Ed Force One - "Faktycznie jakiś pechowy"

Pechowy samolot Ed Force One, który w ciągu jednej doby miał aż dwie awarie, został naprawiony, pomyślnie przeszedł testowy lot, a dziś zawiózł turystów do Hurghady i wrócił na Okęcie. Jak relacjonują pasażerowie przed odlotem do Polski nie obyło się bez małej awarii. O pechu samolotu Iron Maiden pisaliśmy wczoraj zaalarmowani informacją przysłaną na Alert 24 przez niedoszłego uczestnika wycieczki Romana Jędrkowiaka - jednego dnia z powodu problemów technicznych samolot zawrócił po pół godzinie lotu do Turcji, ponieważ zgasły światła zewnętrzne, a wczoraj zawracał z lotu na Rodos. Jak się dowiedzieliśmy od rzeczniczki Air Italy Polska Dominiki Gąsiewskiej samolot został wczoraj naprawiony i odbył testowy lot, podczas którego samolot działał bez zarzutu. Samolot z czaszką na ogonie woził członków zespołu Iron Maiden, teraz latają nim turyści z warszawskiego Okęcia. Linie Air Italy Polska wyleasingowały samolot grupy Iron Maiden od firmy Astraeus, w której lider grupy Bruce Dickinson lata jako kapitan. Samolot zwany ''Ed Force One'' (gra słów - nawiązująca do imienia symbolu zespołu - kościotrupa - i samolotu prezydenta Stanów Zjednoczonych Air Force One) został specjalnie przygotowany na potrzeby trasy koncertowej zespołu Dickinsona. Na stronie przewoźnika czytamy, że na pokładzie "Ed Force One", Bruce obleciał cały świat (50 tys. mil, 10 krajów, 21 miast!) wraz z 50-osobową ekipą i 12 tonami ekwipunku.
02/05/2008 21:57  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aynis 2008-05-02 22:11   
aynis - Profil aynis
Czyli teraz Air Italy Polska będzie obsługiwać czartery tylko jednym B757? Sezon wakacyjny dopiero zbliża się wielkimi krokami, myślałam, że ta maszyna to tak na dłużej...
aynis 2008-05-02 22:00   
aynis - Profil aynis
Dziś rano turyści odlecieli nim z Warszawy do Egiptu. Tym razem obyło się bez żadnych problemów technicznych. Samolot wystartował punktualnie z Warszawy i po niezakłóconym niczym locie wylądował o czasie na lotnisku w Hurghadzie. Tym samym samolotem turyści zostali przetransportowani z powrotem do Warszawy. Jednak już powrót z Egiptu nie był do końca udany dla Ed Force One. Jeden z pasażerów przysłał nam na Alert 24 następującą wiadomość "Nie odleciał z Hurghady bez problemów, start opóźniono ze względu na awarię, wylot nastąpił po ściągnięciu ekipy technicznej po około półtoragodzinnym opóźnieniu. Faktycznie jakiś wyjątkowo pechowy, ale wylądował w Warszawie bez problemów :) Pasażer"

Jak relacjonowała rzecznika Air Italy Polska pasażerowie nie zdenerwowali się widząc, że lecą do Egiptu samolotem Ad Force One. Według Dominiki Gąsiewskiej to był ostatni lot samolotu Iron Maiden w ramach obowiązującej umowy leasingowej.
aynis 2008-05-02 21:59   
aynis - Profil aynis
Pechowy samolot Ed Force One, który w ciągu jednej doby miał aż dwie awarie, został naprawiony, pomyślnie przeszedł testowy lot, a dziś zawiózł turystów do Hurghady i wrócił na Okęcie. Jak relacjonują pasażerowie przed odlotem do Polski nie obyło się bez małej awarii. O pechu samolotu Iron Maiden pisaliśmy wczoraj zaalarmowani informacją przysłaną na Alert 24 przez niedoszłego uczestnika wycieczki Romana Jędrkowiaka - jednego dnia z powodu problemów technicznych samolot zawrócił po pół godzinie lotu do Turcji, ponieważ zgasły światła zewnętrzne, a wczoraj zawracał z lotu na Rodos. Jak się dowiedzieliśmy od rzeczniczki Air Italy Polska Dominiki Gąsiewskiej samolot został wczoraj naprawiony i odbył testowy lot, podczas którego samolot działał bez zarzutu.
Samolot z czaszką na ogonie woził członków zespołu Iron Maiden, teraz latają nim turyści z warszawskiego Okęcia.

Linie Air Italy Polska wyleasingowały samolot grupy Iron Maiden od firmy Astraeus, w której lider grupy Bruce Dickinson lata jako kapitan. Samolot zwany ''Ed Force One'' (gra słów - nawiązująca do imienia symbolu zespołu - kościotrupa - i samolotu prezydenta Stanów Zjednoczonych Air Force One) został specjalnie przygotowany na potrzeby trasy koncertowej zespołu Dickinsona. Na stronie przewoźnika czytamy, że na pokładzie "Ed Force One", Bruce obleciał cały świat (50 tys. mil, 10 krajów, 21 miast!) wraz z 50-osobową ekipą i 12 tonami ekwipunku.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama