Latać czy nie latać?

Latać czy nie latać? Czarna seria rozpoczęła się 6 sierpnia. Samolot typu ATR72 lecący z włoskiego Bari na Djerbę z powodu awarii silników, wywołanej najprawdopodobniej zanieczyszczeniem paliwa, wodował na Morzu Śródziemnym. Katastrofę przeżyły 23 osoby z 39 na pokładzie. Po czterech dniach lotnicto cywilne dotknęła kolejna tragedia – 14 pasażerów lecących podczas sztormowej...
08/12/2005 00:01   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_viki 2006-01-05 22:07   
gosc_viki - Profil gosc_viki
Kiedy pojawia sie loty z Paryza do Rzeszowa ? Wiele osob jest tym zainteresowanych, a tu nic !!
gosc_ja 2005-12-21 03:36   
gosc_ja - Profil gosc_ja
a kiedy doczekam sie lotow z Bristolu do Poznania albo Wroclawia.ostatnio jak wracalem do Berlina to 3/4 samolotu EasyJet to Polacy... znajac rzeczywistosc to Warszawa wezmie albo Krakow...shame...
humbak 2005-12-11 19:04   
humbak - Profil humbak
gosc_Adam: To jesli czepaisz się czystości na pokłądzie, stanu foteli lub obsługi, to przeleć się Ryanair lub easyJet, szczególnie rejsami wieczornymi, to też powiesz, że to są linie... niebezpieczne. :P:P:P:P
fanatyk 2005-12-11 19:00   
fanatyk - Profil fanatyk
Latem na Okęciu pare razy widziałem MD82 lini AMC Aviation z Egiptu. Wydaje mi sie że te linie są niebezpieczne. 2 razy w ich samolocie była awaria silnika i zostawał po części zamienne, w Poznaniu też pojawiły sie problemy z AMC. Czy ktoś leciał tymi liniami i może coś o AMC powiedzieć ?
gosc_Adam 2005-12-11 15:37   
gosc_Adam - Profil gosc_Adam
leciałem Fisher Polska- mają 2 gruchoty z Mexicano Airlines i jeden nowszy jako pozostałość czeskiego biura podróży Fisher. Gruchoty straszne. Ciasno na pokładzie. Obsługa taka sobie. Stan foteli i czystość samolotu pozostawia wiele do życzenia...
geezer 2005-12-11 15:23   
geezer - Profil geezer
tak, leciałem Nouvelair i było spoko. :)
fanatyk 2005-12-11 15:08   
fanatyk - Profil fanatyk
a co sądzicie o liniach Nouvelair, moim zdaniem sa OK.
fanatyk 2005-12-11 15:07   
fanatyk - Profil fanatyk
stenus; tak, chodzi mi o Midwest z USA. I do Air Malta można sie przyczepić, te linie nie respektują zasad bezpieczenstwa. Midwest- nie zapewnia odpowiedniego serwisu swoim samolotom a Air Malta tankuje nie paliwo tylko... siki
humbak 2005-12-11 12:38   
humbak - Profil humbak
fanatyk: masz na mysli Midwest z USA? A co chcesz od Air Malta?
fanatyk 2005-12-11 11:46   
fanatyk - Profil fanatyk
Nowa moja czarna lista- Tuninter, WestCarribean, Mandala, Helios, Air Malta, Sudan Airways, Air Saint Thomas, LTE, Binter Canarias, Air Memphis, AMC Aviation, Kolavia, Star Air, Midwest TE LINIE SA NIEBEZPIECZNE
olka 2005-12-09 05:16   
olka - Profil olka
Latac czy nie latac ? Pewnie, ze latac !!!
mimis 2005-12-08 14:37   
mimis - Profil mimis
No to w takim razie nie wiem, czemu pokazuje sie w pasazer.com teraz (a nie w sierpniu czy wrzesniu).
gosc_ble 2005-12-08 11:06   
gosc_ble - Profil gosc_ble
Z tego co pamietam artykul w Głosie pojawił się kilka dni po katastrofach, kiedy przyczyny wypadków byly raczej domniemaniami niz potwierdzonymi danymi
mimis 2005-12-08 10:28   
mimis - Profil mimis
Cos mi sie zdaje, ze glupoty sadza w tym atrykule. Z tego co wiem, ATR72 Tuninteru rozbil sie z powodu zlych wskazan czujnika poziomu paliwa i zlego natankowania (czujnik byl z ATR42 - blad mechanikow). Z kolei Helios rozbil sie nie z powodu klopotow z klimatyzacja i rozhermetyzowania, tylko rozhermetyzowanie bylo spowodowane pozostawieniem otwartego zaworu wypustowego powietrza (blad mechanikow). Glowna przyczyna byl jednak caly lancuch nieprawidlowych i glupich reakcji pilotow na prawidlowe ostrzezenia systemow samolotu o braku hermetyzacji, co spowodowalo, ze w koncu stracili przytomnosc (autopilot byl dalej w fazie "cruise") i nie mial kto sprowadzic samolotu na ziemie. Ja wiem, ze to, co tu piszecie to przedruk, ale nie wiem, skad ci dziennikarze wzieli te informacje. No chyba ze ja juz jestem cos nie na czasie.
gosc_Tomec 2005-12-08 09:45   
gosc_Tomec - Profil gosc_Tomec
Super artykuł, naprawde bardzo ciekawy.. Polecam!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy