Ryanair otworzył bazę w Krakowie

Ryanair otworzył bazę w Krakowie Dziś (3.04) na krakowskim lotnisku oficjalnie została otwarta baza operacyjna Ryanaira, irlandzkiego przewoźnika niskokosztowego. W ramach bazy w Krakowie nocują dwa samoloty Boeing 737-800. To druga, po Wrocławiu, baza operacyjna tego przewoźnika w Polsce. Otwarcie bazy w Krakowie to na początek kolejne cztery nowe połączenia Ryanaira:z Krakowa do Dortmundu, z...
03/04/2013 16:58   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marcowy 2013-04-11 09:05   
marcowy - Profil marcowy
dobre....skąd ja to znam :)
tomic 2013-04-11 08:18   
tomic - Profil tomic
Ryanair's Micheal O'Leary arrives in a hotel in Dublin, he goes to the bar and asks for a pint of draught Guinness. The barman nodded and said, "That will be one Euro please, Mr. O'Leary."
Somewhat taken aback, O'Leary replied, "That's very cheap," and handed over his money.
"Well, we try to stay ahead of the competition", said the barman. "And we are serving free pints every Wednesday evening from 6 until 8. We have the cheapest beer in Ireland"
"That is remarkable value" Michael comments
"I see you don't seem to have a glass, so you'll probably need one of ours.
That will be 3 euro please.
O'Leary scowled, but paid up. He took his drink and walked towards a seat.
"Ah, you want to sit down?" said the barman. "That'll be an extra 2 euro. - You could have pre-book the seat, and it would have only cost you a Euro."
"I think you may to be too big for the seat sir, can I ask you to sit in this frame please"
Michael attempts to sit down but the frame is too small and when he can't squeeze in he complains "Nobody would fit in that little frame".
"I'm afraid if you can't fit in the frame you'll have to pay an extra surcharge of 4 euro for your seat sir"
O'Leary swore to himself, but paid up. "I see that you have brought your laptop with you" added the barman. "And since that wasn't pre-booked either, that will be another 3 euro."
O'Leary was so annoyed that he walked back to the bar, slammed his drink on the counter, and yelled, "This is ridiculous, I want to speak to the manager".
"Ah, I see you want to use the counter," says the barman, "that will be 2 euro please." O'Leary's face was red with rage.
"Do you know who I am?"
"Of course I do Mr. O'Leary,"
"I've had enough, What sort of Hotel is this? I come in for a quiet drink and you treat me like this. I insist on speaking to a manager!"
"Here is his E mail address, or if you wish, you can contact him between 9 and 9.10 every morning, Monday to Tuesday at this free phone number. Calls are free, until they are answered, then there is a talking charge of only 10 cent per second"
"I will never use this bar again
"OK sir, but remember, we are the only hotel in Ireland selling pints for one Euro"
Wrażliwych przepraszam za spam:)
gosc_2a4b8 2013-04-08 19:04   
gosc_2a4b8 - Profil gosc_2a4b8
"...nasz największy partner biznesowy" - to świadczy o podejściu tego prymitywnego zarządu do instytucji lotniska - nie ważne kto i jak byle "interesik" się kręcił. Efekt jest taki, że pasażer "największego partnera" leci sobie normalnie, a ktoś z biletem w business musi dymać chodnikiem do blaszaka, tylko dlatego, że ośmielił się mieć przesiadkę w Warszawie.
gosc_da62c 2013-04-07 20:14   
gosc_da62c - Profil gosc_da62c
5be8a: dokladnie, obwodnica Krakowa przyda sie duzo wiekszej grupie ludzi zarowno z KRK jak i okolic, jak rowniez tym co tranzytem jada przez poludniowa Polske. Rowniez Krakusi zyskaja, bo samochody tylko przejezdzajace w okolicy nie beda wjezdzac do miasta i go korkowac oraz przestana smrodzic, co zle wplywa na stara zabudowe oraz stan zdrowia mieszkancow. FRem w wiekszosci wywiezie sie ludzi do roboty, przywiezie ilus pijaczkow z Anglii czy innych krajow, co zrobia burdy w miescie i odstrasza turystow o zasobniejszych portfelach. Zainwestowane pieniadze podobne, ale efekty roznorakie.
gosc_5be8a 2013-04-07 10:53   
gosc_5be8a - Profil gosc_5be8a
zamiast wybudować obwodnicę Krakowa do końca to dopłacają ryanair
gosc_cbab8 2013-04-07 01:30   
gosc_cbab8 - Profil gosc_cbab8
A pamietacie o janosikowym? Ile pieniędzy na inne regiony kraju idzie z budżetów Warszawy i Krakowa? Gdyby nie te dotacje dwóch najbogatszych miast Kraju dla innych Regionów to ani WAW ani KRK nie musialoby zaciągać kredytow bankowych na inwestycje, tylko tańszym kosztem (bez odsetek) mogloby inwestować w swój rozwoj.
paolo-79 2013-04-06 23:35   
paolo-79 - Profil paolo-79
ach te marmurowe sciany..ach to eleganckie a¨la Zurich lotnisko..ach och ach..
gosc_61870 2013-04-06 11:55   
gosc_61870 - Profil gosc_61870
co do F16 to są sam. wojskowe i jako cywil nigdy nimi nie polecę i osobiście kompletnie mnie to nie obchodzi gdzie stacjonują i jak będą się zwać. Co do tzw haraczu dla FR to jestem za tym i mieć bezpośrednie połączenie z regionu,niż lecieć z przesiadką przez WAW , tracąc więcej czasu i pieniędzy.
gosc_86987 2013-04-06 08:04   
gosc_86987 - Profil gosc_86987
Dopłaty dla linii lotniczych są zakazane jako przejaw nieuczciwej konkurencji. Dlatego też KE ocenia zasadność wsparcia finansowego dla LOTu. Z tego samego powodu inne linie jak Wizz czy FR nie dostają dopłat ale obchodzą to przez umowę o reklamę regionu czy miasta. Te cwaniactwo FR (bo przecież każdy wie, że chodzi o dopłaty a nie reklamę) destabilizuje rynek i powoduje, że inne linie jak LOT mają kłopoty finansowe. Mam nadzieję, że kiedyś ktoś wymyśli sposób by lepiej uregulować prawnie ten obszar. Osobiście wolę by "dopłaty" szły do LOTu a nie do Wizza czy FR, bo to spółka skarbu państwa w sposób pośredni powiązana z naszymi podatkami.
gosc_e4ddd 2013-04-06 07:56   
gosc_e4ddd - Profil gosc_e4ddd
Ludzie, opamiętajcie się z tą "warszawską linią". Mieszkam w odległości 250km od Warszawy a moim lotniskiem pierwszego wyboru jest zawsze Chopin, ze względu na największą ilość połączeń. To jest polska linia a nie warszawska. To tak jakby mówić, ze polskie F-16 nie są polskie ale krzesińskie, bo stoją w Krzesinach. Natomiast Microsoft nie jest firmą amerykańską ale seattleowską. To przecież jakaś bzdura wymyślona przez ludzi z prowincjonalnymi kompleksami.
gosc_9cbb9 2013-04-05 23:40   
gosc_9cbb9 - Profil gosc_9cbb9
trafiac to Cie moze szlaG a nie szlaK...mnie trafia szlag kiedy doplaca sie tylko jednej linii a nie wszystkim. Np dlaczego nie doplacaja w Krakowie Aerlingusowi jezeli przywozili tylu samo turystow z Dublina co FRajaner. Oczywiscie przy doplatach powinno sie zachoawac proporcje: kasa do ilosci oferowanych lotow
gosc_8b316 2013-04-05 23:18   
gosc_8b316 - Profil gosc_8b316
Jeśli tak bardzo przeszkadza Wam, że z FR jest tanio i szybko, to po prostu nie musicie latać. Najbardziej mnie jednak śmieszy, przewidywanie rychłej katastrofy lotniczej z udziałem maszyny tego przewoźnika..
gosc_6e5b2 2013-04-05 21:19   
gosc_6e5b2 - Profil gosc_6e5b2
Ryanair otrzyma od Małopolski zaledwie 3 mln zł w zamian za ponad 30 kierunków i masę turystów ktorych przywiezie.

To znacznie lepiej wydane pieniądze niz 400 mln ktore wpompowalismy ostatnio w LOT jedynie po to, aby przetrwał kolejnych kilka miesiecy i moglibysmy go oddać za pół-darmo Turkom albo Chińczykom.
gosc_87e36 2013-04-05 19:25   
gosc_87e36 - Profil gosc_87e36
Wielu się czepia o dopłatach dla FR. A ja się pytam , co ma np. warszawiak do dopłat przez samorząd wrocławski czy krakowski, przecież to nie z jego kieszeni. natomiast szlak mnie trafia jak się grube miliony/400/zł.dopłaca dla lotu , a ma mie prawo trafiać bo tez to jest z mojej kieszeni , dlatego mam prawo się na ten temat wypowiadać. Przecież lot jest tylko dla Warszawy i niech warszawski samorząd przede wszystkim dopłaca nielotowi.Jako niewarszawiak wkurzam się z powodu prawie całkowitego olewania portów regionalnych przez lot,dlatego regiony współpracują z FR czy Wizz
gosc_9417b 2013-04-05 10:06   
gosc_9417b - Profil gosc_9417b
Ale jaszczycie ! Stać KRK na dopłaty to dopłacają w zamian jest się czym pochwalić, za niedługo KRK prześcignie WAW
gosc_271ef 2013-04-05 09:02   
gosc_271ef - Profil gosc_271ef
A gdzie podziała się informacja ile Ryanair dostaje kasy od samorządu Małopolski za nowe połączenia - oficjalnie nazywa się to promocją regionu. Może należałoby uzupełnić tą laurkę o pełne dane.
gosc_4a363 2013-04-05 08:20   
gosc_4a363 - Profil gosc_4a363
ooo Koalicja ma powód do rozgłaszania PR-owskieo sukcesu Krakowa!
gosc_d3ff2 2013-04-05 08:16   
gosc_d3ff2 - Profil gosc_d3ff2
do gosc_5854c ; robi to TANI mechanik FR - panie jest naprawdę tanio HE HE
gosc_2e389 2013-04-04 22:40   
gosc_2e389 - Profil gosc_2e389
late services - zwany inaczej LS
gosc_88423 2013-04-04 22:23   
gosc_88423 - Profil gosc_88423
Mnie się wydaje, że jak kogoś nie satysfakcjonują zarobki to czem prędzej powinien poszukać nowej pracy, aby osiągnąc zadowolenie w życiu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy