×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lecimy po Dreamlinera! StartujemyTo już tylko pięć dni! Pierwszy Boeing 787 Dreamliner dla PLL LOT jest już niemal gotowy do odbioru. Maszyna przyleci z Seattle do Warszawy 15 listopada.

Dziś (10.11) w południe na pokładzie LOT-owskiego Boeinga 767 w stronę Seattle udał się nasz reporter, Dominik Sipiński. Prosto z najważniejszego miasta Boeinga będzie relacjonował przygotowania i odbiór pierwszego "Liniowca Marzeń" dla polskiego przewoźnika.

Relację "na żywo" z Seattle możecie śledzić poprzez portal Pasazer.com, na naszym profilu w portalu społecznościowym Facebook oraz na Twitterze Sipińskiego (@dominiksipinski)W ciągu tych kilku dni LOT przeskoczy z epoki wczesnych lat 90. do świata najnowszych lotniczych technologii. Różnica pomiędzy obecnie używanymi szerokokadłubowymi Boeingami 767-300ER, którym zostało już tylko pół roku lotów w polskich barwach, a nowymi Dreamlinerami to nie tylko kilkanaście lat służby. To zupełnie inne technologie, większy komfort dla pasażerów i niższe koszty dla linii lotniczych.Odlot pierwszego "naszego" Dreamlinera z Seattle jest obecnie zaplanowany na 14:30 czasu lokalnego w środę, 14 listopada. W Warszawie maszyna ma wylądować o 10:30 w czwartek, 15 listopada. O godz. 16:00 odbędzie się oficjalna ceremonia powitania nowego samolotu. 

Pierwszy komercyjny lot polskiego Dreamlinera (do Pragi) zaplanowano na 14 grudnia. Od połowy stycznia maszyna trafi na regularne trasy długodystansowe. Do końca marca 2013 r. wszystkie Boeingi 767-300ER mają zostać zastąpione Dreamlinerami. 

Dominik Sipiński


gość_31a5d - Profil
gość_31a5d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie