Korean chce nabyć 44% udziałów w CSA

Korean chce nabyć 44% udziałów w CSA Linie Korean Airlines są zainteresowane inwestycją w Czech Airlines (CSA). Koreański przewoźnik chciałby zakupić około 44% udziałów w czeskiej linii. Jeśli transakcja zakończy się sukcesem, będzie to pierwsza inwestycja Korean Air w zagranicznego przewoźnika, który przez to stara się zwiększyć swoją obecność w Europie. Borykające się z problemami finansowymi linie CSA...
19/02/2013 19:49   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_ece59 2013-02-20 23:32   
gosc_ece59 - Profil gosc_ece59
Nie wiem czy UE się zgodzi na sprzedaż. Podejrzewam, że chcą luknąć tylko w księgi firmy, tak jak zrobili to Turcy w Locie.
gosc_78d98 2013-02-20 12:18   
gosc_78d98 - Profil gosc_78d98
pod Air china to by było cos , i raczej dobrze bysmy na tym wyszli.
trucker 2013-02-19 21:35   
trucker - Profil trucker
Czas pokaże gdzie trafi LOT- może związki otworzą spółkę pracowniczą heheh. Od razu dadzą sobie premie itd...
Co do Korean , dla mnie niespodziewana inwestycja , ale życzę im jak najlepiej.....Uważam ,że LOT albo pod skrzydła Turkish albo Air China....ale upadłość, innego wyjscia nie widzę!
usuniety 2013-02-19 20:44   
usuniety - Profil usuniety
Zobaczycie, że jeszcze niedługo to słabsze linie europejskie będą w łapach silniejszych przewoźników azjatyckich. Korean ma chrapkę na CSA, Turkish na LO (nie wiem czy jeszcze aktualne) a Etihad na wchłonięcie Air Berlin.
shorty 2013-02-19 20:25   
shorty - Profil shorty
moze jeszcze LOT by wzieli, szybko kultura azjatycka robienia intersów by wyszła bokiem zwiazkom zawodowym:) Preze by był z doswiadczeniem, a załoga miła i profesjonalna ... tak sobie myśle ze w polsce to nie przejdzie.
black 2013-02-19 20:23   
black - Profil black
to można łatwo obejść przez joint-venture
maciek_waw 2013-02-19 20:14   
maciek_waw - Profil maciek_waw
Ale co daje Korean Airlines pakiet mniejszościowy? Większościowego nie mogą mieć, bo Korea jest poza Unią. Trochę podobny problem jak z Turkishem i LOT-em. Mimo to są chętni... no chyba, że to jeszcze nie jest pewne.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy