Zarezerwuj hotel
  Wypożycz samochód

pasazer.com lotniska lotnisko Paryż Beauvais

Lotnisko Paryż Beauvais oceń
kod IATA: BVA Opinie pasażerów: 1.60/10Lotnisko Beauvais położone jest około 80 km na północ od Paryża i obsługuje tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair, Blue Island i Blue Air. Lotnisko składa się z jednego terminala, w jego otoczeniu znajdują się dwa parkingi na około 1 500 samochodów.

Strona internetowa: www.aeroportbeauvais.com


Dojazd na lotnisko Paryż Beauvais
Jak dojechać samochodem?

Najszybciej do lotniska z Paryża dojedziemy wyjeżdżając w kierunku północnym drogą A1 kierunek Lille, zaraz po opuszczeniu miasta skręcamy w drogę N401 kierunek Amiens, z drogi N401 skręcamy w prawo w drogę N1 którą dojeżdżamy do autostrady A16 (kierunek Calais). Z autostrady na węźle nr 15 zjeżdżamy ponownie na drogę nr N1 obierając kierunek na Amiens i tą drogą dojeżdżamy do miejscowości Beauvais, gdzie kierując się drogowskazami bez problemu docieramy na lotnisko. Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie samochodów znanych sieci, z racji wysokiego kosztu transferu autobusowego przy 4- 5 podróżujących osobach wypożyczenie samochodu może okazać się bardzo konkurencyjną kosztowo formą podróżowania na trasie pomiędzy Paryżem i lotniskiem.

Jak dojechać koleją?

Z lotniska taksówką dojeżdżamy do dworca kolejowego Beauvais (koszt około 10-15 €), skąd odjeżdżają pociągi TER SNCF na dworzec Paris Nord. Czas przejazdu to około 1,5 godziny, pociągi kursują co godzinę - dwie.

Jak dojechać autobusem?

Pomiędzy Paryżem a lotniskiem kursuje shuttle bus. Odjeżdża on spod terminala do dworca Paris Porte Maillot. Odjazdy z lotniska odbywają się około 20 minut po przylocie samolotu, odjazdy z dworca Porte Maillot są na 3 godziny i 15 minut przed planowanym odlotem samolotu (są ściśle skorelowane z rozkładem lotów). Koszt przejazdu to 14 € od osoby w jedną stronę, bilet na lotnisku kupujemy w kasie na zewnątrz terminala a na dworcu Porte Maillot bilety sprzedaje kierowca. Nie ma biletów zniżkowych, bilet powrotny kosztuje równowartość dwóch biletów jednoprzejazdowych.

Jak dojechać taksówką?

Koszt przejazdu taksówką pomiędzy lotniskiem Beauvais a Paryżem to od 100 do 150 € w zależności od dnia i jego pory. Postój taksówek znajduje sie przed lotniskiem.

Linie lotnicze na lotnisku Paryż Beauvais
Blue AirBlue Air
euroLOTeuroLOT
RyanairRyanair
Wizz AirWizz Air
Loty z lotniska Paryż Beauvais:
 Gdańsk (GDN) Polska
 Katowice (KTW) Polska
 Kraków (KRK) Polska
 Poznań (POZ) Polska
 Rzeszów (RZE) Polska
 Warszawa-Modlin (WMI) Polska
 Wrocław (WRO) Polska
Transfer na lotnisko Paryż Beauvais
  Brak transferów na trasie lotnisko Paryż Beauvais - centrum

Ostatnie opinie pasażerów o lotnisku Paryż Beauvais

KRom wystawił(a) ocenę 1
 

brak  

kompletny chaos organizacyjny, odprawa na poszczególne loty porozrzucana bez ładu i składu po terminalu, często odprawa na ten sam lot w kilku oddzielnych okienkach na przeciwległych końcach, brak jakiejkolwiek poczekalni, koszmarne kolejki do kontroli bezpieczeństwa,  

dodano 2013-05-05 - zaakceptował jaris

Janusz D. wystawił(a) ocenę 2
 

- jest, i tyle  

- zamykane w godzinach 23-6 - brak miejsc do siedzenia - terminal 1 przypomina większą wiatę przystankową - drogi transfer do centrum (15EUR one-way) 

dodano 2011-09-16 14:55 - zaakceptował humbak

andrzejtoulon wystawił(a) ocenę 2
 

Tanie loty  

Lotnisko polozone w Regionie Pikardia niedaleko miasta Beauvais nie powinno sie nazywac Paryz, do stolicy prawie 100 km, hala odlotow przypomina raczej hangar, bardzo ciasno (francuska wersja warszawskiej "Etiudy" 

dodano 2010-09-22 12:39 - zaakceptował 4tech

Bartłomiej Strzelecki wystawił(a) ocenę 1
 

brak  

dojazd, organizacja, itd itd. 

dodano 2010-02-18 02:18

olas131 wystawił(a) ocenę 2
 

powiększająca się siatka połączeń  

małe i ciasne lotnisko z jednym barem, tłok w terminalu i niemożliwość znalezienia wolnego miejsca w poczekalni, wyjątkowo nadgorliwa i szczegółowa kontrola kart pokładowych (online), bałagan organizacyjny, daleko od Paryża 

dodano 2010-02-18 13:57

Nieaktualne informacje? Aktualizuj!
Ostatnio na forum (tylko artykuły)
Informacje z Polski
Radosnych Świąt Wielkanocnych!
(20.04) Wszystkim naszym Czytelnikom, Sympatykom oraz Partnerom życzymy słonecznych, radosnych i spokojnych Świąt... dalej »
Zimą polecimy z Warszawy do Kolonii
(18.04) Linie Germanwings będą realizowały rejsy między Warszawą a Kolonią w również w sezonie zimowym 2014/15. P... dalej »
17.04 Więcej Lufthansy we Wrocławiu
17.04 Eurolot: Q400 polecą dla linii BlueSky
16.04 Ryanair: Zimą bez Kraków-Gdańsk
15.04 5 pytań... o Lufthansę w Lublinie
15.04 Eurolot poleciał do Bydgoszczy
15.04 Baltona wychodzi poza Polskę
15.04 Regiony zyskują na lotach? Nie zawsze
14.04 Konkurs Emirates: Wygraj model A380