej, bo to ślepy zaułek:) Mogą też stawać na stacji PKP Okecie i 5 minut busem do lotniska.
torunczyk 2013-12-10 19:00   
torunczyk - Profil torunczyk
sauvi: domyślna analogia z Polską i LOT-em nie do końca trafiona - Lufthansa jest właścicielem Austrian Airlines...
gosc_7bebb 2013-12-10 14:28   
gosc_7bebb - Profil gosc_7bebb
Drodzy banan86 i krzysiekl - ktos was zle poinformowal z ta Wloszczowa. Kolej jest bardzo zadowolona z ruchu generowanego na tej stacji. Na dowod tego nastepne paciagi maja tam stopa. To wszystko dzieje sie dawno po odejsciu PiSu od wladzy, a nawet dawno po smierci sp Gosiewskiego, tak gdyby was dawno nie bylo w kraju. Uzywanie obecnie slowa 'Wloszczowa' jako synonimu nietrafianej inwestycji komunikacyjnej dowodzi albo kompletnej ignorancji albo politycznego zaslepienia.
sauvi 2013-12-10 14:03   
sauvi - Profil sauvi
... za to LH czy LX lataja do portow regionalnych w Austrii i juz ciesza sie na przejecie rynku. Czy Wam to czegos nie przypomina ?
gosc_dbbe7 2013-12-10 09:18   
gosc_dbbe7 - Profil gosc_dbbe7
Jeśli zostanie to sfinalizowane to będzie to świetna decyzja Austriana. Podobnie u nas powinno zainwestować się w kolej, dostosować wszystkie linie kolejowe do prędkości rzeczywistej 160km/h i to by rozwiązało problem połączeń krajowych stolicy z LCJ lub BZG.
krzysiekl 2013-12-10 09:13   
krzysiekl - Profil krzysiekl
stacja jest ok, to nie lotnisko;) bardzo przydatne i część pociągów może tam stawać, śmieszne tylko to, że rząd wkopał się w konieczność zatrzymywania tam pociągów 'najwyższej kategorii'. Ale może to i dobrze, zrozumieją, że podział na kategorie jest bez sensu? takie połączenie z kraju na lotnisko byłyby bardzo dobre, co najwyżej utrudnieniem jest, że w Warszawie trzeba się przesiąść jeszcze na SKM, bez tego byłaby już bajka. No i jeszcze przez jakiś remont? dojście na stację jest strasznie długie...
banan86 2013-12-10 09:01   
banan86 - Profil banan86
krzysiekl: wiem, z tą stacją w wielkiej aglomeracji Włoszczowa to wogóle największa parodia jaką można sobie wyobrazić. Ale płęta jest taka że bardzo nie opłaca się latać samolotem na trasie Warszawa-Katowice czy Warszawa-Kraków (a na trasie Warszawa-Poznań się średnio opłaca). Dlaczego PLL Lot tego nie wykorzysta i nie dogada się jakoś z Intercity? Byłoby to korzystne zwłaszcza dla mieszkańców Łodzi, Lublina, Bydgoszczy
krzysiekl 2013-12-10 08:33   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@banan86 ale ta przewaga kolei nie musi mieć dużo wspólnego z Pendolino (no chyba, że kogoś zachwyci sam skład zespolony), czas przejazdu ma być max 10min lepszy niż jakieś 10 lat temu. a na razie przez rok katastrofy czasy jazdy >3h. do tego rząd zrobił dofinansowanie z jakiegoś programu regionalnego (mimo, że to pociągi dalekobieżne, a regiony potrzebuję rozwoju zupełnie innych relacji np. Katowice - Kłodzko, Gorzów Wp - Gdańsk itp) i teraz PEndolino do Katowic będzie musiało zatrzymywac się we Włoszczowie bo takie są wymogi w tym programie (postój w każdym województwie) ;)
japko69 2013-12-10 00:56   
japko69 - Profil japko69
Humbak - chodzi o tzw. "gwiazdki statusowe". Faktycznie, wszystkie podatki w USA kosztują około 10USD za odcinek, sam kilkakrotnie korzystałem. Dzięki temu zobaczyłem Princess Juliana :))) Jest tylko jeden problem - United ma z reguły maksymalnie dwa miejsca w samolocie, a często tylko jedno. A ja chciałbym polecieć z żoną i dzieckiem ... Dooopa. Nie da rady :(
humbak 2013-12-10 00:18   
humbak - Profil humbak
O bardzo przepraszam, ale ja nie muszę zbierać 68 lat, aby kilka razy juz wymienić mile M&M na krajówki po USA, płacąc przy tym 10 USD. Hawaje welcome to! :P
gosc_f0d73 2013-12-09 23:02   
gosc_f0d73 - Profil gosc_f0d73
banan86: Ja myślę, że połączenia kolejowe w Polsce byłyby dobrym pomysłem na tych trasach, gdzie się krajówki nie za bardzo opłacają (np. LUZ, LCJ, BZG...).
banan86 2013-12-09 22:56   
banan86 - Profil banan86
szkoda ze w Polsce cos takiego nie jest brane pod uwage, a szkoda bo np. na linii z Warszawy do Krakowa kolej ma przewage a do Katowic ma miazdzaca przewage! zwlaszcza po wprowadzeniu Pendolino
gosc_2124d 2013-12-09 21:32   
gosc_2124d - Profil gosc_2124d
Otrzymuję za jazdę koleją punkty Miles&More! Ha ha ha.... Ale dowcip Lufthansy. Jak ktoś napisał komentarz pod tekstem dotyczącym "naprawiania" programu M&M - zbierajcie 68 lat, (a może po dopłaceniu conajmniej 130% normalnej ceny - to mój dopisek) a może już otrzymacie ""darmowy"" bilet krajowy ;)))
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy