Modlin odpiera zarzuty Wizz Aira

Modlin odpiera zarzuty Wizz Aira Zarząd lotniska w Modlinie ustosunkował się dziś (17.07) do deklaracji linii lotniczej Wizz Air o pozostaniu na Lotnisku Chopina i zerwaniu umowy handlowej z lotniskiem, która została podpisana w ubiegłym roku i miała obowiązywać przez okres 5 lat. Modlin uznał ten fakt za autonomiczną decyzję biznesową. Jednocześnie lotnisko odpiera zarzuty postawione przez...
17/07/2013 20:58   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_4d8e7 2013-08-04 14:36   
gosc_4d8e7 - Profil gosc_4d8e7
Rzeczywiście do Lotniska w Modlinie jest bardzo kiepski dojazd. Jest Modlinbus, który potrafił nie przyjechać na konkretną godzinę.Jeśli ktoś nie posiada samochodu , to pozostawała mu taksówka , koszt 100zł.Jestem zadowolona z tego , że Wizz Air będzie latał z Lotniska Chopina. W przypadku przylotu w późnych godzinach nocnych jest możliwość powrotu do domu i koszt taksówki jest niższy,jeśli ktoś mieszka w W-wie.Przylot w nocy na lotnisko w Modlinie , to koszmar , sama to przeżyłam w grudniu 2012 roku.
gosc_08ed5 2013-07-24 00:03   
gosc_08ed5 - Profil gosc_08ed5
Tak naprawdę to szkoda przede wszystkim ludzi, którzy są zatrudnieni w porcie lub otworzyli wokół niego własny biznes. Według mnie powinno się od razu zmienić dyrekcję portu. Tu tkwi cała tragedia... Od kiedy tematy konkretnych umów biznesowych porusza się przez media. To już zaszło za daleko. Nie dziwię się zatem FR i W6. Mam nadzieję, że zarządzający portem zrozumie swój zasadniczy błąd.
grzesiek_lublin 2013-07-21 09:45   
grzesiek_lublin - Profil grzesiek_lublin
gosc_f3613 tak szybko zniknie jak ty z tego forum pozdrawiam nierozgarniętych
banan86 2013-07-21 09:45   
banan86 - Profil banan86
gosc_f3613: masz świetny powód do radości! A tak wogóle po co się rozwijać? Po co cywilizacja idzie do przodu? Ty też: po co mieszkasz w domu? Mógłbyś mieszkać w jaskini albo szałasie....
gosc_f3613 2013-07-21 08:43   
gosc_f3613 - Profil gosc_f3613
No to koniec Modlina. Ciesze sie bo tak przewidywalem. Na szczescie nie mialem przyjemnosci tam ladowac. Lublin tez wkrotce zniknie z mapy.
gosc_658a5 2013-07-19 21:34   
gosc_658a5 - Profil gosc_658a5
a dziś w Modlinie ląduje charter travela...
usuniety 2013-07-19 10:31   
usuniety - Profil usuniety
@arahja Do oblotu ILS cat. I Papuga wcale nie musi lądować. Oczywiście, że wygodniej jest jak może zatankować na lotnisku, ale nie jest to konieczne. LUZ ostro walczyło o ILS i z opóźnieniem go dostało, WMI kupiło samodzielnie, ale nie dopilnowało papierkowych spraw i stąd opóźnienie w oblotach. Z obsługi lotniska to jest potrzebny kontroler na wieży i oprócz tego technicy przy ILS. Gdyby PAŻP wcześniej się zdecydowała na ILS w LUZ, a władze WMI nie przespały sprawy, to w LUZ ILS powinien działać operacyjnie od marca 2013, a w WMI od końca 2012 roku. No ale to tylko moje gdybanie. Niestety beton w urzędach idiotyczne przepisy. Na szczęście na obydwu lotniskach już niedługo będzie działał(WMI - wrzesień, LUZ-październik/początek listopada w bardziej pesymistycznym wariancie).
arahja 2013-07-19 02:49   
arahja - Profil arahja
Jesli sie myle poprawcie mnie ale na moj rozum trudno uruchomic ils przed startem lotniska. Aby wyladowala papuga musi byc na lotnisku straz pozarna, mozliwosc zatankowania, wyczyszczony pas,pelna gotowosc wieży, pelne oswietlenie pasa i ogolnie pelna gotowosc operacyjna lotniska. A jesli juz to wszystko jest to dlaczego jednoczesnie nie otworzyc lotniska. Zbyt drogie byloby trzymanie personelu tylko dla kilkudziesieciu lotow kalibracyjnych przez kilka miesiecy. Moze wojsko moze sobie pozwolic ale lotnisko komercyjne poprostu woli zarabiac w tym czasie a linie lotnicze podejmują ryzyko. Ale to tylko logika laika. Jak sie rozpisuje prrzetarg na lotnisko takie jam modlin albo lublin to wszyscy wykonawcy, pasa, terminala, airside maja jedna date oddania inwestycji. pozniej kilka dni zeby zaloga sie ogarnela co i jak i zzaczynasie zarabiac pieniadze a nie kalibrowac ils przez miesiac
orro 2013-07-18 22:32   
orro - Profil orro
Mietek, porownujesz CDG i ORY do WAW? Podejrzewam, ze roznica w oplatach miedzy tymi portami a BVG jest wieksza niz miedzy WAW i WMI. Poza tym problemem moga byc sloty, szczegolnie na CDG.
hariko 2013-07-18 21:16   
hariko - Profil hariko
gosc_48a6c @ gosciu, przyznam, ze i ja tego nie rozumiem i chyba podobnie mysli wiekszosc z nas, to jakby panstwo w panstwie, ktore rzadzi sie swoimi prawami....
gosc_48a6c 2013-07-18 17:05   
gosc_48a6c - Profil gosc_48a6c
Nie rozumiem dlaczego PAŻP nie wyposaża w ILSa każde nowe lotnisko przed jego uruchomieniem ? od zawsze zamglenia są kłopotem lotniska i samolotów - teraz WMI powinien ściągnąć więcej przewoźników, a nie kłócić się z W6, że ten chce latać z WAW.
mietek 2013-07-18 10:59   
mietek - Profil mietek
Przecież wiadomo, że W6 gada bzdury i chce tylko kase wyciągnąć. Od kiedy to oni tak dbają o klientow i ich dojazd? Ciekawe czy pytali pasażerow czy nie woleli by latać z Orly lub CDG zamiast tego BVG czy jakoś tak? Odpowiedź chyba byłaby oczywista...
banan86 2013-07-18 08:58   
banan86 - Profil banan86
prawda jest taka że Modlin sam jest sobie winien - za fuszerkę w swojej działalności praktycznie na każdej płaszczyźnie... a zarząd problemu nie widzi, tak samo jak nie widzi swojej odpowiedzialności. I nawet jeśli "papierowa" umowa tego nie przewidywała, korzystniej dla nich byłoby zapłacić te 8 milionów niż tracić dużego klienta. No ale cóż... ja tam z tego powodu płakać nie będę;)
dareck 2013-07-18 07:30   
dareck - Profil dareck
Skoro w umowie nie było zapisu o ILS (a rzeczywistość nie odpowiadała ustnym zapewnieniom) to skąd to zaskoczenie, że Wizzair nie wierzy dłużej Modlinowi na słowo?
I po co to żonglowanie numerami i przytaczanie faktu, że co 4 pasażer spędził na dojeździe zaledwie 45 minut? Kogo oni chcą przekonać?

Przytaczanie do tego odsetka pasażerów niezadowolonych z regulaminu pokładowego Wizzaira to jakieś kuriozum i rozpaczliwe próbowanie odwrócenia uwagi od faktu, że to Wizzair zrezygnował z Modlina, a nie odwrotnie...
gosc_1fd78 2013-07-17 23:22   
gosc_1fd78 - Profil gosc_1fd78
hariko - sezon jesienny byl bardzo ciezki w ub. roku. Przekierowania byly, ale teza prezesa wizair stanowiła, ze to lotnisko jest polozone w bardzo niekorzystnym miejscu. Studia meteorologiczne i obiektywne wskazniki tego nie pokazuja o czym juz niejednokrotnie lotnisko probowalo pisac
hariko 2013-07-17 22:48   
hariko - Profil hariko
Ok, skoro statystystyki pogodowe mowia o braku negatywnego wplywu pogody na funkcjonowanie lotniska/ pomijam kwestie zwiazane z nawierzchnia pasa/ , to co bylo powodem tylu przekierowan na Okecie? Czy moglby mi ktos to wyjasnic?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy