×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: Problemy z silnikiem w A380Dziś (11.11) Airbus A380 linii Emirates (A6-EDA), wykonujący rejs EK-413 z Sydney do Dubaju, kilkanaście minut po starcie miał problemy z jednym z silników GP-7270. Po wystąpieniu awarii załoga natychmiast wyłączyła silnik, postanowiła rozpoznać problem oraz przerwała wznoszenie.

Kilkanaście minut później załoga podjęła decyzję o zrzuceniu części paliwa i powrocie na lotnisko w Sydney. Po 90 minutach od startu, Airbus bez problemu wylądował na australijskim lotnisku. Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną awarii.To nie pierwsze problemy z silnikami w A380. Warto dodać, że w sierpniu tego roku Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) poinformowała o nowych wytycznych dotyczących Airbusów A380 wyposażonych w silniki Rolls-Royce. Następnie EASA wydała dyrektywę zalecającą inspekcję wszystkich jednostek napędowych tego typu stosowanych w A380 i dostarczonych przewoźnikom przed 1 stycznia 2012 roku.

Warto dodać, że Emirates jest największym klientem programu A380. Łącznie linia zamówiła 90 maszyn SuperJumbo, z czego 27 już lata we flocie arabskiego przewoźnika.

Piotr Bożyk
Fot. Emirates Press


gość_de391 - Profil
gość_de391
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie