×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opinie o linii lotniczej Wizz Air


Zalety: tanio
Wady: 26 godzin opóźnienia w piątek 18.05 o godz 19:15 miał być wylot do Londyn Luton ale nagle został przełożony na sobotę 19.05.2018 na godz 14-tą lecz to nie koniec niespodzianek-w sobotę zgłosiłem się na odprawę i kolejna niespodzianka -lot przesunięty na 19:25 tego samego dnia... uwaga... samolot w sobotę odleciał jeszcze później... wszystkie plany w łeb wzięły, wróciłem wściekły i bezradny do domu. współczuje osobom z małymi dziećmi z poza Poznania.
1

/10

21/05/2018 16:15,  
Zalety: Duży wybór ciekawych połączeń z regionów, przystępne ceny.
Wady: Częste zmiany godzin lotów.
6

/10

26/03/2018 21:31,  
Zalety: Tanie bilety i na tym koniec zalet.
Wady: Błędy techniczne na ich stronie Częsty brak powiadomień o odprawie online Tzw. ciche lotniska - tzn. nie dowiesz się o zmianie bramki opóźnienia lotów i odrzucanie wszelkich reklamacji dodatkowo czekasz conajmniej 3 tygodnie aż w ogóle wyjaśnią/odpiszą niewygodne fotele mało miejsca na nogi na pokładzie Kłaniam się i nie polecam
2

/10

02/03/2018 14:47,  
Zalety: Leciałem tą linią pierwszy raz. Miłe zaskoczenie. Mniej sprzedaży niż w Ryanair. Lot do Boloni z Katowic. Punktualnie szybko sprawnie miła obsługa. 2 miejsce po EasyJet.
Wady: Mało miejsca na nogi.
9

/10

04/02/2018 17:57,  
Zalety: Dobre połączenia, miła załoga
Wady: Trochę brudny samolot, stare wnętrze bardzo ciemne
10

/10

24/12/2017 13:19,  
Zalety: Lot W6 1745 na trasie Gdańsk - Bergen (1 grudnia 2017 r.) samolotem Airbus A321 o numerze HA-LXJ. Na wyjątkową pochwałę zasługuje punktualność rejsu - start odbył się planowo, a w Bergen maszyna wylądowała dwadzieścia minut przed czasem. Samolot był bardzo nowy (nieco ponad rok temu został wyprodukowany) i porządnie wysprzątany. Muszę przyznać, że był to jeden z najlepszych lotów jaki miałem przyjemność w ostatnim czasie odbyć. Każda faza rejsu przebiegła spokojnie i profesjonalnie.
Wady: Największym problemem podczas lotu był zdecydowanie dyskomfort spowodowany fotelami. Przestrzeń na nogi oraz wygoda (nawet jak na tanie linie lotnicze) pozostawiały dużo do życzenia. Sen podczas lotu skutecznie uniemożliwiły nie tylko twarde siedzenia, ale także obsługa, która dosłownie przez cały czas trwania rejsu oferowała przyjemności z ich sklepowej oferty. Ale taki jest chyba urok tanich linii lotniczych ;)
8

/10

03/12/2017 20:21,  
Zalety: Całkiem dobra i przejrzysta strona internetowa, łatwość zrobienia rezerwacji czy przejrzenia cen lotów. Możliwość płatności przelewem, brak opłaty (jeszcze - pewnie wprowadzą) za płatność kartą. Na pokładzie zwykle bardzo miłe stewardessy. Teraz w końcu normalny bagaż podręczny. Na końcu najważniejsze - dużo ciekawych, turystycznych kierunków z Polski i sąsiednich państw - można lecieć prawie za grosze m. in. do Portugalii, Gruzji, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Dubaju, na wiele lotnisk w Norwegii czy na Islandię.
Wady: Bardzo niewygodne siedzenia w samolotach, nawet jak na tanie linie. Częste zmiany harmonogramu lotów i ukrywanie przed pasażerami opcji całkowitego zwrotu środków za rezerwację (wolą zmienić lot lub dać kredyt 120% na konto, niż oddać klientowi pieniądze). Ostatnio zmienili wszystkie moje loty z Warszawy i nie dostałem ani jednego maila z informacjami o zmianach i prawach, jakie mnie przysługują, Beznadziejny kontakt z infolinią, dużo gorzej niż w Ryanairze, gdzie jest przynajmniej czat on-line, a tutaj tylko płatny nr lub pisz wiadomość i czekaj. Na niektóre moje pytania nigdy nie dostałem odpowiedzi. Np. po zmianie polityki bagażowej, gdzie zniknął płatny "duży" bagaż podręczny, należał mi się zwrot za ten bagaż. Wizzair oddał za niego 120% środków na moje konto, a na moją prośbę o zwrot tych pieniędzy na moje konto, nie odpowiedzieli i środków nie zwrócili (powinni w maks 30 dni). Mają bardzo niekorzystne kursy, po których przeliczają waluty, oszukują też na kursach przy zwrotach, Miałem przypadek, że kupiłem loty z Budapesztu do Sofii, początkowa cena była w forintach, ale zmieniłem ją na złotówki po bardzo wysokim kursie Wizzaira. Następnie Wizzair zmienił kalendarz lotów i wystąpiłem o zwrot środków (ostatecznie poleciałem Ryanairem z innego lotniska). Wizzair zwrócił mnie ponad 40 zł mniej, gdyż tym razem przeliczył transakcję po kursie zbliżonym do średniego NBP. Jest to niezgodne z prawem i regulaminem Wizzair, gdzie jest napisane, że cena jest w walucie kraju wylotu (w tym wypadku forinty), innej walucie, jeśli waluta kraju wylotu jest niewymienialna lub w walucie, którą wybierze klient w procesie rezerwacji. Cena była więc w PLN, ale dla Wizzaira dalej w forintach - reklamacja nic nie dała. Co ciekawe byłem w plecy ponad 40 zł, a dostałem fakturę korygująca na całą kwotę rezerwacji. Kolejne oszustwo.
6

/10

21/11/2017 10:01,  
Zalety: Reklama lotów
Wady: Najgorsza linia lotnicza . Nie polecam!
1

/10

07/10/2017 16:22,  
Zalety: Tanie bilety. Hotel nad lotniskiem (Eindhoven-NL) - bezpłatny dla pasażerów, których lot się nieodbył. Nic poza tym.
Wady: 01.10.2017r. o 11:35 miał być lot z Einddhoven do Gdańska. Do 12:20 nie było nawet krótkiej wzmianki, że lot jest opóźniony. Dopiero po tym czasie łaskawie nadali informację, że lot odbędzie się o 14:15, a o 13:30 , że lot jest odwołany z przyczyn technicznych. I to wszystko! Żadnego: "proszę skierować się do informacji w celu przebukowania biletów" czy cokolwiek. Dla osób podróżujących pierwszy raz sytuacja niejasna i dodatkowo stresująca. Połączenia zamienne beznadziejne: z 5 letnim dzieckiem i bez auta nie pasowały żadne propozycje (lotniska oddalone o 5h jazdy pociągiem lub za granicą po stronie Niemiec). Nikt nie potrafił udzielić żadnych informacji : proszę przejść tam, proszę iść tu - i takie odbijanie piłeczki.
1

/10

05/10/2017 12:14,  
Zalety: Bardzo miła obsługa. Stewardess'i bardzo wyraźnie przekazywali komunikaty na pokładzie. Wygodne siedzenia. Brak opóźnień ( lot odbywał się na trasie Billund- Gdańsk)
Wady: Mało miejsca na nogi.
9

/10

29/09/2017 19:11,  

Jeśli reprezentujesz linię lotniczą Wizz Air i chcesz odpowiadać na opinie swoich klientów - dowiedz się więcej.
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie