WZA LOT-u za restrukturyzacją

WZA LOT-u za restrukturyzacją Nie było niespodzianki na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy LOT-u. Udziałowcy spółki przyjęli uchwałę o dalszym istnieniu linii, która oznacza zgodę na restrukturyzację.Jak informuje PAP, był to formalny wymóg w sytuacji, kiedy spółka odnotowuje straty i potrzebuje wsparcia właściciela. Niemal 68 proc. udziałów w linii ma Ministerstwo Skarbu Państwa, a kolejne ponad 25...
11/06/2013 17:50   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mietek 2013-06-13 14:56   
mietek - Profil mietek
krzysiekl: co rozumiesz przez porównywalne połączenie LO? Czas na przesiadkę?
krzysiekl 2013-06-13 10:35   
krzysiekl - Profil krzysiekl
a że w Warszawie nie ma co pokazać turystom którzy opowiedzą potem o tym innym to ewentualnie stwierdzone zostało przez arahja. (jeśli tak odczytać jego post).
Tak dużo jest oczekiwać by Polska miała sprawnie działającego przewoźnika? Który będzie zauważalny na świecie 'in-plus'?
krzysiekl 2013-06-13 10:32   
krzysiekl - Profil krzysiekl
i nie jest prawdą że inne nacje jedynie chwalą co swoje.
krzysiekl 2013-06-13 10:29   
krzysiekl - Profil krzysiekl
mietek, oczywiście, z rozkładem lotów się nie dyskutuje. Gdybym jeszcze wybierał się do USA to byłoby mi po drodze. Ale tak? Nigdy nie leciałem na trasie na której mogłem wybrać porównywalne połączenie ale LOT.

@ gosc_80df6
no właśnie taki jest sens porównania.
Ceny są zbliżone bo u nas nie ma konkurencji i tym samym LOT wcale nie jest przewoźnikiem z niższej półki cenowej (co tutaj sugerowano). Z resztą w sumie konkurencja u nas jest tylko kiepska: słabe drogi, zapuszczona kolej...
mietek 2013-06-13 10:19   
mietek - Profil mietek
Podstawową sprawą jest to, że inne nacje raczej chwalą co swoje, a Polacy raczej mówią: "U nas? Nie ma nic ciekawego." Opinie krzysiekl typu: "Po pierwsze mi nie pasuje nigdzie nim lecieć" są tego przykładem. Z taką opinią nie ma co dyskutować...
mietek 2013-06-13 10:06   
mietek - Profil mietek
gosc_b828a: Sto procent racji.
gosc_75284 2013-06-13 08:47   
gosc_75284 - Profil gosc_75284
Jakis czas temu lecialem LOT-em i na poczatku sie ucieszylem, ale radosc przeszla po wejsciu na poklad. Kabina embraera razila oczy zuzytymi, podrapanymi fotelami, klekoczacymi schowkami i brudna wykladzina posypana okruchami. Syf i malaria. Jedynym pozytywnym akcentem byl mily personel pokladowy. Od tamtego czasu wole latac Lufthansa. A okrzyczany tu "bajeczny" serwis LOT-u uwazam za ostro przesadzony, a sama linia jaka jest to kazdy widzi.
gosc_8c96a 2013-06-13 01:02   
gosc_8c96a - Profil gosc_8c96a
Leciałem wielokrotnie LH i LO i uważam serwis pokładowy w naszym LOcie na prawdę na wysokim poziomie. Cabin Crew też raczej wspominam bardzo dobrze.
gosc_80df6 2013-06-13 00:17   
gosc_80df6 - Profil gosc_80df6
krzysiekl: chłopie zastanów się, czy jest sens porównywać regionalny kierunek arabski, na którym jest konkurencja z regionalnym kierunkiem europejskim na którym jest monopol jednego przewoźnika.
krzysiekl 2013-06-13 00:08   
krzysiekl - Profil krzysiekl
to 720-790PLN to oczywiście za lot w dwie strony.
krzysiekl 2013-06-13 00:05   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@goście:

ja tu moge być przykładem dlaczego tłumy nie rzucają się na LOT:P opinie krążące pomiędzy ludźmi robią swoje. Qatar inna półka cenowa? Co najwyżej inna kultura i zasobność portfeli. DOH-DXB na najbliższe dni to 720-790PLN zależnie od dnia tygodnia. LOT WRO-WAW-WRO to obecnie kwoty ok 750PLN (identycznie jak Emirates DOH-DXB-DOH).
DOH-DXB jest ok 45mil więcej. Gdzie tu inna półka cenowa?identyczne. Trochę przesadzam z narzekaniem na LOT, ale w końcu płacę na nich nawet jesli nie latam :P Zdecydowanie wolałbym słyszeć i czytać lepsze opinie o firmie na którą idzie moja kasa i która mieni się polskim przewoźnikiem.
krzysiekl 2013-06-12 23:46   
krzysiekl - Profil krzysiekl
dlaczego to ja mam planować wycieczkę? ale chcesz powiedzieć, że w Warszawie nie ma co pokazać? Tym gorzej dla Warszawy :P Są lotniska które oferują takie atrakcje i nie martwią się, że ktoś nie posiedzi na lotnisku.
gosc_77e1e 2013-06-12 23:41   
gosc_77e1e - Profil gosc_77e1e
gosc_1c3e3: na której to przesiadce na rejs LOTu z Niemiec do Polski widziałeś ten zwykły, odrażający brud? W jakim samolocie, co było nie tak? Bez szczegółów każdy takie farmazony może prawić.
gosc_33801 2013-06-12 23:38   
gosc_33801 - Profil gosc_33801
krzysiekl: no tak, jeśli LOT omijasz na podstawie opinii na przykład takich, że na trasie do TLV dają tylko krakersy; albo porównując krótkodystansowy standard nie z innymi europejskimi przewoźnikami, ale z jakimś regionalnym przelotem po krajach arabskich, to nie mamy o czym dyskutować.
gosc_b6907 2013-06-12 23:30   
gosc_b6907 - Profil gosc_b6907
krzysiekl: bardzo lubie czytać wypowiedzi gości na temat, o którym nie maja pojęcia. O Locie piszesz bardzo dużo, a jak widać sam nie latasz. Innymi liniami chyba tez nie, bo wiedzialbys, ze Lufa chętnie swoich pasażerów z Polski do MUC czy FRA czestuje paczka orzeszkow lub ostatnio jogurtem owocowym, dodając do tego lyzeczke a'la Adam Slodowy (zrób to sam - lyzeczka schowane pod pokrywka, złożona na pól), lecac ostatnio Swissem z Nicei do Zurychu dostałem czekoladowa muffinke i serwetke. Przestan zatem pisać bzdury o tym jak to rzekomo serwis Lotu odbiega od średniej. Porównujmy to co jest porównywalne, a nie względem Qataru czy Emiratow, bo to trochę inna polka cenowa. Osobiście wole dziesięć razy kanapkę Lotu niż jakiś waflowy baton lub jogurt w Lufie. Pomijam juz drobiazg, ze na krótkiej trasie FRA-BSL Lufa w ramach serwisu daje każdemu przy wejściu do samolotu w łapę paczkę chipsow i kartonik z sokiem, nie niepokojac pasażerów swoim serwisem podczas lotu (trwa 1h czyli tyle co nasze krajowki). A na rejsach wewnatrzniemieckich oprócz napoi pasażer nie otrzymuje niczego.
arahja 2013-06-12 23:14   
arahja - Profil arahja
Krzysiek, jesli jestes pasazerem tranzytowym to biznesem lotniska i lini jest zebys siedzial na lotnisku i tam wydawal pieniadze. Pozatym bardzo trudno mi sobie wyobrazic jak moze wygladac wycieczka po warszawie fundowana przez lot. Napisz jaki masz na to pomysl chetnie porozmawiam. Naszczescie w europie masz taka konkurencje ze lecisz liniami ktore oferuja najlepszy serwis. A lecac lotem mozesz wykupic wejscie do biznes lounge, w samolocie poczytac dobra ksiazke i juz nie ma co narzekac:-)
gosc_98993 2013-06-12 23:09   
gosc_98993 - Profil gosc_98993
gosc_1c3e3: to ciekawe, bo ja mam dokladnie odwrotne wrazenie po przesiadce z LH do LO, zwlaszcza w przypadku personelu pokladowego. Poza tym, ze wzgledu na coraz czestsze strajki loty Lufthansa sa coraz mniej przewidywalne. Nie pamietam kiedy ostatnim razem strajkowal i odwolywal z tego powodu rejsy LOT, musialo to byc wiele, wiele lat temu.
gosc_9fc0d 2013-06-12 23:04   
gosc_9fc0d - Profil gosc_9fc0d
@gosc_b828a, a widziałeś jak LH lub KLM obsługują swoich? W LOT jesteś zawsze pasażerem drugiej kategorii jeśli chociaż raz wypowiesz słowo w języku ojczystym. Inaczej będą wokół Ciebie skakać. Pasażer z PR/PRL jest dodatkiem do innych.
gosc_1c3e3 2013-06-12 22:57   
gosc_1c3e3 - Profil gosc_1c3e3
Po przesiadce z LH do LOT , człowiek zaczyna wierzyć, że PRL nadal istnieje. Obsługa w stylu "Cukierki roznoszę...". Zwykły, odrażający brud, by nie powiedzieć dosadniej.
gosc_3bf16 2013-06-12 22:52   
gosc_3bf16 - Profil gosc_3bf16
@gosc_b828a: Lotnisko w W-wie, to typ lotniska sub-regionalnego w porównaniu do pipidów w USA.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy