Prywatyzacja TAP-u do końca roku - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prywatyzacja TAP-u do końca rokuDo końca roku ma zakończyć się proces prywatyzacji portugalskich linii TAP Portugal. Sprzedaż państwowych udziałów w przewoźniku była jednym z warunków udzielenia Portugalii w 2010 r. pożyczki w wysokości 78 mld euro przez Unię Europejską i Międynarodowy Fundusz Walutowy.

Według portugalskiej prasy początkowo trzy koncerny lotnicze były zainteresowane kupnem TAP-u: brytyjsko-hiszpański IAG, Lufthansa Group oraz kolumbijsko-salwadorska Avianca-TACA. Jednak z najnowszych doniesień wynika, że zarówno IAG, jak i LH nie są już zainteresowane inwestycją w linię z bazą w Lizbonie.Teraz analitycy spekulują, że do rywalizacji z Avianca-TAC-ą mogą przystąpić Qatar Airways oraz brazylijsko-chilijski koncern LATAM. Kolejna runda ofert jest planowana na październik. Wartość TAP-u szacuje się obecnie na 1,2 mld euro. 

W pierwszej połowie 2012 r. portugalski przewoźnik poniósł stratę w wysokości 112 mln euro. Ponad 20 mln kosztowały linię strajki pracowników.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_0c4bf - Profil
gość_0c4bf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie