Kwietniowe statystyki Lublina

Kwietniowe statystyki Lublina W kwietniu w porcie lotniczym Lublin obsłużonych zostało 16 286 pasażerów. Lubelskie lotnisko odprawiło w ubiegłym miesiącu prawie 6000 podróżnych więcej niż w marcu 2013 roku.W zeszłym miesiącu z portu lotniczego Lublin wykonanych zostało 86 pełnych operacji lotniczych (start i lądowanie).Anna Żuchlińska
06/05/2013 16:26   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_d158b 2013-05-10 23:22   
gosc_d158b - Profil gosc_d158b
LUZ w celach marketingowych i reklamowych mógłby podobnie jak GDN oraz LCJ zainstalować i udostępnić kamery internetowe ...
jaczro 2013-05-10 20:26   
jaczro - Profil jaczro
"Co zes się chłopie uparł na ten Lublin :) Jesteś z małopolski (chyba?) a bronisz LUZ jak goluz do ostanie kropli krwi :)" świetna myśl! Mówi sama za siebie. Wiesz, kiedyś kibicowałem każdemu portowi w PL ,nawet IEG, cieszyłem się z powstającego LUZ. Wszystko zmieniło się w momencie zaglądania na różne fora. Zdumiała mnie bezinteresowna złośliwość pod pretekstem "publicznego grosza", "zarządu" wykazywanego przez ludzi nie mającymi z Lublinem nic wspólnego w stosunku do miasta moich studiów, które uważam za jedno z najciekawszych w PL.
Bardzo mnie cieszy rozwój i rozbudowa KRK któremu gorąco kibicuje, mało na ten temat zabieram głos bo nie muszę, ale wyobraź sobie, że jakiś user np. z Gdańska najeżdża na rozbudowę KRK?
Stąd na zasadzie przekory kibicuję LUZ, pewnie podobnie jak kol. Goluz. Poza tym mam stamtąd żonę i służbowe obowiązki.
gosc_9778c 2013-05-10 19:15   
gosc_9778c - Profil gosc_9778c
Jarczo: a co ma piernik do wiatraka?
Po drugie czy pamiętasz by LH uruchamiala połączenia do nowych świeżo powstających portów? Robią to tylko i wyłącznie w przypadku przeniesienia operacji z jednego portu do nowego np w Hong Kongu, Monachium, Osaki etc. Co zes się chłopie uparł na ten Lublin :)
Jesteś z małopolski (chyba?) a bronisz LUZ jak goluz do ostanie kropli krwi :)
jaczro 2013-05-10 17:34   
jaczro - Profil jaczro
gość cfade; po pierwsze LH też nie będzie mówiła portalom o swoich planach, szczególnie planach otwarcia tras vide Eurolot w RZE.
Po drugie: ciężko obecnie znaleźć dzień w którym na LUZ nie lądowałby bizjet, np. wczorajszy E175 Lotu wyczarterowany do Mediolanu dla kierowniczej kadry PZL Świdnik.
gosc_cfade 2013-05-10 17:10   
gosc_cfade - Profil gosc_cfade
Jaczro: nie wypowiadalem się w kwestii innych połączeń W6, FR czy EuroLotu lecz LH. Która oficjalnie zaprzeczyła iż na razie nie zamierza operować do LUZ. Więc co szef LH nie wie jaka siatkę planują? Wladze podrzdnego malenkiego portu wiedza lepiej ;) LH to nie linia która można skusić bonusami, dla nich liczy się bussines a na razie w LUZ go nie widza i kropka. Jak się to zmieni piersi się o tym dowiedzą włodarze portu.
jaczro 2013-05-10 16:05   
jaczro - Profil jaczro
To czy przyłącza Świdnik czy nie, ma tylko znaczenie na papierze, nie zmienia stanu faktycznego, że Lublin to faktycznie 400 tys. organizm miejski.
gość 79dd3 już niejedni "specjaliści" twierdzili, że nic nie będzie latało z Lublina, a jak już zaczęło, że po świętach przestanie, jak po świętach linie zwiększyły częstotliwość to....że inni i tak lepiej zaczynali i po sezonie letnim przestaną, wczoraj W6 pozostawił letnie loty na sezon zimowy itd. itd. Eurolot do Gdańska to tez było "marzenie" Goluza. Jak by ktoś powiedział tydzień temu, że Eurolot zacznie latać z RZE do Paryża i Rzymu to by "specjaliści" dopiero mieli używanie.
gosc_77b25 2013-05-10 15:58   
gosc_77b25 - Profil gosc_77b25
grzesiek_lublin, myślę że byt lubelskiego lotniska nie jest uzależniony od liczby mieszkańców samego Lublina, tylko od całego regionu. Także województw ościennych, do których należy dotrzeć z reklamą. Ostatnio bardzo ładne reklamy informacyjne dot. LUZ pojawiły się w Zamościu.
p747 2013-05-10 15:38   
p747 - Profil p747
Grzesiu, można jeszcze dorzucić Łęczną bo oni to chyba tym skrótem przez Józefów dojadą szybciej niż my z Lublina :)
gosc_79dd3 2013-05-10 14:26   
gosc_79dd3 - Profil gosc_79dd3
Ciekawe po co Lublinowi Świdnik może chcą kasę z podatków. Nie ładnie. A wracając do naszego kolegi Goluza to co znów bredzi o Lufthansie w Lublinie vs ILS. Lufthansie chodzi o duży port a nie o ILS. Przedstawiciel Lufthansy wypowiadał się na tet temat także tutaj, i absolutnie zaprzeczył takim planom w najbliższym czasie. Goluz wyluzuj, facet od ściągnięcia LH już nie ma u Was roboty... A to były jego pobożne życzenia a nie fakty
grzesiek_lublin 2013-05-10 14:08   
grzesiek_lublin - Profil grzesiek_lublin
Nie 50 a prawie 100tyś Świdnik będzie niebawem dzielnica Lublina (w województwie są już takie plany- i jest to nie ubłagane) ta że tuszkę różnicy będzie. A pyzatym są jeszcze osiedla takie ja oś. Borek (posiadające kilka tyś mieszkańców) które tak że znajdą się w granicach administracji Lublina
p747 2013-05-10 10:01   
p747 - Profil p747
I po co tu się kłócić. Zobaczymy jak otworzą lotnisko w Białymstoku. Różnica w mieszkańcach to tylko 50 tysięcy. Podobne czasy itd.

Dla Lublina, tak jak ktoś wcześniej zaznaczał ważny jest rozwój gospodarczy a nie statystyki ilu pasażerów, ile w kiblu papieru zużyto. I śmieszą mnie ludzie wypowiadający się, którzy nigdy w Lublinie nie byli a mają najwięcej do powiedzenia.
gosc_9c392 2013-05-10 07:25   
gosc_9c392 - Profil gosc_9c392
Pasażer powinien zorganizować konkurs na Fanatyka Lotniskowego Roku, pierwsza nominacja goluz :)
gosc_a2b9a 2013-05-10 07:17   
gosc_a2b9a - Profil gosc_a2b9a
Pod innym artykułem ktoś napisał że w większości środki wydawane na promocje np w Rzeszowie w sporym stopniu pochodzą z środków UE. Więc lepiej w taki sposób dotować lotnisko w miarę zewnętrznymi środkami niż utrzymywać darmową budę z blachy falistej która zarabia parę zł za odprawę samolotu i wynajem kilku pomieszczeń a kosztuje miliony rocznie.
gosc_910fa 2013-05-10 07:13   
gosc_910fa - Profil gosc_910fa
jejku jejku niebawem goluzom skończą się lotniska w Polsce do porównywania się i wykazywania wspaniałości lotniska w Świdniku i trzeba im będzie zacząć kąsać na portalach krajów ościennych :D
goluz 2013-05-10 02:37   
goluz - Profil goluz
Jeszcze niedawno pisałeś o mędrcach piszących o Eurolocie, więc się pilnuj,żebyś nie musiał potem gryźć się w język. Lufa nie wejdzie bez ILSu , a oddanie tego systemu do użytku skutecznie opóźnia PAŻP. Przypomnisz ile Bydgoszcz płaci rocznie liniom, bo chyba dużo więcej niż Lublin daje zniżek.
arafat 2013-05-10 02:09   
arafat - Profil arafat
ale o co Ci chodzi? daliście kase w postaci ekstremalnych znizek to otworzono u was kilka low costowych polaczen...to taki wielki sukces?
gdzie ci mędrcy bredzący o Lufie, o 300 tysiącach pax? siedza cicho?
goluz 2013-05-10 01:46   
goluz - Profil goluz
Jak Lublin wyprzedzi Bydgoszcz w Paxach to pewnie napiszą,że to i tak wina Torunia ;P Poczekajmy spokojnie 2-3 lata, Ci którzy wietrzyli LUZ klęskę już siedzą cicho, wkrótce kolejni zamilkną.
gosc_46fb2 2013-05-08 02:02   
gosc_46fb2 - Profil gosc_46fb2
@gosc_9c454, wyraźnie 4tech napisał że FR robi 4 rotacje tygodniowo, masz jakiś problem z czytaniem? @ jaczro, kilka postów poniżej napisałeś że boom emigracyjny był w 2005 r teraz piszesz 2006/7...tylko że ponad połowa tego boomowego tortu przypadła nie liniom lotniczym a różnej maści firmą autokarowym.
I dlatego napisałem " nie kumasz".
jaczro 2013-05-07 23:26   
jaczro - Profil jaczro
gosc_36415 Zanim zaczniesz coś o "kumaniu" to najpierw sam zacznij kumać. Chodziło mi o boom emigracyjny do GB który przypadł na lata 2006 - 2007. Jest na ten temat wiele opracowań.
zobacz link
gosc_9c454 2013-05-07 22:22   
gosc_9c454 - Profil gosc_9c454
4tech zerknij sobie ile razy w tyg lata FR do Londynu i przestan juz z tymi swoimi wyliczanka mi bo sie niedobrze robi.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy