Bye, bye Frankfurt

Bye, bye Frankfurt Samolot niskokosztowego przewoźnika Ryanair odlatuje dziś (21.02) o godzinie 21:50 z rzeszowskiego lotniska po raz ostatni na niemieckie lotnisko Hahn. Jak informowaliśmy 11 grudnia 2005 w materiale "Nie dla Frankfurtu?", Ryanair zrezygnował z obsługiwania trasy Rzeszów - Frankfurt Hahn. Już po 21 lutego 2006 tej trasy nie było w systemie rezerwacyjnym przewoźnika....
21/02/2006 19:03   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
Adamus:)) 2006-03-03 19:49   
Adamus:)) - Profil Adamus:))
Szkoda z tego polonczenia...dla wielu ludziii bylo to mniejsce przesiadkowe...do Wloch czy Hiszpanii...Wielu ludzi z Rzeszowo i okolic pracuje w tych krajach wymienionych wyzej...ale widocznie sie nie oplacala...szkoda...ja czekam na nowoscie Rayn w Polsce no i gdzie ich baza Pozdro :*))
gosc_ajoo 2006-02-24 15:33   
gosc_ajoo - Profil gosc_ajoo
no tak, duzo piszecie na temat ze polaczenie bylo za malo rozreklamowane, a czy wiecie kto za taka reklame placi ?? przeciez nie ryanair, a dlaczego nikt sie nie zastanawia czemu samorzady nie doplacaja do inncych lini lotniczych ?? przeciez kazda dotowana linia moze zaproponowac tanie bilety nie koniecznie w nocy i na peryferyjnych lotniskach. Ryan moze nie musialby sie zwijac gbyby sam choc 5 zl dolozyl do promocji nowego polaczenia, to nie sztuka latac do Londynu
gosc_szumn 2006-02-24 08:07   
gosc_szumn - Profil gosc_szumn
Aguirre!! Z podkarpacia bardzo dużo ludzi jeździ do pracy do niemiec. Jest jeden zasadniczy powód dla którego wybierają samochód a nie samolot chociaż najczęściej właśnie pracują przy granicy holenderskiej, begijskiej czy francuskiej. Do samolotu niestety nie można zabrać piły motorowej czy po prostu paru narzędzi potrzebnych na budowie. Powrót samolotem również odpada bo zebrany z wystawek "majuntek" przekracza dopuszczalne 50 kg.
styro 2006-02-23 23:59   
styro - Profil styro
Popieram przedmowce - Rzeszow zdecydowanie lepiej powinien reklamowac to polaczenie - ale trudno - juz "po ptokach". Aguirre - naprawde malo wiesz o Podkarpaciu jesli piszesz, ze ludzie nie sa mobilni - podejrzewam, ze sa bardziej mobilni niz gdziekolwiek w Polsce. to z rzeszowszczyzny pochodza tysiace osob w Hiszpanii, Francji czy Austrii nie mowiac juz o USA i prawda jest taka, ze to ta polonia podkarpacka w znakomietej wiekszosci utrzymuje te loty z Jasionki.
gosc_lotni 2006-02-23 22:18   
gosc_lotni - Profil gosc_lotni
szkoda ;( [*]
aguirre 2006-02-23 19:29   
aguirre - Profil aguirre
gosc:podkarpacie: Nie obrazaj sie. Z Podkarpackiego rzadko jezdzi sie na saksy, szczegolnie do Niemiec i tyle. Takze Niemcy pojada na Slask, Pomorze czy "ziemie wyzyskane: ale nie na Podkarpacie. Dlatego polaczenie bylo bledem. Ponadto u Was *inaczej niz np. w Krakowie czy Warszawie9 ludzie nie przyzwyczaili sio tanich linii i lotow turystycznych. Szkoda.
Jestem Warszawiakiem, ale moje ulubione miejsca w Polsce to Krakow, Tarnow, Nowy Sacz, Trojmiasto, Torun i Wroclaw. Pozdrawiam z innego pieknego miasta, z ktorego nie ma bezposredniego polaczenia z Polski, ale mozna bylo dostac sie przez Hahn.
gosc_TOM_Z 2006-02-23 10:26   
gosc_TOM_Z - Profil gosc_TOM_Z
szkoda polaczneia i tyle, swoja droga to R. jakos nie powalczyl o zwiekszenie frekwecji, czyzby liczyli tylko ze wojewoda bedzie doplacal do polaczenia, a tyle bylo pisania o miejscach pracy w turystyce i takie tam....
gosc_podka 2006-02-23 08:09   
gosc_podka - Profil gosc_podka
aguirre nie obrażaj mojego regionu. Kto jest mobilny a kto nie nie tobie ocenniać. Może jakbyś trochę więcej poczytał na temat mojego regionu i ludzi tu mieszkających to nie pisałbyś takich bzdur. Ale ze stolicy to niestety nie widzi się nic poza pałacem kultury. Tak czy owak zapraszam do nas, będzie okazja pozbyć się stereotypów. Wracając do tematu, skoro nocne loty są takie świetne to dlaczego Szczecin i Bydgoszcz tak strasznie nie chciały i nie chcą w nocy latać do Londynu? Wystarczy popatrzeć na statystyki. Pozdrowienia dla nie szowinistów lokalnych.
aguirre 2006-02-22 23:41   
aguirre - Profil aguirre
To była właśnie dobra godzina z punktu widzenia przesiadek. Bo gwarantowała zdążenie na każdą następnego dnia i powrót z każdej tego samego dnia. Ale jak widać latający Ryanem,szczeólnie z Podkarpacia ;-), nie tylko nie chcą płacić za hotele, ale także przesiadać się. I nic im nie mówią nazwy miast, kóre wymienił gosc_Alfred (jeśli Moguncja to i Trewir). A szkoda. Poza tym Rzeszowszczyzna to nie jest zagłębie mobilnych osób. Hahn powino być z Krakowa lub ... Katowic. A warunki do przesiadek na pewno lepsze niż ze Stansted, Charleroi czy innych baz Ryana. Tą frekwencją Rzeszów mógł przegrac bazę serwisową.
kmirk 2006-02-22 17:17   
kmirk - Profil kmirk
Na pewno późna godzina wylotu nie pomogła w utrzymaniu tego polaczenia. Sądzę jednak że nie mozna wszystkiego tłumaczyc tylko terminem przybycia do HHN. Sądzę że Rzeszów powinien bardziej agresywnie włączyć się w promocję tej trasy. Generalnie połączenia z Polski o Niemiec nigdy nie bedą miały takiego obłożenia jak połączenia do STN, EMA, czy DUB chocby ze wzgledu na liczbe przelotow polskich pracowników na tych ostatnich trasach. Osobiście uważam iż kluczem do rozpropagowania połączenia jest intensywna informacja i latwa dostepność do niej. Jezeli to zawodzi - to autokary beda nadal wyjezdzaly pelne z Polski, a trasy z lotnisk regionalnych - beda odwolywane
gosc_buaha 2006-02-22 16:05   
gosc_buaha - Profil gosc_buaha
stenus, katka: to w takim razie zgódźcie się, że nie po to się leci Ryanem, by się przesiadać, bo niekoniecznie stać ich na kolejny lot. :-))). Wejźcie na stronę Ryana i powiedźcie, do której z destynacji operujących z Hahn możńa dolecieć z Rzeszowa,Gdańska i Warszawy
gosc_Adamu 2006-02-22 14:20   
gosc_Adamu - Profil gosc_Adamu
Widocznie to połonczenie było nie rentowne i dlatego go zlikwidowano...ale napewno :P:P...po drugie lotnisko Hanh jest dosyć sporo oddalone od Frankfurtu :)) Nic pozdro czekam na nowe połonczenia z Rzeszowa może Dublin lub Mediolan :))
gosc_di 2006-02-22 11:58   
gosc_di - Profil gosc_di
Dziwne, leciałam 2 razy tym rejsem, leciał mój mąż i jakoś nie zauważyłam żeby obłożenie było niskie. Z resztą trudno wymagać aby tłumy waliły na te tanie przeloty jak były słabo rozreklamowane i mało kto wiedział o tym, że istnieją.
humbak 2006-02-22 09:47   
humbak - Profil humbak
Ja w sumie zgodziłbym się z tymi, którzy uważają, że nie po to się leci Rajanem, żeby jeszcze płacić za nocleg. Gdyby ten rejs RZE-HHN był lepiej skomunikowany z innymi wylotami z HHN, to obłożenie z RZE byłoby zdecydowanie lepsze.
gosc_SZUMN 2006-02-22 09:26   
gosc_SZUMN - Profil gosc_SZUMN
Ten rejs z mojego punktu widzenia był naprawdę super. Dwa razy wracałem z Shannon do Rzeszowa z przesiadką Hahn. Cena takiego połączenia była niemal identyczna jak opłata lotniskowa Ryana na Stansted. Natomiast planowałem sobie wczesną wiosną Hiszpanię (Jerez) via Hahn, niestety teraz to już tylko planowałem ...... Może jeśli RZE wygra z Rygą batalię o baze serwisową Ryana to coś się zmieni bo w chwili obecnej Ryan (co wnioskuję z cen biletów RZE-STN-RZE) może się skusić by dołożyć dodatkowe rejsy do Londynu
katka 2006-02-22 09:16   
katka - Profil katka
jezeli ktos leci z ryan to nie koniecznie go stac na hotel .nie jest sens kupowa dwa razy bilety i jeszcze placic za hotel jak mozna z polski poleciec taniej.
gosc_Alfre 2006-02-22 00:14   
gosc_Alfre - Profil gosc_Alfre
Można też o lub po północy wsiąść w autobus i pojechać do Frankfurtu, Moguncji, Koblencji, Kolonii, Trier, Luksemburga itd.
Rozkład wszystkich linii wraz z cenami biletów na stronie lotniska dostępnej po niemiecku i angielsku.
aguirre 2006-02-21 23:28   
aguirre - Profil aguirre
Wszystkie miejscowości w okolicy Hahn oferują tani nocelg w dobrych warunkach z transferem z lotniska i na lotnisko. Noclegi są oferowane na lotnisku, od razu na przylotach, nioe sposób ich nie znaleźć. A rano są wyloty w atrakcyjne turystycznie miejsca (Hiszpania, Włochy) w bardzo dobrych cenach (z transferem za nocleg w cenie). Nie mówiąc o tym, że sama Nadrenia jest bardzo ciekawa turystycznie. Poza tym nie bardzo rozumiem nawiązywanie do odległości od Frankfurtu. Tam akurat Polaków jest bardzo mało. No chyba, że chodzi o lepsze warunki noclegowe na tamtym lotnisku, niż w Hahn ;-).
gosc_gosci 2006-02-21 22:09   
gosc_gosci - Profil gosc_gosci
Co można robić o północy 100KM od Frankfurtu? Na przykład poczekać kilka godzin i przesiąść się na inny samolot. Niedojrzałość rynku, mała klientela, nieprzemyślane decyzje samorządowców - ot dlaczego.
gosc_maag 2006-02-21 20:07   
gosc_maag - Profil gosc_maag
Co można robić o północy 100KM od Frankfurtu? -ot dlaczego nie było obłożenia, nie zawsze ktoś miał znajomych, czy rodzinę która samochodem przyjechała na lotnisko, a transport gdzieś dalej bez tego - nie był możliwy... dopowiedź dlaczego..
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy