×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opinie o linii lotniczej Small Planet Airlines


Zalety: Samolot był na czas.
Wady: Obsługa w samolocie sprzedaje tanie papierosy i alkohol nie informując pasażera, że powinien na lotnisku opłacić cło. Na lotnisku kontrola celna rekwiruje zakupiony towar i oczywiście wypisuje spory mandat. Proszę napisać czy miał ktoś podobny problem?Uważam, że pani sprzedając mi towar mogłaby mnie poinformować, że powinnam opłacić cło. Zresztą czy sprzedając mi towar bez Polskiej akcyzy pani nie popełnia przestępstwa czy może się mylę?
1

/10

2 dni, 9 godzin temu,  
Zalety: Jedna ale bardzo ważna - dowieźli mnie w całości.
Wady: Opóźnienia w obie strony - z powrotem ponad 2 godziny. Siedzenia tak upchane, że nawet niskim było ciasno. Wszelkie kanapki zakończyły się po kilku pierwszych rzędach. Po następnych kilku skończyła się herbata. Proponowano "zimne przekąski" pod tytułem orzeszki i chipsy. Z toalety śmierdziało jak z toi toi dawno nie oczyszczanej. Nawet lądowanie nie było "miękkie" .
1

/10

5 dni, 12 godzin temu,  
Zalety: Brak
Wady: Najgorsze linie jakimi leciałam , bardzo ale to bardzo ciasno , 3 godziny to koszmar nie mówiąc o dłuższym locie. Zawsze są problemy z godzinami odlotów. Bałagan przy bagażach . TRAGEDIA.
1

/10

05/07/2018 18:12,  
Zalety: brak
Wady: Uwaga to najgorsze linie w Europie! Niestety miałem tą nieprzyjemność korzystania kilkukrotnie z ich usług i za każdym razem było coraz gorzej. Są niepunktualni, gubią i niszczą bagaże psując tym samym urlop pasażerom. Mój bagaż (narty) doleciał do mnie po 3 dniach, a skoro miał to być wyjazd narciarski z ITAKA to wiadomo, że sprzęt niezbędny. Łaskawie w wyniku reklamacji przyznali 50 euro odszkodowania co miało pokryć koszt wynajmu sprzętu zastępczego, ale od marca pieniędzy nie wypłacili. W powrotnej drodze opóźnienie samolotu ok. 4 godzin i tu znów reklamacja uznana, ale oczywiście nie wypłacona. Do firmy nie można się oczywiście w żaden sposób dodzwonić, a na maile też już przestali reagować tak więc pozostaje mi skierować sprawę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz UOKiK. Dziwi mnie fakt, że największy polski touroperator korzysta z tak dziadowskich linii lotniczych.
1

/10

05/07/2018 12:46,  
Zalety: brak
Wady: Małe samoloty, mało miejsca, niszczą bagaże i nie płacą odszkodowania zbywając klientów. Ja czekam za pieniędzmi już od lipca 2017, zero kontaktu. Więcej z nimi nie polecę
1

/10

28/06/2018 20:20,  
Zalety: Czytałem przed wylotem dużo opinii o tych liniach i tym bardziej nastawiłem się negatywnie po wydarzeniach jakie miały w Katowicach. Na szczęście niepotrzebnie, ja akurat leciałem z Poznania i samolot miał tylko godzinkę opóźnienia. Moje wszelkie wrażenia i odczucia są jak najbardziej pozytywne. Dostaliśmy miejsca na samym końcu w 30 rzędzie tuż obok toalety, fakt była mocno oblegana podejrzewam, że dla wielu to punkt honoru ja odwiedzić albo czysta ciekawość. Obsługa bardzo miła i pomocna. W samolocie było czysto, fotele w miarę wygodne może dla niektórych mało miejsca na nogi ale to kwestia ułożenia się, bo widziałem osoby wysokie i rozmawiałem ze współpasażerami i nikt zbytnio nie narzekał. Na pokładzie jest sieć airfi, ale bez połączenia z Internetem. Na upartego można cos tam znaleźć dla siebie. Można obejrzeć z nudów jakiś film lub cos poczytać. Może jestem kosmitą i szczęściarzem, ale mojemu bagażowi nic się nie stało odebrałem taki jaki nadałem. W sumie to obsługa lotniska a nie linie się nim zajmują.
Wady: nieznośny zapach z toalety w drodze powrotnej
10

/10

18/06/2018 08:55,  
Zalety: Pierwszy raz leciałem tą linią i po przeczytaniu komentarzy miałem wielkie obawy, które okazały się bezpodstawne. Jak wiadomo to są tanie linie lotnicze do tego czarter i za wszystko trzeba płacić. W czasie lotu dziecko na siedzeniu przed nami bardzo się bało, zauważyła to stewardessa podeszła uspokoiła dziecko i obiecała gratis. Po pięciu minutach przyniosła dla malucha jakiś gift. Zresztą cała załoga na najwyższym poziomie. Kolejny przypadek, leciał z nami dobrze zbudowany chłopak i ledwo mieścił się na swoim siedzeniu. Poprosił obsługę samolotu o przeniesienie i oczywiście nie stanowiło to problemu. Dla mnie (180 cm i 100 kg) miejsca na nogi było wystarczająco dużo. Dla porównania w pociągach Dart jest o wiele mniej miejsca.
Wady: Jeżeli można to uznać za wadę do godzinne opóźnienia w obie strony. Nie wiem czym to było spowodowane, lecz na obydwu lotniskach większość samolotów też była opóźniona. Komunikaty przekazywane przez kapitana stanowczo za cicho.
7

/10

10/06/2018 12:58,  
Zalety: Tanio, schludnie
Wady: Miejsca na nogi jest mniej niż w autobusie, obsługa okropna, personel nie potrafił nic mówić po polsku. Zaczęło się od 2 godzinnego spóźnienia, za co nikt nas nawet nie przeprosił. Latam bardzo dużo, lecz takiego lotu jeszcze nigdy nie miałem. Podczas 3 godzinnego lotu były ciągłe turbulencje, przez cały lot każdy miał zapięte pasy. Lądowanie również tragiczne. Samolot prawie zderzył się z płytą lotniska, mimo dobrych warunków pogodowych. Gdy znaleźliśmy się już na lotnisku, kilka osób z samolotu miało zniszczone walizki. Całkowicie odradzam. Jednym słowem koszmar!
2

/10

08/06/2018 17:47,  
Zalety: Brak
Wady: Lot zaplanowany na 6: 30, samolot startuje by po chwili wrócić na to samo lotnisko w wyniku usterki. Odsyłają nas na lotnisko gdzie spędziliśmy 6 godzin ! Następnie po interwencji pasażerów przychodzi ktoś ze small planet i informuje, ze samolot potrzebuje części którą mają dopiero wysłać z innego kraju... po jakichś 7 godzinach zostajemy odeslani do hotelu. W tej chwili jest godz.12:43 następnego dnia a informacji o locie nadal nie ma ... odebrali nam cały dzień uropu. Pracownik small planet milutki i na każe pytanie wymijająco odpowiadał nie podając żadnych konkretów. Nigdy więcej tej linii ...
1

/10

07/06/2018 12:53,  
Zalety: Brak
Wady: Odradzam. Nie wiem skąd tak wysoka pubktacja, chyba pracownicy mają prykas, żeby pisac dobre opinie. Podczas lotu zniszczyli mi walizkę, złozyłam reklamację. Po uznaniu reklamacji w listopadzie 2017 r. do tej pory nie otrzymałam zwrotu pieniędzy. Napisali, że moze to potrwac do 10 tygodni, więc najpóźniej pieniadze powinny byc w styczniu. Teraz mamy maj i kasy brak. Ja nie wiem moze wszyscy poszkodwani powinni sie zebrać, złozycć pozew zbiorowy to moze i pieniądze by sie w znalazły na zapłate zaległych zobowiązań. Wracając do lotu kiedy już "zaparkowalismy" samolot i powoli wszyscy szykowali sie do wyjścia( choc od razu było widac, ze coś jest nie tak bo bardzo długo siedzieliśmy w samolocie(nagle przyszła informacja, że najpierw musi wysiąść przód samolotu, bo w przeciwnym razie samolot sie przewróci. Latam bardzo duzo ale takiej sytuacji nigdy nie miałam. Teraz jak bede miała wykupic wycieczke i okaże sie ze lot jest ze small planet to zmieniam , bo z nimi nigdy więcej lecieć nie chcę.
1

/10

11/05/2018 10:38,  

Jeśli reprezentujesz linię lotniczą Small Planet Airlines i chcesz odpowiadać na opinie swoich klientów - dowiedz się więcej.
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie