Nowy(?) LOT. Przyglądamy się zmianom

Nowy(?) LOT. Przyglądamy się zmianom LOT zmienia wizerunek i ofertę. Zgodnie z tym, co Pasazer.com napisał tydzień temu, witryna Twojenowelinie.com była wstępem do dzisiejszej (31.7) konferencji przewoźnika. Największe zmiany to płatny, ale lepszy catering i rozwój aplikacji mobilnych. Wzorem dla LOT-u są amerykańskie linie. - To wynik kilku miesięcy prac, ale równocześnie dopiero początek zmian -...
31/07/2013 23:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
krzysiekl 2013-08-10 23:58   
krzysiekl - Profil krzysiekl
"o locie do Pekinu"
krzysiekl 2013-08-10 23:57   
krzysiekl - Profil krzysiekl
wlasciwie to obecnie ze strony LOT wynika, że na lotach transatlantyckich katering jest płatny. Tzn. tak bym zrozumiał ze strony "Posiłki i napoje na pokładzie". Jest mowa tylko o klasie biznes - z resztą zdjęcia wyglądają dosyć uboga i nie ma nic o obiedzie/kolacji w wersji "dinner" co dla wielu nacji jest podstawowym posiłkiem. a potem tylko o lecie do Pekinu - ale to tez o klasie biznes i na dole płatna oferta w klasie ekonomicznej. Według mnie strona do poprawy. Chyba, że faktycznie katering na lotach międzykontynentalnych w ekonomicznej jest teraz płatny? :P
Zmieniłem stronę na wersję angielskojęzyczną i wrażenia te same.
zobacz link
2013-08-10 23:44   
 - Profil
@gosc_844ec
owszem, wiele linii reklamuje sie ze na ich pokladzie posilki to jak wizyta w dobrej restauracji (zwlaszcza/jedynie w przypadku wyzszych klas) no i czesto jest to prawda...czasem nawet na lotach 3h..
gosc_ceb0b 2013-08-10 22:29   
gosc_ceb0b - Profil gosc_ceb0b
pozpiotr: ale właśnie z tego powodu zostało Prince polo i woda, gdybyś chciał zadać odszkodowania, bo na bilecie masz napisane snack lub meal to otrzymasz odpowiedz, ze przecież dostałeś, a ze tylko wafelek to juz nie ma znaczenia, bo nie było mowy, ze ma byc cos wiecej.
san777 2013-08-10 22:25   
san777 - Profil san777
Jak się płaci np. 2000 zł za lot ekonomikiem do Pragi to chyba można oczekiwać chociaż kawy i herbaty i coś więcej niż reklamówkę prince polo ....
pozpiotr 2013-08-10 18:46   
pozpiotr - Profil pozpiotr
A mi osławionej "darmowej" buły bedzie brakować :p A tak powaznie mówiąc, wydaje mi się, że to strzał w stopę..., LOT nie jest w stanie konkurować z innymi liniami cenami biletów, więc powinni raczej pójść w kierunku lepszego cateringu. No i w ogóle nie podoba mi się sposób wprowadzenia płatnego serwisu. Kupując bilet dwa tygodnie temu, nigdzie nie zauważyłem najdrobniejszej informacji o płatnym posiłku na pokładzie. 30 lipca dostałem kanapkę, a 8 sierpnia już nie :( SAS sprzedaje, ale o tym wcześniej informuje, LOT mógłby zrobić podobnie, czapka im z głowy nie spadnie.
dexter 2013-08-08 17:10   
dexter - Profil dexter
LO zamieścił wreszcie ofertę menu na swojej stronie:
zobacz link
gosc_9e5d8 2013-08-05 15:23   
gosc_9e5d8 - Profil gosc_9e5d8
LOT PROSI O KOLEJNE 400 MLN ! SKANDAL ......Gdybyś w banku pożyczył 400 tys. złotych i za pół roku znowu przyszedł po następny kredyt mimo tego, że starego nie spłaciłeś to by cię wyśmiali. Szczególnie gdybyś był w kondycji finansowej LOT-u - DLA MNIE MIKOSZ BIJE PIANĘ BEZ CELU - LOT to dla mnie bankrut
usuniety 2013-08-05 11:06   
usuniety - Profil usuniety
shorty, może samolot i nowy, ale bez przesady. Bilet z Tajwanu do Warszawy w LOT z przesiadka w Pekinie kosztuje 1600 złotych drożej niż LH z przesiadką w HKG, zresztą LH też ma nowy samolot (747-8). Skąd tak wysokie ceny? Czy to brak pasażerów w biznesie, brak cargo? Nie jestem ekspertem. Wiem tylko, że ludzie potrafią liczyć i przy takich cenach z PEK LOTu nie wybiorą, niezależnie od tego czy bułki są płatne czy bezpłatne.
shorty 2013-08-05 10:15   
shorty - Profil shorty
rozumeim ze 787 musi kosztowac wiecej niz stary 767 ale rózniece sa chyba za duze, moze lepij troche spuscic z ceny i poprawić LF, sitka jest trgiczna, szkoda tez ze jak whodził Qatar to nie wywalczyli zeby z dwa razy w tyg to LOT latał. Moze SIN by nakrecili to tez dobry kierunek i nie trzeba byc ti ekspertem zeby wiedziec ze do HUB-ow zawsze lata najwiecej ludzi wiec najłatwiej wypełnić samolot. A tak poczekaja wejdzie SQ do WAW i bedzie narzekanie ze sie nie udało wczesnie tego zrobic.
gosc_6bedc 2013-08-05 08:05   
gosc_6bedc - Profil gosc_6bedc
Zarząd LOTu od jakichś 6-ciu lat "uczy się biznesu lotniczego". Powinni sięjak najszybciej nauczyć zatem, że dobry catering jest najtańszym sposobem nadrobienia innych niedostatków, których w ofercie LOTu jest aż nadto. Kiedyś w epoce samolotów sowieckich LOT miał opinię linii siermiężnej, ale za to bardzo dobrze karmiącej. Może warto wrócić do tej strategii, jeżeli nie umie się zbudować dobrego produktu, zaczynając od siatki a kończąc na taryfach?
shorty 2013-08-05 00:13   
shorty - Profil shorty
leciałem Qatarem w zwszłym tygodniu, co do suer serwisu to bym się raczej zastanowił, utwierdziałem się w przekonaniu ze SQ sa najlepsze. Co do LOT to opcja jedzenia przy wyborze biletu to dobry pomysł. ceny rzeczywiście na pkladzie sa na prawde ok, szkoda tylko ze tylko karty płatnicze rzczywiscie mało osob to posiada. co do Pekinu to trochę przesadzaja tym bardziej ze wylot jest z PEK o 8:45 wiec ciężko dolecieć do PEK np. jak moim przypadku z Manili czy innego kraju.
gosc_df2b0 2013-08-04 22:54   
gosc_df2b0 - Profil gosc_df2b0
Ludzie nie narzekajcie załogom, tylko Prezesowi. Stewa nie decyzduje o serwisie, TYLKO BIURO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! piszcie do zarzadu!
gosc_c7ec8 2013-08-04 21:42   
gosc_c7ec8 - Profil gosc_c7ec8
OK maja tez gorsze samoloty po prostu rzechy na tej trasie.O odplyw pasazerow z powodu kanapki prosze byc spokojny.Linie sie zmieniaja ale przyzwiasani do linii pozostaja.Latalem prawie wszystkimi liniami europejskimi i jeszcze kilkunastoma z poza Europy.Mnie Lot sie podoba
gosc_c4101 2013-08-04 21:15   
gosc_c4101 - Profil gosc_c4101
Pewnie widzieliście na youtube, ale dla przypomnienia standard LOTu w 1989 roku, w tym na końcu catering...

zobacz link
gosc_d0443 2013-08-04 20:54   
gosc_d0443 - Profil gosc_d0443
Jakie mniejsze ceny biletów? Chyba żartuja ci, co myślą, ze w wyniku wprowadzenia płatnego cateringu choć jeden bilet w Locie stanieje choć o 1 grosz....
przemolot 2013-08-04 20:24   
przemolot - Profil przemolot
Odpływ pasażerów zwalą na filmik ;) Jeśli chodzi o catering- rzeczywiście niezłe jest rozwiązanie stosowane przez EI. Co kilka miesięcy latam na trasie WAW-PRG-WAW. Chyba tylko 2 razy korzystałem z usług LOTu, częściej z OK. Mają lepsze piwo i ładniejsze stewardessy ;) Co oczywiście nie jest kryterium wyboru przewoźnika.
gosc_e3d62 2013-08-04 20:06   
gosc_e3d62 - Profil gosc_e3d62
dla wszystkich zwolenników takich pseudo-oszczędności zagadka: czy zaprzestanie przyznawania mil MilesAndMore też byłoby według was oszczędnością, która nie ma żadnych negatywynych konsekwencji? Podpowiedź: i "darmowy" catering, i "darmowe" mile są gratisami skonstruowanymi pod dokładnie tych samych klientów.
gosc_988d2 2013-08-04 20:00   
gosc_988d2 - Profil gosc_988d2
dareck: dokładnie się z Tobą zgadzam, z tym że myślę, że winę za odpływ pasażerów zwali się na tzw. kryzys. gosc_943b7: klientów budżetowych lub "FirstMinute" jak to ich nazywasz ma być po tych zmianach w założeniach właśnie więcej, a nie mniej (dzięki teoretycznie niższej cenie biletu)! Odejdzie za to klient korporacyjny. To prywatnie nie musi być bogaty klient, ale za to chętnie wydający pieniądze swojej korporacji. Ilość takiego typu klientów da się łatwo zbadać, ja myślę, że to ok. 20% klientów LOTu.
dareck 2013-08-04 19:18   
dareck - Profil dareck
Byłoby świetnie, gdyby niektórzy entuzjaści lotowskich rewolucji cateringowych zdali sobie sprawę, że te wspaniałe coroczne "milionowe oszczędności" oznaczają jakieś żałosne kilkanaście złotych na głowę pasażera. Myślę, że gdyby klient miał do wyboru dorzucić potrzebną kwotę do ceny biletu to nie stanowiłoby to dla niego żadnego problemu, bo co jak co, ale wysuwanie śmiałych hipotez, że wybór LOTu to dla kogoś rezultat działania "kryterium najniższej ceny", jest mało poważne... ///// Jak dla mnie postępowanie LOTu jest idiotyczne, ale zrozumiałe gdy się weźmie pod uwagę jego strukturę własnościową... Tak przecież w praktyce wygląda w Polsce korzystanie z praw i udogodnień, na które państwo ochoczo zbiera pieniążki w formie podatków... a za które trzeba ponownie zapłacić jak się ich potrzebuje. Oczywiście za "cateringowe oszczędności" ktoś dostanie sowitą premię, bo odpływ pasażerów zawsze będzie można zwalić na konkurencję albo wysokie ceny paliw!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy